Milly:) Skrevet 24. september 2008 #1 Skrevet 24. september 2008 Jeg har bestemt meg for å teste ut Dr. Hauschka, og trenger litt tips og råd. Jeg gikk i helsekostbutikken i går for å høre der, men dama kunne jo ingenting. Jeg endte opp med å kjøpe prøvesettet, men aner ikke hvordan jeg skal bruke produktene. I går kveld testet jeg rensemelken (denne har jeg brukt en stund bare som sminkefjerner) og kvedekremen. Men så har jeg i dag funnet ut at jeg ikke skal bruke krem om natten? Leste om de nattampullene man skal bruke i 28 dager, men de var jo så dyre.. kan jeg gå rett til å bare bruke rens og tonic? I dag brukte jeg rensekremen (men jeg skrubbet masse, og det skulle jeg visst ikke?) og tonic, + kvedekrem. Jeg har kjøpt vitalmaske i dag, som jeg skal teste. For å fortelle litt om huden min så har den vært fin i mange år, litt tørr, men ellers normal. Så hadde jeg en periode jeg slet veldig med blank t-sone, men det har plutselig roet seg nå. Men jeg har store porer, svarte talgprikker og har fått masse kviser i det siste. En god del på haken og i nesepartiet, i tillegg til småkviser i pannen. Noen ganger også i kinnene og hårfestet. Huden min er rett og slett rød og grusom... Håper at Dr. Hauschka skal hjelpe. Setter veldig pris på om noen med peiling kan hjelpe meg litt! Jeg er forresten 22 år.
Gjest Gjest Skrevet 24. september 2008 #2 Skrevet 24. september 2008 Jeg har bestemt meg for å teste ut Dr. Hauschka, og trenger litt tips og råd. Jeg gikk i helsekostbutikken i går for å høre der, men dama kunne jo ingenting. Jeg endte opp med å kjøpe prøvesettet, men aner ikke hvordan jeg skal bruke produktene. I går kveld testet jeg rensemelken (denne har jeg brukt en stund bare som sminkefjerner) og kvedekremen. Men så har jeg i dag funnet ut at jeg ikke skal bruke krem om natten? Leste om de nattampullene man skal bruke i 28 dager, men de var jo så dyre.. kan jeg gå rett til å bare bruke rens og tonic? I dag brukte jeg rensekremen (men jeg skrubbet masse, og det skulle jeg visst ikke?) og tonic, + kvedekrem. Jeg har kjøpt vitalmaske i dag, som jeg skal teste. For å fortelle litt om huden min så har den vært fin i mange år, litt tørr, men ellers normal. Så hadde jeg en periode jeg slet veldig med blank t-sone, men det har plutselig roet seg nå. Men jeg har store porer, svarte talgprikker og har fått masse kviser i det siste. En god del på haken og i nesepartiet, i tillegg til småkviser i pannen. Noen ganger også i kinnene og hårfestet. Huden min er rett og slett rød og grusom... Håper at Dr. Hauschka skal hjelpe. Setter veldig pris på om noen med peiling kan hjelpe meg litt! Jeg er forresten 22 år. Er ikke noen ekspert men jeg ser at du har fått med deg et par punkter når det gjelder Dr.Hauschkas filosofi. Du finner mer info her hvis du ikke har set dett: http://www.drhauschka.com/about/7-facts/ Sikkert noen annen som kan komme med mer konkrete tips.
Milly:) Skrevet 24. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 24. september 2008 Jeg vet at jeg kan lese på hjemmesiden, men synes ikke jeg ble så mye klokere av det...
Gjest -Maggie- Skrevet 24. september 2008 #4 Skrevet 24. september 2008 Jeg endte opp med å kjøpe prøvesettet, men aner ikke hvordan jeg skal bruke produktene. Gå inn her: http://www.drhauschka.com/holistic-product...ng-healthy.aspx og se hvilke produkter som passer din hud. Det er selvfølgelig ekstremt viktig at de produktene du kjøper passer huden din! Men så har jeg i dag funnet ut at jeg ikke skal bruke krem om natten? Leste om de nattampullene man skal bruke i 28 dager, men de var jo så dyre.. kan jeg gå rett til å bare bruke rens og tonic? Hvis du leser her, på punkt nummer en, skjønner du hvorfor. Skal du bruke Dr. Hauschka bør du følge det slik det er ment, hvis ikke er det kanskje like greit å gå over til noe "kjapt og enkelt", selv om jeg absolutt vil anbefale å bruke litt tid på å sette seg inn i dette. Jeg leser meg opp nå selv. I dag brukte jeg rensekremen (men jeg skrubbet masse, og det skulle jeg visst ikke?) Det er jo ikke så vanskelig når det står at du ikke skal skrubbe. Nei, da skal du ikke skrubbe. Samme med spørsmålet sitt over; når det står at du ikke skal bruke nattkrem men ampuller i et visst tidsrom istedet, ja da er det slik man skal bruke disse produktene.
Gjest Gjest Skrevet 24. september 2008 #5 Skrevet 24. september 2008 Jeg har bestemt meg for å teste ut Dr. Hauschka, og trenger litt tips og råd. Jeg gikk i helsekostbutikken i går for å høre der, men dama kunne jo ingenting. Jeg endte opp med å kjøpe prøvesettet, men aner ikke hvordan jeg skal bruke produktene. I går kveld testet jeg rensemelken (denne har jeg brukt en stund bare som sminkefjerner) og kvedekremen. Men så har jeg i dag funnet ut at jeg ikke skal bruke krem om natten? Leste om de nattampullene man skal bruke i 28 dager, men de var jo så dyre.. kan jeg gå rett til å bare bruke rens og tonic? I dag brukte jeg rensekremen (men jeg skrubbet masse, og det skulle jeg visst ikke?) og tonic, + kvedekrem. Jeg har kjøpt vitalmaske i dag, som jeg skal teste. For å fortelle litt om huden min så har den vært fin i mange år, litt tørr, men ellers normal. Så hadde jeg en periode jeg slet veldig med blank t-sone, men det har plutselig roet seg nå. Men jeg har store porer, svarte talgprikker og har fått masse kviser i det siste. En god del på haken og i nesepartiet, i tillegg til småkviser i pannen. Noen ganger også i kinnene og hårfestet. Huden min er rett og slett rød og grusom... Håper at Dr. Hauschka skal hjelpe. Setter veldig pris på om noen med peiling kan hjelpe meg litt! Jeg er forresten 22 år. Uff da litt kvasst svar du fikk over her, men gode linker hvertfall. men det jeg lurte på er hvilket sett du kjøpte, altså for hvilken hudtype`? for du høres veldig lik ut som meg. Også lurte jeg på hva du betalte?
Gjest -Maggie- Skrevet 24. september 2008 #6 Skrevet 24. september 2008 Hvis svaret mitt var kvasst, så var ikke det meningen.
Milly:) Skrevet 24. september 2008 Forfatter #7 Skrevet 24. september 2008 Uff da litt kvasst svar du fikk over her, men gode linker hvertfall. men det jeg lurte på er hvilket sett du kjøpte, altså for hvilken hudtype`? for du høres veldig lik ut som meg. Også lurte jeg på hva du betalte? Det var bare ett sett for ansikt og et for kroppen, så da kjøpte jeg det for ansikt. Koster bare 99 kr. -Maggie-: Poenget var at på prøvesettet står det ingenting om hvordan man skal bruke produktene, derfor brukte jeg de slik jeg er vant til å bruke renseprodukter. Er jo også vant til å bruke nattkrem, så da gjorde jeg det. Var ikke før jeg begynte å lese litt her at jeg skjønte at jeg hadde gjort feil. Dermed spør jeg altså om hjelp nå. Jeg har vært på siden der man liksom skal finne riktige produkter for huden, men det er vanskelig å finne ett enkelt problem med huden min. Det er mange av setningene som passer, og dermed vet jeg ikke om produktene som kommer opp egentlig er riktige for meg. Takk for hjelpen så langt.
Kraistin Skrevet 24. september 2008 #8 Skrevet 24. september 2008 jeg droppa nattampullene, fikk ingen problemer med det. det er litt uvant i begynnelsen å ikke bruke krem, men jeg ble i hvert fall fort vant til det=)
Gjest -Maggie- Skrevet 24. september 2008 #9 Skrevet 24. september 2008 -Maggie-: Poenget var at på prøvesettet står det ingenting om hvordan man skal bruke produktene, derfor brukte jeg de slik jeg er vant til å bruke renseprodukter. Er jo også vant til å bruke nattkrem, så da gjorde jeg det. Var ikke før jeg begynte å lese litt her at jeg skjønte at jeg hadde gjort feil. Dermed spør jeg altså om hjelp nå. Jeg har vært på siden der man liksom skal finne riktige produkter for huden, men det er vanskelig å finne ett enkelt problem med huden min. Det er mange av setningene som passer, og dermed vet jeg ikke om produktene som kommer opp egentlig er riktige for meg. Ja, det er jo ikke noe rart at du brukte det slik du er vant til. Rart man ikke kan huke av for flere typer problemhud. Hva med å sende dem en mail eller prøve en annen helsekost og håpe at de kan mer om dette der? Ut ifra beskrivelsen din: For å fortelle litt om huden min så har den vært fin i mange år, litt tørr, men ellers normal. Så hadde jeg en periode jeg slet veldig med blank t-sone, men det har plutselig roet seg nå. Men jeg har store porer, svarte talgprikker og har fått masse kviser i det siste. En god del på haken og i nesepartiet, i tillegg til småkviser i pannen. Noen ganger også i kinnene og hårfestet. Huden min er rett og slett rød og grusom... virker det som om problemet er fet hud? Hvilke andre produkter har du brukt i tiden fra du hadde litt tørr hud, til blank t-sone, til nå med mye kviser?
Gjest Gjest Skrevet 24. september 2008 #10 Skrevet 24. september 2008 Det var bare ett sett for ansikt og et for kroppen, så da kjøpte jeg det for ansikt. Koster bare 99 kr. Æsj, jeg som trodde jeg gjorde et kupp når jeg fant et sett fra dr. hauschka på strawberrynet til 136,- Det var bommert da=/ kjøpte det faktisk kun fordi jeg ville ha litt billig hudpleie nå som jeg ikke får kjøpt dermalogicaproduktene mine gjennom strawberrynet pga dollarkursen som har gått opp=/
Milly:) Skrevet 24. september 2008 Forfatter #11 Skrevet 24. september 2008 Hvilke andre produkter har du brukt i tiden fra du hadde litt tørr hud, til blank t-sone, til nå med mye kviser? Har brukt Dermalogica lenge. Special Cleansing Gel, Skin Smoothing Cream + peelingpulveret. Det har fungert helt greit, selv om jeg ikke har vært helt fornøyd. Tror ikke jeg akkurat har fet hud, for den blir veldig tørr og stram av sterke produkter. Litt sensitiv er den nok. Æsj, jeg som trodde jeg gjorde et kupp når jeg fant et sett fra dr. hauschka på strawberrynet til 136,- Det var bommert da=/ Ja, Dr. Hauschka er faktisk billigere i butikken i Norge enn på SN. Veldig greit det. Har forresten hørt at det er enda billigere i Tyskland, stemmer det?
Gjest Gjest Skrevet 24. september 2008 #12 Skrevet 24. september 2008 Har sett litt på denne siden den siste tiden, der finnes en del Dr.Hauschka og såvidt jeg kan se så er det litt billigere enn helsekost www.onlyorganic.no
Gjest Gjest Skrevet 24. september 2008 #13 Skrevet 24. september 2008 Jeg kan en del om Hauschka. Ansiktsrensekremen er ingen peeling/skrubb. Den skal med lett, trykkende hender påføres ansikt og hals og så skylles av (evt tas bort med våt bomullsdott). Så påføres tonicen. Trenger bare spraye. Så en passende krem (om morgenen). Kvedekrem kan sikkert passe deg, men også flytende dagkrem og rosenkrem light kan jeg tenke meg (ut fra det du beskriver). Ingen krem om natten, da skal huden hvile. Kun rens og tonic. Ampullene bør ofte brukes i begynnelsen fordi de roer ned huden. Mange nybegynnere på Hauschka får utslett i ansiktet de første ukene, fordi den renser ut "dritten" og ampullene kan være løsningen da. De er dyre, men bidrar til å gjøre deg til Hauschka-bruker uten at man ser ut som en tomat i begynnelsen. Videre er det anbefalt at man tar en ampull-kur på 28 dager noen ganger i året, avhengig av hvor gammel man er. Å ikke ha krem om natten er veldig uvant i begynnelsen og huden føles svært tørr. Dette går faktisk over etter en stund og det virker bare fint. Jeg håper dette hjelper deg litt. Lykke til med Doktoren!
Milly:) Skrevet 24. september 2008 Forfatter #14 Skrevet 24. september 2008 (endret) Tusen takk! Lurer på en ting til; hvilken toner bør jeg bruke? På helsekosten jeg var på var det noe som het ansiktsvann, og noe som het ansiktsvann spesial. Regner med sistnevnte er clarifying toner? Er det den jeg bør kjøpe? Endret 26. september 2008 av Milly:)
Gjest Gjest Skrevet 25. september 2008 #15 Skrevet 25. september 2008 Lurer på om ikke spesial er for uren hud. Sjekk det. Selv bruker jeg vanlig.
Miel Skrevet 25. september 2008 #16 Skrevet 25. september 2008 Ansiktsvann spesial er for uren hud, ja. Jeg brukte Dr Hauschka i noen år, og var kjempefornøyd, men har nå gått tilbake til Vichy igjen (går lei av produkter etter en stund, så jeg bytter litt frem og tilbake). Jeg har blandingshud som er tørrere om vinteren og fetere om sommeren. Av DH-produkter brukte jeg rensekrem, ansiktsvann (vanlig) og ansiktsolje. Sistnevnte er helt genial for litt trøblete hud, og jeg bruker den fortsatt innimellom for å holde huden stabil. I tillegg hadde jeg den flytende dagkremen til eventuelle tørre flekker. Som nevnt over her syntes jeg også det var snodig å ikke bruke krem om natten i begynnelsen, men det gikk raskt over. Som jeg vel har nevnt i alle andre DH-tråder jeg har vært innom; jeg merket fort at huden klarte seg mye bedre "på egen hånd", jeg hadde ikke det samme behovet for rensing og kremer osv. Kunne godt ta en dusj uten å smøre meg i ansiktet etterpå, og likevel ble jeg ikke tørr. Derfor har jeg fortsatt med den filosofien, og bruker fremdeles ikke krem om natten. For min hud ser det ut til å være helt riktig. Det eneste negative jeg har å si om DH er at produktene er udrøye, og derfor ikke riktig så rimelige som de virker. Lukt, farge og konsistens kan kanskje også være litt uvant for folk som er vant til parfymeriprodukter - jeg må innrømme at første gangen jeg prøvde DH endte jeg opp med å kaste hele greia, for jeg fikset ikke lukten. Nå synes jeg imidlertid alt lukter kjempegodt.
Milly:) Skrevet 26. september 2008 Forfatter #17 Skrevet 26. september 2008 Tusen takk for hjelpen. Tror jeg går for - Rensekrem til morgenen - Rensemelk til kvelden - Clarifying toner - Hot steam bath + grønnleiremaske - Ansiktsolje - Flytende dagkrem eller kvedekrem - Nattampuller, hvis jeg har råd Dette blir dyrt...
Kraistin Skrevet 26. september 2008 #18 Skrevet 26. september 2008 Er det noen som har øyenkremen fra Dr.H? Lurer på om det er meningen å smøre den rundt hele øyet, eller bare på det beinet som går rundt?
Gjest Gjest Skrevet 26. september 2008 #19 Skrevet 26. september 2008 I dag brukte jeg rensekremen (men jeg skrubbet masse, og det skulle jeg visst ikke?) og tonic, + kvedekrem. Jeg har kjøpt vitalmaske i dag, som jeg skal teste. Det høres ut som du har en hud som ligner litt på min. Jeg har også rød hud, og den er både tørr og fet og jeg får svarte talgprikker og kviser av og til, har den typiske T-sonen med tørre kinn og fet hud ellers. Jeg har prøvd serien til Dr. Hauschka, jeg har prøvd Lavera og nå bruker jeg noe som passer mye bedre for meg - Dead Sea Spa Magik. Jeg bruker shampo, dusjsåpe, ansiktsrens og ansiktskrem i den serien hver gang jeg dusjer. Body salt skrubben har jeg brukt lenge, den er helt fantastisk. Gir babyhud! Må ikke brukes hvis du har sår, det er salt og det svir. Har skrubbet kjæresten med den, han går og kjenner på huden sin hele dagen etterpå, ha ha! Ga den i presang til en venninne - hun likte den så godt at hun selv har kjøpt den i gave til flere andre. :-) Jeg har også flere masker i serien. Du får kjøpt produktene i flere helsekostbutikker og på Vita (Vita er gjerne litt billigere). Ifølge en venninne som har peiling er Dead Sea-serien litt uttørrende, derfor fungerer den bra på oss som produserer for mye talg. Å rense kroppen har også noe for seg, drikke vann og spise salat er bra for huden... Stress og tørr luft er ikke bra. Det som er viktig for en god hudpleie er at du blir kvitt døde hudceller og så tilfører fuktighet. Riktige produkter for deg må du prøve deg frem til selv, det er du som kjenner kroppen din (og ansiktet ditt) best. Hvis du bruker produktene jevnlig og ikke ser resultater etter et par måneder, bør du bytte. Husk at hvis du har langt hår har også hårproduktene du bruker innvirkning på huden din i ansiktet - jeg fikk bedre hud da jeg byttet hårprodukter...
Milly:) Skrevet 28. september 2008 Forfatter #20 Skrevet 28. september 2008 Det høres ut som du har en hud som ligner litt på min. Jeg har også rød hud, og den er både tørr og fet og jeg får svarte talgprikker og kviser av og til, har den typiske T-sonen med tørre kinn og fet hud ellers. (...) Ifølge en venninne som har peiling er Dead Sea-serien litt uttørrende, derfor fungerer den bra på oss som produserer for mye talg. Hørtes jo interessant ut, men jeg er ikke så sikker på om uttørrende produkter er noe for meg. Jeg har vel tørr hud sånn egentlig, kanskje tørr underhud og fet overhud eller omvendt (?). Men takk for tipset, det kan jo bli aktuelt å prøve hvis Dr. Hauschka ikke fungerer på meg heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå