Concertina Skrevet 24. september 2008 #21 Skrevet 24. september 2008 Jeg synes det er litt vel sært, og jeg ville nok hevet øyenbrynene litt om bruden kom i en ny kjole utpå kvelden... Jeg synes det er ille nok å kjøpe en kjempedyr kjole som kun skal brukes en kveld
Gjest Magica de Spell Skrevet 24. september 2008 #22 Skrevet 24. september 2008 Jeg synes det er litt vel sært, og jeg ville nok hevet øyenbrynene litt om bruden kom i en ny kjole utpå kvelden... Jeg synes det er ille nok å kjøpe en kjempedyr kjole som kun skal brukes en kveld Enig med deg. Men jeg tror også det hadde kommet veldig an på type bryllup. Er det et "storflott" bryllup der de ikke har spart på noe annet så hadde jeg vel bare syntes det var komisk. Er det derimot et bryllup der man f.eks til forretten hadde blitt avspist med en kjip vin av typen liebfraumilch e.l., hadde jeg nok blitt rimelig overrasket over prioriteringene.
Heartbeats Skrevet 24. september 2008 #23 Skrevet 24. september 2008 Jeg synes det er litt vel sært, og jeg ville nok hevet øyenbrynene litt om bruden kom i en ny kjole utpå kvelden... Jeg synes det er ille nok å kjøpe en kjempedyr kjole som kun skal brukes en kveld Til mitt forsvar så kostet den første kjolen 1200 kr. Den spanderte min bestefar på meg. Da vi skulle reise hjem igjen fra USA måtte jeg innom en annen brudebutikk for å kjøpe slør, der var det salg på noen av kjolene, og jeg falt helt for en som passet meg perfekt. Prisen på den kjolen ble da 650 kroner(helt sykt) og jeg klarte ikke å la være. Prøvde å selge den ene når jeg kom hjem igjen, men fikk ingen spesiell respons. Derfor bruker jeg heller begge to siden det kostet under 2000kr for begge. Hadde aldri brukt 2 kjoler på en kveld hvis jeg hadde hatt en brudekjole i en annen prisklasse
Kosemose Skrevet 24. september 2008 #24 Skrevet 24. september 2008 Jeg syns det virker merkelig og litt vel bridezilla å ha to brudekjoler i løpet av en og samme dag/kveld. Uansett om du så har fått kjolene kastet etter deg helt gratis. Virker over gjennomsnittet selvopptatt på en måte.
Murron Skrevet 24. september 2008 #25 Skrevet 24. september 2008 Helt opp til bruden om hun skifter i løpet av kvelden vel? Herlighet, det er da viktigere ting å bry seg med! Husk, det er hennes dag og feir dem denne dagen, ikke himle med øynene pga. hennes kjolevalg
Kosemose Skrevet 24. september 2008 #26 Skrevet 24. september 2008 Helt opp til bruden om hun skifter i løpet av kvelden vel? Herlighet, det er da viktigere ting å bry seg med! Husk, det er hennes dag og feir dem denne dagen, ikke himle med øynene pga. hennes kjolevalg Å? Trodde det var brudeparets dag jeg. Men for noen er det helt klart brudens store dag ja. Og bevares - skift så mange ganger du orker i løpet av festen!
Gjest Gjest_lone_* Skrevet 24. september 2008 #27 Skrevet 24. september 2008 Hei! Jeg syns absolutt du skal skifte! Jeg skjønner godt at du har lyst på en skikkelig brudekjole når du skal til alters, og skikkelige brudete brudekjoler er sjeldent egnet til å danse sving! Og det er ikke noe som er så kjedelig som å ikke kunne danse på sin egen fest!! Nei kjør på pose og sekk! Kjolebytte tar nå vitterlig ikke mer enn 10-15 minutter, og om det er noen vanskelige hekter, så kan man jo øve litt på forhånd. Du får jo uansett hjelp av feks forlover. Jeg hadde en ganske lett kjole, selv om den var brudete, den sopte jeg gulvet godt med til langt på natt. Det eneste som var kjedelig og som jeg ikke hadde lagt merke til før kvelden. Var at de små armene på kolen var sydd på et slikt vis, at jeg ikke kunne løfte armene mine over 90 grader. så svingen ble litt stusslig kan du si.. Da drømte jeg om en kjole2, selv om kjolen min var drømmekjolen, og aldri så dyr..
MiAmore83 Skrevet 29. september 2008 Forfatter #28 Skrevet 29. september 2008 Takk for tilbakemeldinger! Jeg vil først si at jeg er overhodet ingen "bridezilla", det kan dere lese blandt linjene på mine andre innlegg her i forumet. Jeg skal lage alt av invitasjoner, pynt og takkekort selv, vi har en venninne (amatørfotograf) som kal ta bildene. Vi har valgt vekk hotell og 3retters, mot å få igjen på koltbord, gratis drikke til gjestene og da flere mennesker! Min kommende mann skal velge brudebuketten for meg, jeg får den som en overraskelse da jeg ankommer kirken. Vi skal sove hjemme på brullypsnatten. Kjolebyttet mitt kan argumenteres med at jeg kun vil tilsammen bruke ca. 4000,- på de. Vi gifter oss vinterstid, og jeg ønsker en litt større (varmere)? kjole på dagtid, og en noe lettere å ha på meg til kvelden og festen. Jeg er danseløve, og trenger faktisk å kunne bevege armene i mere enn 90 grader.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå