Gjest Ferietur.. Skrevet 22. september 2008 #1 Skrevet 22. september 2008 Hei. Eg og min samboer skal reisa bort i 8 daga.Reise midt på dagen på ein mandag og kjeme tilbake grytidlig onsdagen uka etter.. Katten vår skal i desse dagane væra heima. Har eit vennepar som skal komma innom 1-2 ganger om dagen og gi mat og friskt vatn og kos. Han har masse leiker som han liker som eg skal legga fram til han. Om han vil inn på stua , så får han lov til da. Han har territoriet sitt på soverommet vårt. Der har han også mat og drikka , og sover i senga vår , godt under dyna:-)Vinduet til soverommet står altid åpent, så han hopper inn og ut sånn som han vil :-) Og så vurderer eg å ha på lyset på soverommet.. ?? Me har prøvd å ha katten hos andre, men da like han absolutt ikkje. Så da besta er att han får væra heima. Har prøvd å ha andre katter heima, men da blir absolutt ikkje godt mottatt. Han er ein sær og spesiell katt og da er få som får kosa med han. Faktisk fikk ho eine som skal passa han , klappa katten.. stort fremsteg :-) Eg veit att han får da bra desse dagane, men alikavel så synest eg att da er vanskelig å dra frå katta.. får litt dårlig samvittighet... Tidligare i sommar var han og aleina i 8 dager. Og då var da og folk som var innom kvar dag. Då va da ein som var glad når me kom heim. Sto på puta mi å trampa heima natta og prata til meg :-) Men da hadde jo gått bra :-) Me bur veldig landlig til , få hus og han jager nabohunden :-) Så han er jo ikkje mangen timane inne i løpet av ein dag. Så lurer litt på kva for eit tidsperspektiv dyr egentlig har?? Ka meiner dere?
Hanna panna Skrevet 22. september 2008 #2 Skrevet 22. september 2008 Du kjenner katten best selv på slikt:) Men synes ikke det høres ille ut. Har gjort det samme, (vindu åpent med en lampe), og det har gått greit. Men har ikke vært lenger enn en tidsperiode på 4dager. Åtte dager ville jeg fått noen dit av og til, og det har jo du fikset. Tror det går helt fint.
AnetteR Skrevet 22. september 2008 #3 Skrevet 22. september 2008 Jeg mener katter er forskjellige, og at eier kjenner sin katt best. Jeg har hatt katter jeg kan kaste inn i bilen og ta med hvor som helst, uten at de bryr seg om at de ikke er hjemme. Og jeg har hatt katter som blir direkte depermiert og har endret humør i ukesvis etterpå om jeg våger å la dem være alene over natta. Jeg synes dette hørtes helt forsvarlig ut, om dere er sikre på at katten får besøk daglig og at de da får tak i katten og ser at alt er i orden. Den største faren er at enkelte katter kan begynne å vandre om eierne forsvinner, men det virker jo som om dere har prøvd det ut før med suksess.
AnetteR Skrevet 22. september 2008 #4 Skrevet 22. september 2008 Kom bare på en liten ting til (en liten avsporing). Det å la vinduet stå oppe når man ikke er hjemme, kan føre til at brann- og innbruddsforsikring blir tilnærmet verdiløs om det skulle skje noe. Forsikringsselskapene bruker enhver tabbe man gjør mot deg, selv om det ikke er avgjørende for utfallet. Dvs har du hatt vinduet oppe-har du gitt tyvene økt mulighet for å robbe huset, altså får du ikke igjen like mye på forsikringen. Her har vi derfor installert katteluke. En bonus er at den trekker mye mindre strøm da huset ikke blir nedkjølt på samme måte vinterstid. Samt at andre katter og dyr ikke kan komme seg inn.
Gjest m82 Skrevet 22. september 2008 #5 Skrevet 22. september 2008 Takk for respons!! Då reiser eg med god samvittighet. Vi leiger bolig og eigeren bor i egtasjen over, så han har eit øye til leiligheten han og !! Takk alle sammen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå