ninuska_ Skrevet 19. september 2008 #1 Skrevet 19. september 2008 Hei hei, Jeg bor sammen med min kjære, og vi blir plaget av de som bor over oss. De krangler konstant. De har ingen respekt for at det bor andre under dem. De tramper og hopper, og løper (iblant tror jeg de kommer til å drepe hverandre). Det er helt umulig å sitte hjemme og bare slappe av, for de skriker så ufattelig høyt og banker. Jeg lurer på om han slår henne (?).. Det er kun spekulasjoner, men det er kun han som hyler, og hun lager sånne "pipelyder". Vel, problemet er at, de krangler ikke bare om dagen, de begynner plutselig med alt dette kl. 2 om natta. Og jeg blir helt gal, det føles ut som om de er i min leilighet. Er det frekt av meg å gå opp og be dem holde kjeft? Jeg får den følelsen av at, jeg vil ikke være "i veien" i tillegg at de krangler. En ting til å tenke på.. Hvis dere forstår. Men jeg vet ikke hva jeg skal gjøre, for det er ufattelig vanskelig å bo under dem når de tramper og hopper, hyler og griner hver eneste dag.. Noen ideer?
Suzy Skrevet 19. september 2008 #2 Skrevet 19. september 2008 Det er jo ikke sikkert de er klar over at det høres så godt som gjør, så jeg hadde nå forsøkt i allefall en gang å ringe på og be dem dempe seg. Det burde roe dem litt.
MissStiles Skrevet 19. september 2008 #3 Skrevet 19. september 2008 Det problemet har jeg og.. Naboene i leiligheten over meg begynner også å klage på veldige rare tidspunkter.. spesielt midt på natta eller noe jeg sitter og leser eller noe annet.. Vet heller ikke hva jeg skal gjøre der..
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 19. september 2008 Det virker som en krigssone der oppe. Og jeg tør hvertfall ikke gå opp dit, spesielt ikke når de krangler. Det høres ut som om han mister kontroll over seg selv. Kanskje jeg skal ta en tur dit ikveld en gang, når det roer seg litt, om det roer seg..
AnetteR Skrevet 19. september 2008 #5 Skrevet 19. september 2008 Det er jo en viss sannsynlighet for at de ikke vet at de høres så godt. Og de fleste roer seg om de får vite at de blir hørt. Så da er det kanskje en god løsning å ta det opp med dem? Men det må jo gjøres på en elegant måte... I ekstreme tilfeller går det jo an å ringe politiet for husbråk om de holder på midt på natta. Dette bør jo sette en støkk i de fleste. Men ikke noe jeg ville anbefalt for et godt naboforhold.
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 19. september 2008 Jeg er enig i det. For min del, hadde jeg ikke ringt til politiet for at de skulle roe seg, men jeg får hjertebank iblant av kranglinga deres, for det virker ikke kun som verbal krangling.. Man hører dunk i gulvet og smerteskrik her nede, men hvem vet, jeg skal ikke spekulere i hva som skjer der oppe.
Gjest Gjest Skrevet 19. september 2008 #7 Skrevet 19. september 2008 Hvis du faktisk mistenker at de bruker vold, mener jeg du bør ringe politiet om husbråk. Hva hvis en av dem blir alvorlig skadet en dag, da ville jeg angret på å ikke ha prøvd å gripe inn. Ei venninne av meg ringte politiet da naboene hennes kranglet svært høylytt (hun hørte drapstrusler) og hvor alt tydet på at det ble brukt vold. Paret hadde også en liten unge boende, som var vitne til det som skjedde. Politiet kom og barnevernet ble involvert. Hvis du bare tror de er høylytte går det jo an å banke i veggen eller noe når de holder på som verst, det kan få dem til å tenke over at de blir hørt.
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #8 Skrevet 19. september 2008 De bor over meg, så da må jeg nesten klatre for å banke i taket, deres gulv, tviler på at de hører meg. Men jeg skal la det gå en gang til, for å høre om det er så ille som i dag, hvis det er det, så kommer jeg til å kontakte dem, eller.. prøve å stoppe jenta i gangen en gang..
Gjest mare Skrevet 19. september 2008 #9 Skrevet 19. september 2008 Hei hei, Jeg bor sammen med min kjære, og vi blir plaget av de som bor over oss. De krangler konstant. De har ingen respekt for at det bor andre under dem. De tramper og hopper, og løper (iblant tror jeg de kommer til å drepe hverandre). Det er helt umulig å sitte hjemme og bare slappe av, for de skriker så ufattelig høyt og banker. Jeg lurer på om han slår henne (?).. Det er kun spekulasjoner, men det er kun han som hyler, og hun lager sånne "pipelyder". Vel, problemet er at, de krangler ikke bare om dagen, de begynner plutselig med alt dette kl. 2 om natta. Og jeg blir helt gal, det føles ut som om de er i min leilighet. Er det frekt av meg å gå opp og be dem holde kjeft? Jeg får den følelsen av at, jeg vil ikke være "i veien" i tillegg at de krangler. En ting til å tenke på.. Hvis dere forstår. Men jeg vet ikke hva jeg skal gjøre, for det er ufattelig vanskelig å bo under dem når de tramper og hopper, hyler og griner hver eneste dag.. Noen ideer? Hvorfor i all verden ringer du ikke politiet om du tror han slår henne!!??
Jade Skrevet 19. september 2008 #10 Skrevet 19. september 2008 Hvis det hadde vært "vanlig" bråk, ville jeg lagt en anonym lapp i postkassa om at bråket deres er veldig sjenerende, og at hvis det ikke gir seg, vil politiet bli ringt neste gang. Hvis du har mistanke om at det er vold med i bildet (og det har du jo), ville jeg ringt politiet. Vi leser stadig vekk om kvinner (og sikkert menn også) som blir drept/skadet av partneren sin.
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #11 Skrevet 19. september 2008 (endret) Jeg kan ikke vite med sikkerhet at han slår henne. Det trenger ikke bety, men jeg syns han høres helt vill ut, villere ut enn ett vanlig menneske ville hørtes ut om han bare kranglet. Han brøler virkelig, også hører man nesten ikke jenta, utenom når hun gråter eller "piper" som jeg kaller det. Jeg vil ikke ringe politiet etter én hendelse der jeg mistenker det. Hvis det fortsetter, hørende slik ut, som det gjorde i dag, så vil jeg gjøre det. Og jeg skal gjøre det, Jade. Men hva foreslår du at jeg skal skrive på lappen? (Utenom at politiet vil bli kontaktet, jeg syns det er så "brutalt") Endret 19. september 2008 av ninuska_
Pingting Skrevet 19. september 2008 #12 Skrevet 19. september 2008 Jeg kan ikke vite med sikkerhet at han slår henne. Det trenger ikke bety, men jeg syns han høres helt vill ut, villere ut enn ett vanlig menneske ville hørtes ut om han bare kranglet. Han brøler virkelig, også hører man nesten ikke jenta, utenom når hun gråter eller "piper" som jeg kaller det. Jeg vil ikke ringe politiet etter én hendelse der jeg mistenker det. Hvis det fortsetter, hørende slik ut, som det gjorde i dag, så vil jeg gjøre det. Og jeg skal gjøre det, Jade. Men hva foreslår du at jeg skal skrive på lappen? (Utenom at politiet vil bli kontaktet, jeg syns det er så "brutalt") Jeg har faktisk skrevet lapp til en bråkete nabo! Min strategi var å begyne pent og høflig (sjeldent man gjør folk samarbeidsvillige ved å kjefte) og forklare at bygget var veldig lytt og at jeg altså kunne høre lyder fra deres leilighet veldig godt (jeg ville vel ikke nevnt krangling spesifikt). og så skrev jeg noe sånt som at de sikkert ikke var klar over det. Det hjalp det! Jeg håper virkelig ikke i ditt tilfelle at det er vold involvert, men om det er det ville jeg nok ringt politiet ja. Lykke til!
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #13 Skrevet 19. september 2008 Naboene dine ble "bedre" etter den vennlige lappen?
Pingting Skrevet 19. september 2008 #14 Skrevet 19. september 2008 Naboene dine ble "bedre" etter den vennlige lappen? Ja, det hjalp! Problemet med dem var dog ikke krangling, men ofte høy musikk og høy prating ganske sent. Men jeg dobbelkrysser fingrene for at det kan hjelpe for deg og!!!
ninuska_ Skrevet 19. september 2008 Forfatter #15 Skrevet 19. september 2008 (endret) Får håpe det hjelper meg også! Det hadde vært fint om det ble slutt på den trampe-gåinga deres også.. Men vi får se i natt, om det blir noe krangling eller ei. Endret 19. september 2008 av ninuska_
Gjest Gjest Skrevet 19. september 2008 #16 Skrevet 19. september 2008 Jeg kan ikke vite med sikkerhet at han slår henne. Det trenger ikke bety, men jeg syns han høres helt vill ut, villere ut enn ett vanlig menneske ville hørtes ut om han bare kranglet. Han brøler virkelig, også hører man nesten ikke jenta, utenom når hun gråter eller "piper" som jeg kaller det. Jeg vil ikke ringe politiet etter én hendelse der jeg mistenker det. Hvis det fortsetter, hørende slik ut, som det gjorde i dag, så vil jeg gjøre det. Det er svært sannsynlig at du har en voldelig mann som nabo. Du trenger ikke ha bevis for hva som foregår, før du kontakter politiet. I slike tilfeller burde politiet ha anledning til å utplassere overvåkningskameraer i parets leilighet uten at de vet om det, for å avsløre voldskriminaliteten som etter all sannsynlighet finner sted.
Pingting Skrevet 19. september 2008 #17 Skrevet 19. september 2008 I slike tilfeller burde politiet ha anledning til å utplassere overvåkningskameraer i parets leilighet uten at de vet om det, for å avsløre voldskriminaliteten som etter all sannsynlighet finner sted. For all del, voldsbekjempelse (slo meg nettopp hvor paradoksalt det ordet er, hihi) er kjempekjempeviktig! Men utplassering av kameraer...? Ett sted går grensa - på grunn av de uskyldige som ville blitt rammet. Jeg vil ikke at en fyr på et kontor skal sitte og se på at jeg dusjer (eller spiser, eller skifter, eller gråter, eller har sex), bare fordi naboen synes jeg og kjæresten krangler hølydt. Vanskelig å komme opp med noe alternativ som sikrer samme bevismengde, men det hjelper ikke synes jeg. Privatlivets rett og alt det der.
Pingting Skrevet 19. september 2008 #18 Skrevet 19. september 2008 Får håpe det hjelper meg også! Det hadde vært fint om det ble slutt på den trampe-gåinga deres også.. Men vi får se i natt, om det blir noe krangling eller ei. Jaa, lykke til! *krysse fingrene for snille naboer*
Gjest Tanita Skrevet 19. september 2008 #19 Skrevet 19. september 2008 Bruker politiet å legge ut kamera for å avsløre vold i et hjem?
Pingting Skrevet 20. september 2008 #20 Skrevet 20. september 2008 Det har de nok ikke lov til. Ikke i folk sine hjem, uten at de blir opplyst om det...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå