Gjest Gjest Skrevet 19. september 2008 #1 Skrevet 19. september 2008 Jeg får besøk av en som er veldig fan av boken "sult". Har lyst til å vise henne steder i Oslo som er omtalt i boken. (har ikke lest den sjæl, så sliter litt) Hvor kan jeg ta henne med?
Gjest Gjest Skrevet 19. september 2008 #2 Skrevet 19. september 2008 Jeg får besøk av en som er veldig fan av boken "sult". Har lyst til å vise henne steder i Oslo som er omtalt i boken. (har ikke lest den sjæl, så sliter litt) Hvor kan jeg ta henne med? Hamsun bodde visstnok på Vaterland fra 1880, i Tomtegata 11, der også mye av handlingen i Sult foregår. Tomtegata eksisterer ikke lenger og stort sett hele Vaterland er helt annerledes nå enn det var den gangen. http://www.byarkivet.oslo.kommune.no/article65795-961.html
Gjest Gjest Skrevet 19. september 2008 #3 Skrevet 19. september 2008 I følge hjemmesiden til denne kafèen, ryktes det at Hamsun også bodde i St. Olavs gate 7 (der altså denne kafèen ligger/lå). Hans store kjærlighet Ylajali i boka Sult bodde visstnok på St. Olavs plass.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå