Gjest Gjest Skrevet 18. september 2008 #1 Skrevet 18. september 2008 Jeg skal sende en skoeske og lurer på om det kan sendes som brev? Kan jeg pakke den inn i gråpapir og bare sette på frimerker? Noen som vet? Ikke noe vits å spørre på posten ihvertfall, de klarer aldri å foreslå billigste løsning uansett!!
Gjest Skrevet 18. september 2008 #2 Skrevet 18. september 2008 Når det er en skoeske så blir det jo en pakke uansett.
Gjest Faerie Skrevet 18. september 2008 #3 Skrevet 18. september 2008 Tyngde og størrelse/ytre mål avgjør såvidt jeg vet om noe skal sendes som pakke eller brev. Det står info om dette på posten sine sider, du finner utav det der.
Gjest Stjernedryss Skrevet 18. september 2008 #4 Skrevet 18. september 2008 Du kan nok sende den som brev ja. Bare brett den flat og putt den i en konvolutt Men helt alvorlig: Er du klar over hvorfor det er noe som heter pakke og det er noe som heter brev? Hvorfor skulle man sendt ting som pakke dersom man bare kunne pakke det inn i gråpapir og sende det som brev? En eske er en eske og vil aldri bli et brev.
Gjest Gjest Skrevet 18. september 2008 #5 Skrevet 18. september 2008 Er det bare idioter her, eller? En eske kan da godt sendes som brev, vekten avgjør. Men hvis størrelsen overstiger så og så mye blir det er tillegg i prisen, så det er ikke sikkert det lønner seg å sende som brev. Forøvrig er det en stor forskjell på pakke og brev. Brev kan ikke spores og er ikke forsikret, pakker er det.
thapara Skrevet 18. september 2008 #6 Skrevet 18. september 2008 Man kan sende som "brev" uansett, men om pakken er stor og tung er det billigere å sende som registrert pakke. Om du har noe slags verdi i pakken vil jeg uansett anbefale å sende registrert.
Gjest Gjest Skrevet 18. september 2008 #7 Skrevet 18. september 2008 Man kan sende som "brev" uansett, men om pakken er stor og tung er det billigere å sende som registrert pakke. Dette stemmer ikke, brev kan bare sendes t.o.m. 2 kg.
thapara Skrevet 18. september 2008 #8 Skrevet 18. september 2008 Dette stemmer ikke, brev kan bare sendes t.o.m. 2 kg. Ser på posten.no at de har et helt nytt system nå. Er nå uansett bedre å sende ting registrert, da posten ikke har noe ansvar når de ikke leverer varen du har betalt for om den er uregistrert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå