Gjest Gjest gutt Skrevet 17. september 2008 #1 Skrevet 17. september 2008 Jeg savner kjæresten min som er på folkehøgskule på andre siden av landet i 8 måneder til. noen som har noen tips til å få tiden til å gå fort?
Gjest Betty89 Skrevet 17. september 2008 #3 Skrevet 17. september 2008 Skaff deg en på siden! Jeg hadde det slik for en stund siden. Jeg trodde jeg skulle være fra han lenge, men så kom jeg også inn, en mnd etter han. Den mnd brukte jeg hjemme sammen med familien og venner. Jeg fisket med familien, gikk tur, shoppet, så film, hadde jente besøk, og laget god mat. Det fikk meg ikke til å slutte å savne han, men det kunne faktisk gå en time uten at jeg tenket på han.. noe som er uvanlig for meg
Frustrert Skrevet 18. september 2008 #4 Skrevet 18. september 2008 Gjør andre ting, som Betty gjorde. Bruk tid med venner (gjerne ikke par, da dette forsterker savnet), hobbyer, familie osv. Skriv brev/mail til ham. Dere kan feks avtale å skrive mail hver dag, eller bruke gammelmåten å skrive brev. Da kan dere bruke tiden posten bruker på å glede dere til neste brev. (Er en forutsetning at dere begge liker å skrive da) Kan du feks besøke ham av og til? Ligger det såpass sentralt til at du kan ta et fly/tog og være der en helg innimellom? Eller kommer han hjem i skoleferier? Kanskje dere kan bruke msn og webcam, så dere får pratet og sett hverandre? Ønsker deg masse lykke til. Tiden går fortere hvis du har noe å holde på med. Hvis du går på skole selv, kan du kanskje jobbe litt ekstra med skolearbeidet? Jeg er sikker på at det ordner seg.
Gjest Gjestgutt Skrevet 18. september 2008 #5 Skrevet 18. september 2008 Bare for å presisere det, hehe jeg er en han, og kjærsten min som er borte er en hun. Ja, det er jo i Stavanger så er et stykee. Men hr kjøpt meg bil for å kunne besøke henne, så jeg kommer når hun vil:) men det er fortsatt ikke så lett da for det er ofte noe opplegg på skolen i helgene. Men blir vel en god del langturer dit:) Går ikke på skole, men ser etter ny jobb nå, så så fort jeg får meg jobb blir det noe annet for da har jo jeg noe å holde på med også. Også kommer hun hjem om tre uker i høstferien sin:) så det blir jo knall! Men skal si at selvom jeg egentlig har tilrettelagt dette året for å besøke henne, og hun er interesert i å få besøk av meg, så er savnet der som en konstant sky. Og det er ille til tider og bedre iblandt. Vi ringes jo vel egentlig 1-2 ganger hver dag, og sender meldinger begge to, og siden det er gjensidig interesse i å holde så mye kontakt er jo det et stort pluss, for da vet jeg at disse 9 månenedene vil gå bra med oss uansett. Så er ikke det jeg er redd for lenger. Men tusen takk for alle tips! skal ut å slenge fra meg noen jobbsøknader nå, og tilbringe kvelden med en kompis. Så skal nok gå bra:) Skal forresten gi hun et gavekort på mandag (1 - års dag). Det gavekortet skal gå ut på at hun skal få et hotell opphold så lenge hun vil, hvor hun vil, med meg og hen skikkelig runde med shopping og sløsing:) Hva tror dere hun ville sagt til det? ville dere blitt glade for det?
Frustrert Skrevet 18. september 2008 #6 Skrevet 18. september 2008 Bare for å presisere det, hehe jeg er en han, og kjærsten min som er borte er en hun. Ja, det er jo i Stavanger så er et stykee. Men hr kjøpt meg bil for å kunne besøke henne, så jeg kommer når hun vil:) men det er fortsatt ikke så lett da for det er ofte noe opplegg på skolen i helgene. Men blir vel en god del langturer dit:) Går ikke på skole, men ser etter ny jobb nå, så så fort jeg får meg jobb blir det noe annet for da har jo jeg noe å holde på med også. Også kommer hun hjem om tre uker i høstferien sin:) så det blir jo knall! Men skal si at selvom jeg egentlig har tilrettelagt dette året for å besøke henne, og hun er interesert i å få besøk av meg, så er savnet der som en konstant sky. Og det er ille til tider og bedre iblandt. Vi ringes jo vel egentlig 1-2 ganger hver dag, og sender meldinger begge to, og siden det er gjensidig interesse i å holde så mye kontakt er jo det et stort pluss, for da vet jeg at disse 9 månenedene vil gå bra med oss uansett. Så er ikke det jeg er redd for lenger. Men tusen takk for alle tips! skal ut å slenge fra meg noen jobbsøknader nå, og tilbringe kvelden med en kompis. Så skal nok gå bra:) Skal forresten gi hun et gavekort på mandag (1 - års dag). Det gavekortet skal gå ut på at hun skal få et hotell opphold så lenge hun vil, hvor hun vil, med meg og hen skikkelig runde med shopping og sløsing:) Hva tror dere hun ville sagt til det? ville dere blitt glade for det? Beklager at jeg miksa kjønnene deres Veldig bra at dere er begge interessert i å ha kontakt ofte. Da går det nok mye fortere enn dere tror Lykke til med jobbsøkinga! Jeg synes det høres ut som en helt topp gave! Jeg hadde blitt kjempeglad for noe slikt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå