Gjest Gjest_Eirik_* Skrevet 16. september 2008 #1 Skrevet 16. september 2008 Min datter har laget en del figurer i perler som hun vil jeg skal stryke for henne slik at de holder sammen. Men hva er trikset her? Regner med at jeg må legge noe imellom perlene og strykejernet? Temperatur, lang tid? Gi meg noen raske tips her eller en rask fremgangsmåte:)
Gjest Piper Skrevet 16. september 2008 #2 Skrevet 16. september 2008 Legg bakepapir mellom, og husk å ikke stryke alt for lenge for da blir det ikke pent. Men du må heller ikke stryke for lite, for da detter de fra hverandre. Sjekk perlene ved å dra papiret litt opp, og se om perlene da faller av.
LukaFrost Skrevet 16. september 2008 #3 Skrevet 16. september 2008 Du legger et par lag med aluminiumsfolie mellom perlene og strykejernet. Jeg er ikke sikker på temperatur, men prøv deg fram med lav temperatur og forsiktig stryking først.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå