con_energia Skrevet 6. juni 2003 #1 Skrevet 6. juni 2003 Hei! Litt usikker på om dette er rette forumet, men alle som er gravid tenker vel på hva nurket skal hete når han/hun ENDELIG kommer ut?? Jeg ønsker å finne et fint norrønt guttenavn, men har ikke kommet over noen enda... Noen som har noen gode forslag?
Silfen Skrevet 6. juni 2003 #2 Skrevet 6. juni 2003 Ravn, Ørn, Varg, Tor, Odin, Hugo, Torolf, Hauk, Stein, Birk, Brynjar, Viljar
Padmee Skrevet 6. juni 2003 #7 Skrevet 6. juni 2003 Et godt tips hvis du vil ha norrøne navn er å finne islandske ættesagaer. Der er det masse norrøne navn, av forståelige årsaker. Heimskringla er også fin til å bruke som navnebok.
siina Skrevet 8. juni 2003 #9 Skrevet 8. juni 2003 Jeg har lest eller hørt at etter at den nye navneloven ble innført er det blitt forbudt med navn som egentlig er dyr, altså Ravn, Ørn, Varg, Ulv osv. Bjørn er visst et unntak, fordi det er "tradisjonsbærende" eller noe sånt. Men ikke arrester meg hvis dette ikke stemmer, for jeg er ikke sikker på om jeg (eller naboen eller hvem det nå var) har forstått dette riktig.. -siina-
Gjest Embla s Skrevet 8. juni 2003 #10 Skrevet 8. juni 2003 Ulvar, Birk, også Ask... (jada det har blitt nevnt før...)
Gjest Tex Skrevet 11. juni 2003 #14 Skrevet 11. juni 2003 Agnar Agne Alv Are Balder Berse Bodvar Dag Dygve Egil Einar Erling Erlend Finn Fjolne Fridleif Fridrek Frode Gautrek Grjotgard Hall Halldor Hallfred Halv Halvdan Hogne ....... Flere finner du i Snorres kongesagaer.
Bergenspike Skrevet 11. juni 2003 #15 Skrevet 11. juni 2003 Hedda er et fint jentenavn. :pippi: Obs! :oops: Jeg leste ikke overskriften skikkelig... :oops:
siina Skrevet 11. juni 2003 #16 Skrevet 11. juni 2003 Snille deg, hva du enn gjør: Ikke kall en baby "Berse"!!! :o Det blir nok litt ironisk mens barnet er lite, og er vel å be om at han må bli mobbet senere. Jeg må påstå at jeg ikke synes noe om Fjolne (høres ut som en hest), Fridleif (som en håpløs tegneseriefigur eller en av kompisene til Hårek) eller Grjotgard (litt "mektig", hvis du skjønner hva jeg mener..? "Grjotgard Pettersen" er liksom en slags kræsj , men hvis du har et mer "norrønt" etternavn blir det litt bedre..) Huff, nå var jeg fryktelig kritisk.. Uansett, Sigurd, Odin og Trym synes jeg er skikkelig fine navn! Sigve er heller ikke så ille hvis du smaker litt på det. Lykke til med valget! -siina-
con_energia Skrevet 13. juni 2003 Forfatter #19 Skrevet 13. juni 2003 Synes det var mange merkelige navn, og Berse er definitivt ikke et navn vi vi velge! Mange fine forslag å da, men jeg tenkte på litt mer "normale" som Håvard, Vegard.... Noe i den duren. Trym er fint da Men vi kjenner noen som har en hund som heter Odin. Takk for mange gode forslag! (Og noe vi kan more oss litt over...)
Gjest Tex Skrevet 13. juni 2003 #20 Skrevet 13. juni 2003 Sønnen min heter Tor..... Han er den eneste jeg vet om, bortsett fra en som heter Tor-Erik....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå