Gjest Gjest Skrevet 9. september 2008 #1 Skrevet 9. september 2008 Går det greit å varme opp en wokrett med kjøtt i mikroen? Jeg tenkte jeg lage dette til mat i dag, og ta med meg restene på jobb og varme opp og spise der(har senskift).. Er det noen som har noen erfaringer med dette? Har prøvd å søke på det, men finner ikke ut noe mer..
Gjest Gjest Skrevet 9. september 2008 #2 Skrevet 9. september 2008 Ja, det går helt greit, det. Jeg går utifra at du mener du skal woke det i dag, så det bare er det å varme det opp igjen du lurer på? Det går i så tilfelle helt fint.
AnetteR Skrevet 9. september 2008 #3 Skrevet 9. september 2008 Jeg gjør det stadig vekk, ofte til og med fra frossen tilstand. Har aldri blitt syk. Det viktigste er at kjøttet blir skikkelig varmt. Jeg pleier å kjøre på ganske høy styrke (om ikke frosset), og stoppe for å røre om et par ganger.
Gjest men Skrevet 9. september 2008 #5 Skrevet 9. september 2008 Det går fint. Konsistensen blir ikke helt perfekt som med ferskvare, men fullt brukandes til at du kan se fram til varm mat på kvelden:-) Så lenge du kan ha maten kald i kjøleskapet, er det ikke farlig å la den stå noen timer. Ikke la den koke i microen så kjøttet blir seigt og tørt og grønnsakene unevnelige, du kunne trygt ha spist den kald.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå