Gå til innhold

Fly til London, og så....?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har muligheten til å dra til London, men har ikke lyst til å være i London. Er det andre steder rundt der som ikke tar fryktelig lang tid å ta tog til? Skjønner liksom ikke helt hvor stort Storbritannia er, liksom. Kanskje du kan anbefale en eller annen småby?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Togtilbudet i Storbritannia er veldig godt utbygd, så du har mange muligheter, det kommer nesten bare an på hvor god tid du har og hva du er interessert i. :)

Personlig liker jeg Yorkshire veldig godt; selve York er bare to timer fra London med tog, og derfra er det enkelt å reise rundt i distriktet, i tillegg til at det er en veldig fin by i seg selv.

Cotswolds er et fantastisk idyllisk område, men der er byene stort sett veldig små, så da trenger man buss/bil i tillegg for å komme seg rundt. Men for en langhelg er jo en sånn by supert, og har man bedre tid er det absolutt ikke noe problem å komme seg rundt for å se flere steder. Bourton-on-the-Water, f.eks, er nydelig! (Vi brukte det som utgangspunkt for å reise litt rundt i området i fjor - kan absolutt anbefales!)

Det er heller ikke noe problem å komme seg til Glasgow eller Edinburgh med tog (men da snakker vi kanskje ikke småby lenger ;)).

Skrevet

Hva med å dra sørover? Ta toget til Brighton feks, eller videre sørover til Plymouth, eller enda videre til Torquay! Ligger masse koselige små byer på sørkysten av England, og det er lett å komme seg dit med tog. Eller så kan dere ta toget til Frankrike :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...