Gå til innhold

Krakow, Warszawa eller Tallinn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg vurderer en liten reise med min bedre halvdel i begynnelsen av desember. Det er da snakk om enten Krakow, Warszawa eller Tallinn i 4 dager.

Jeg har vært i Krakow tidligere på skoletur, men det er 8 år siden. Jeg har fått med meg f.eks Saltgruvene og Auschwitz. Jeg likte byen veldig godt, utav det jeg opplevde den gang, men jeg har ikke sett alt, så jeg reiser gjerne tilbake for å oppleve enda mer og finne bortgjemte skatter.

Ingen av oss har vært i Warszawa eller Tallinn. Det spiller forsåvidt ingen rolle at jeg har vært i Krakow. Vi er åpen for alt.

Så.. hvilke byer har du vært i av disse? Hva likte du best? Hvordan er det med juleshopping, eller.. julestemning?

Ellers liker vi det opplagte, leke turist, oppleve ting sammen som kjærester, kultur, historie, ta en øl eller tre på pub, god mat, shopping og gjerne noe litt utenfor den vanlige løypen. Min bedre halvdel er også interessert i det militære, friluftsliv og den slags. Noen tips?

Takk for svar. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har vært i alle tre byene, og liker Tallinn best. Det er også den eneste av byene jeg har vært i ved juletider. De har et fint lite julemarked på torget. Liker den koselige middelalderstemningen som er i hele gamlebyen.

Skrevet

Har vært i både Warszawa og talinn, og kan anbefale Talinn. Veldig koselig by.

Skrevet

Tallinn var først på listen, så jeg reiser gjerne dit. Bare skulle ønske at Norwegian la ut billetter snart. Jeg sjekker ofte, men de har ikke gjort det enda.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...