Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvorfor har alle svenske menn sleik og rosa skjorte og sånn. De er jo mye mer keege en norske menn jo! å det sier en del. Er svenske rett og slett mer overfladiske og selvopptatte.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Den oppfatningen har ikke jeg i det hele tatt. Jeg tror nok du må utvide horisonten litt ;)

Skrevet

Haha, da har du bare sett svensker på TV :P

Bor selv sammen med en svenske og kjenner meg ikke igjen av beskrivelsen

Skrevet

Eg er veldig einig med trådstartar. Ser og kjenner ein del svenskar (både jenter OG gutar) som er mykje meir opptatt av utsjånad enn nordmenn flest. Jenter er det kanskje ikkje SÅÅÅ stor skilnad på, men gutar...holy marony! Der er det definitivt skilnad :jepp:

Skrevet

Jeg kjenner mange svensker, og INGEN av dem er slik du beskriver... :P

Gjest Gjest_Caroline_*
Skrevet
Er svenske rett og slett mer overfladiske og selvopptatte.

Absolutt ikke.

Det er de norske mennene som er for seriøse, tungrodde, seige, trege, stumme, overvektige, deprimerte, innadvendte, passive, puslete og tafatte. De svenske mennene er mer normale, etter min smak.

Skrevet

Det gjelder selvfølgelig ikke alle, men du kjenner igjen en svenske i Oslo! Mange av de er jo så hippe at det er rent vondt :fnise:

Gjest Gjest_Lill_*
Skrevet

Husker ikke hva han het... men han svenske rosa fyren med "englevinger" på ryggen fra BigBrother f.eks :gjeiper:

Skrevet

Jeg bor mye av året mitt i Sverige, og de sossekarene må du til storbyene for å finne virker det som. Og heldigvis.

Syns Norge og Sverige er veldig lik ang sleik gutta. Derfor jeg holder meg til mindre byer :sjenert:

Skrevet

Jeg har bodd i sverige. Jeg synes svensker generelt er flinkere til å kle seg enn nordmenn. Men hele verden ser til sverige når det gjelder mote.

Vi har mye å lære!

Og med det mener jeg ikke at alle skal få bærumstil. Det er ikke dét jeg forbinder med velkledde svensker.

Gjest Kontinental
Skrevet

Svenskene har jo klesmerkene Tiger of Sweden (dyrt designermerke), Bjørn Borg, H&M, og en drøss av andre internasjonalt kjente merker. I tillegg har de Saab, Volvo, Ikea, Ericsson, Abba (Mamma Mia) m.m. svenskene er innovative, ser markedet og klarer å levere det folk vil ha - verden over.

Nordmenn er i forhold til svenskene nissene på berget, som klager over alt de ikke har og får til, men de handler aldri, fordi det "nytter ikke" eller "det går sikkert ikke". Norske menn er selvsagt en del av denne kulturen, og kan karakterisere som sure, passive, innadvendte, utrente, mangler folkeskikk og vanlig høflighet og ser ut som små gutter, selv i en alder der de egentlig skulle være som menn å regne.

I Sverige kan man se at en voksen mann er en voksen mann. I Norge ser de ut som småbarn, og oppfører seg deretter.

Skrevet

Det måste ju bero på att Sverige har fler och större städer än Norge. ;)

Och att de där fina pojkarna med rosa skjorte och modeintresse gärna syns i media... det är däremot inte så hippt att vara bonde, jobba offshore (var ska de göra det då?)...

men besöker du "Byhåla" - den mindre svenska staden i västra götaland där jag har en väninna - då ser du inte dessa "skjortbögar". Där är det riktiga MÄN (de kallar sig själva det i alla fall), med snus, raggarbilar, motorcykelintresse, och traditionella uppfattningar om könsroller i hemmet.

De fina snobbiga pojkarna äger inte ett par turskor, de har möjligen en lyxrenoverad stuga i skärgården med vattentoalett, hemmabioanläggning och stora platt-tv skärmar. De lever friluftsliv i märkeskläder och kanot men övernattar inte i tält.

Storstadens krigarpojkar är bäst på att jaga outfits...

Skrevet

Jeg kjenner også mange svensker og det er kanskje 1 av 10 som er sånn som ts beskriver dem.

Skrevet (endret)
Jeg har bodd i sverige. Jeg synes svensker generelt er flinkere til å kle seg enn nordmenn. Men hele verden ser til sverige når det gjelder mote.

Vi har mye å lære!

Og med det mener jeg ikke at alle skal få bærumstil. Det er ikke dét jeg forbinder med velkledde svensker.

Enig i det. Virker som sverige har kommet lengre enn oss nordmenn når det gjelder mote og stil. De tør litt mer, og det må selvfølgelig jantelov-norge rakke ned på.

Edit: må bare legge til at jeg ikke sikter til TS tolkning av svensker med sleik og rosa skjorte.. det ser ikke bra ut på noen.

Endret av dalieo
Skrevet

Enig med ts, det er ikke vanskelig å se at de er svenske. ikke det at det er noe galt i det. Men jeg kjenner også noen svenske menn som ikke er sånn i det hele tatt, de kommer ikke fra storbyer så det kan nok ligge der.

(bare se på prinsen og kjærestene til prinsessene)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...