Gjest mye pels rundt halsen Skrevet 31. august 2008 #1 Skrevet 31. august 2008 VI HAR 2 KANINER,SOM ER LITT OVER 1 ÅR(HUNNER)BEGGE TO. NÅ HAR BEGGE 2 FÅTT VELDIG MYE PELS UNDER HAKA,OG OPP PÅ BEGGE SIDENE.HVA I ALLE DAGER KAN DET VÆRE,DE VIRKER FRISKE BEGGE TO.VIRKER IKKE SOM BYLLER,ELLER KLUMPER.
Gjest Portis Skrevet 31. august 2008 #2 Skrevet 31. august 2008 Kanskje det er lövehodekaniner dere har?
Gjest NEI Skrevet 31. august 2008 #3 Skrevet 31. august 2008 Kanskje det er lövehodekaniner dere har? NEI,VI HAR DVERGVEDDERE,HAR KJØPT DEM HOS OPPDRETTER,SÅ DET ER EKTE RASE.DE VAR IKKE SÅNN TIDLIGERE.
Gjest Gjest Skrevet 31. august 2008 #4 Skrevet 31. august 2008 Kanskje det er vinterpelsen som begynner å komme. Hvis ikke er det nok løvehodekaniner du har fått ja. Og forresten: Vi SER HVA DU SKRIVER, selv om du bruker små bokstaver. Det er litt slitsomt å lese slik "skrikende" tekst.
Solbakkenlias Skrevet 1. september 2008 #5 Skrevet 1. september 2008 (endret) Det er ikke løvevedder du har da? Altså dvergveddere i løve! Disse kan være renrasende, og har da mye pels rundt halsen! Om du ser på dvergvedderløve på denne linken her så finenr du bilder av slike. Nordisk kaninoppdretter register Her står det om alle de over 60 kaninrasene vi har her oppe i Norden. Endret 1. september 2008 av Solbakkenlias
Bjørnemor Skrevet 1. september 2008 #6 Skrevet 1. september 2008 Det høres ut som en løvehodewedder ja... Ta en titt på disse bildene som jeg fant.. lingner de på disse? http://www.freewebs.com/smedagardens/lejonhuvaddvv.htm
la Flaca Skrevet 2. september 2008 #7 Skrevet 2. september 2008 Er det løvehodeweddere du har fått så må minst en av foreldrene være langhåret wedder. Vil si det er rimelig useriøst oppdrett hvis du ikke ble opplyst om at kaninungene vill bli langhåra. Og hvor gamle var de da du overtok dem? Kaninunger skal være 7-8 uker før de gies bort, og innen den tid er det lett å se hvem som blir langhåra og hvem som ikke blir det. Allerede rundt 4 uker begynner løvehodene å få lengre pels over det hele, bør ikke være mulig å ta feil av liksom... (Så vidt jeg vet så er ikke løvehodewedder en godkjent rase i Norge enda, så du kan ikke delta på utstilling med dem.)
Solbakkenlias Skrevet 2. september 2008 #8 Skrevet 2. september 2008 (endret) jo da dvergvedderløve er godkjentrase i hele norden fra 1/10 -07 den. Men det som fins her i landet av disse er ikke akuratt så rasetypiske at det gjør noe. Er vel et par oppdrettere som har brukbare dyr bare. Derimot så er det som linken over og linken til nordisk kaninregister viser en del brukbart i sverige. Tar du et sikkelig bilde avdenne din, så kan vi jo se om den er utstilingsbar. Det ligger desuten forklaringer på hvordan de skal se ut på registret. Alle raser som står der inn er godkjente for utstilling, bortsett fra Sverigehare og minirex som det jobbes med for å på rasetypiske nok, før det søkes godkjennelse på de. Endret 2. september 2008 av Solbakkenlias
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå