Gjest Lilleulv Skrevet 31. august 2008 #1 Skrevet 31. august 2008 Hvilke synes du er de mest irriterende TV-reklamene? Jeg synes reklamene for ting man kan bestille til sin mobil. Ringetoner, skjermsparere o.l. HAT!! er det virkelig noen som vil ha sånt bråk?? :/ Generelt liker jeg ikke reklamer som støyer, og jeg pleier å skru ned lyden. Canal Digital sine reklamer er fine
fløtepia Skrevet 31. august 2008 #2 Skrevet 31. august 2008 jeg er enig med de der mobilreklamene.. men reklamen som går meg mest på nervene nå for tiden er nugatti air reklamer.. årrh, HATER den. Den sangen, måten reklamen er satt opp på.. jeg kan ikke fordra den =P
Reisefot Skrevet 31. august 2008 #3 Skrevet 31. august 2008 Jeg er også enig med mobilreklamene. Forferdelige. Den mest irriterende jeg kan huske går ikke nå lenger. Noen som husker zon-reklamene? "hvorfor behandle hele kroppen?" med et merkelig tonefall. Men reklamen fungerte vel godt nok, de ble jo en liten snakkis en stund... Ellers er reklame hvor eksperter av ymse slag (tannleger f.eks.) sitter og snakker om hvor bra det og det produktet er og hvorfor man må bruke det, ganske plagsomme.
Gjest Isobutane Skrevet 31. august 2008 #4 Skrevet 31. august 2008 (endret) Hehe. Reklamer, ja. Egentlig bryr jeg meg ikke så mye, men kan jo nevne en jeg irriterer meg litt over: Denne saken på Viasat4 om Natteravnene. Et stort oppbud av ambulanser og politi, dramatisk musikk, TV team som intervjuer en politibetjent om en knivstikking som IKKE skjedde. Innslag fra ambulansepersonell som i kontakt med sykehuset forteller at de IKKE har med seg en ung man som IKKE har fått et knivstikk i mageregionen og IKKE trenger omgående blodoverføring. Eller noe i den duren. Hensikten er jo god, og mener å vise at Natteravnene behøves, og at de trenger flere folk. Det som skurrer for meg er at det virker noe overkill med et så stort oppbud for noe som IKKE har skjedd. Hvorfor er de der alle sammen da, da? Endret 31. august 2008 av Isobutane
Gjest Gjest Skrevet 31. august 2008 #5 Skrevet 31. august 2008 Jeg HATER euronics-reklamene! Idiotisk "sang" som sier hvor mye en telefon koster f.eks. KLIKKER!! "Vi strekker oss lenger, for å gi deg det du trenger!" Hater også bademiljø-reklamene. Bad, badet, bademiljø, best på bad! BADBADBADBADBAD!! Hva er poenget med å gjenta bad hele tiden? Også skjønner jeg ikke hva som er så morsomt med Achmed, den døde terrorist. Silence I kill you! Det var deilig å få lekket på trykket gitt!
Brunhilde Skrevet 31. august 2008 #6 Skrevet 31. august 2008 Jeg vet ikke helt hvilke reklame som irriterer meg - jeg pleier å gjøre andre ting i reklamepausene enn å se på reklamene...
Gjest Emera Skrevet 31. august 2008 #7 Skrevet 31. august 2008 Jeg kan ikke fordra reklame, så dem ser jeg ikke på lenger. Men de verste var vel reklamene for skjønnhetsprodukter. Leppestift som sitter i et år, blafrende løsvippe-maskara-reklamer, sjampo som gir deg orgasme osv. Blæh!
Gjest Tanita Skrevet 31. august 2008 #8 Skrevet 31. august 2008 (endret) Mobilreklamene er jeg også enig i. Alle 1881-reklamene (eller var det 1880?) Den gule sider-reklamen der manne kommer hjem tidligere og tar kona på fersken i senga med en annen mann. Ikke alltid det passer seg med slike reklamer... Ja, og så de apotek-reklamene der de sier at de som jobber på apoteket vet best om hud... Ja, særlig... Endret 31. august 2008 av Tanita
Gjest Gjest_Ella_* Skrevet 31. august 2008 #9 Skrevet 31. august 2008 Hiver meg på hylekoret ang mobiltull-reklamene ("ENDELIG! Jenta med purren!"). Europris sin var ganske grusom også, "Fikk enda mer til overs". Og den deodoranten som gjør at du får vakre armhuler. Og Libresse eller hva det er sin: "Gjør det litt mer ålreit å ha mensen" Fordi det er blomster på innpakningen? Eeeh.. ?
Gjest marihan Skrevet 31. august 2008 #10 Skrevet 31. august 2008 Jeg vet ikke hva det er reklame for, men det er i hvertfall en mann som synger om alle landene han har vært i.. åh, den er irriterende!
Kitsune Skrevet 31. august 2008 #11 Skrevet 31. august 2008 Det er reklame for Lotto, tror jeg. Maria-bingo-reklamen irriterer meg.
mysan Skrevet 31. august 2008 #12 Skrevet 31. august 2008 Hensikten er jo god, og mener å vise at Natteravnene behøves, og at de trenger flere folk. Det som skurrer for meg er at det virker noe overkill med et så stort oppbud for noe som IKKE har skjedd. Hvorfor er de der alle sammen da, da? Det har jeg lurt på også... Skjønner hensikten og meningen bak, men den biter seg liksom litt i ankelen på en måte... Også skjønner jeg ikke hva som er så morsomt med Achmed, den døde terrorist. Silence I kill you! Achmed er jo morsom da Jeg ergrer meg over alle reklamer for Palmolive og Pampers som bruker den samme dama til å prate. Hun prater så jeg får skjegg under fotsålene. Det er gruuuusomt! Æsj, hvorfor er det så mange som vil ha henne til å lese opp reklamene sine?? Ellers; mobilreklamene er forferdelig masete, den med de pene armhulene er latterlig, men jeg er sikker på at mange lar seg lure til å prøve.
Gjest Nishiki Skrevet 31. august 2008 #13 Skrevet 31. august 2008 Vanish-reklamen. Å gid en flekk.. :dåne:
Amalie_85 Skrevet 31. august 2008 #14 Skrevet 31. august 2008 Også skjønner jeg ikke hva som er så morsomt med Achmed, den døde terrorist. Silence I kill you! Det var deilig å få lekket på trykket gitt! Har du sett hele? Bare reklamen er jo ikke morsom http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go liker ikke hårfarge reklamer. blææææ
FoxyFish Skrevet 31. august 2008 #15 Skrevet 31. august 2008 Vanish er helt grusom, ja! "stol på rosa" Ellers er de nye reklamene for gule sider alt for lange og alt for "nå skal vi prøve å være supermorsomme" - Overkill!
Olive Skrevet 31. august 2008 #16 Skrevet 31. august 2008 Alle de mobilreklamene er grusomme!!! Har nesten sluttet å se på tv på grunn av dem. Blir så ufattelig flau på vegne av de folka som faktisk kjøper produktene. Skal aldri igjen gå inn i en Euronics-butikk fordi den sangen i reklamen er så jæææææææævlig irriterende!!! Også henger jeg meg på vedkommende som syntes Europris sine var fæle. Har lyst til å stappe de billige raggsokkene de selger ned i halsen på hun kjerringa for å få henne til å holde kjeft. Grandiosa - spelt. Den er forferdelig cheesy. Men mest av alt hater jeg de "spontane" reklamene til posten. "Med en stor postkasse er du kongen i gata - høhøhøhøhø". Puh! Var godt å få det ut
Anglofil Skrevet 31. august 2008 #17 Skrevet 31. august 2008 (endret) Generelt alle reklamer som har med intimsåper, bind og andre kvinnerelaterte saker. *Grøss* Mvh Yvonne Endret 31. august 2008 av Yvonne
Gjest fragment Skrevet 31. august 2008 #18 Skrevet 31. august 2008 Fokus-reklamen. Fokus, fokus, fokus, fokus, fokus. Enkelte tekstforfattere burde funnet seg en annen jobb, det er i alle fall sikkert.
Meaty Skrevet 31. august 2008 #19 Skrevet 31. august 2008 Jeg blir irritert over at de som lager reklame tror at de kan bruke samme voiceover-dama i reklamene her i landet som i Sverige. Uansett hvor mye hun prøver å snakke norsk , vi hører at hun er svensk!! (Og da tenker jeg ikke engang på Vendela) Enig i at mobilreklamene er kjempeirriterende, de som bestiller disse (og da tilhørende abonnement) må jo være tette i toppen!
Gjest Nope Skrevet 1. september 2008 #20 Skrevet 1. september 2008 redd barna -plan reklamene , define reklamene,vel alle reklamer for shampoo,såpe, kremer... reklamer har litt sånn omvendt effekt på meg,støtter ikke eller kjøper noe som de kjører tv reklame på
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå