Gjest Snart 42 Skrevet 30. august 2008 #1 Skrevet 30. august 2008 (endret) Jeg har følgende koblet sammen: - tlf.-ledning fra vegg til adsl-modem - nettverkskabel fra adsl-modem til tlf.adapter (for ip-telefoni) - nettverkskabel fra tlf.adapter til trådløs router - nettverskabel fra router til pc (ethernetport) - ledning fra Gigaset tlf.base til tlf.adapter Jeg hadde litt problemer med tlf., lyden ble til tider borte og jeg prøvde derfor å koble om litt forskjellig i tilfelle det var evt. feilkobling som var problemet. Etter div. prøvekoblinger endte jeg opp med den løsningen jeg hadde før jeg startet, men da kom jeg ikke lenger på nett med den stasjonære pc-en. De bærbare pc-ene går greit, de kommer på nett trådløst. Lampen ved ethernetporten lyser ikke lenger. Jeg har prøvd forskjellige kabler uten at det er noen forskjell så det er ikke kabelen som er ødelagt. Kan nevne at jeg kom heller ikke på nett med den stasjonære da ethernetlampen lyste - på et eller annet tidspunkt underveis i utprøvingen sluttet den å lyse. Routeren er en 3com WL-520. Lampen som heter Cable/dsl i front lyser heller ikke. Litt usikker på om denne skulle ha lyst ved tilkobling til pc, men antar det. Kan det være routeren det er noe galt med? Inntil jeg begynte denne "omkoblingen" var det ikke problemer med tilkobling på den stasjonære. Jeg må innrømme at jeg ikke slo av strømmen på de forskjellige sakene da jeg koblet om forskjellige kabler. Kan det være dette som har forårsaket problemene?? Irriterende dette her..... Noen som har mer peiling på slikt enn meg og kan bidra med noen gode råd? Fant denne tråden, men litt usikker på om samme løsningen er aktuell for meg. Endret 30. august 2008 av Snart 42
Gjest Snart 42 Skrevet 30. august 2008 #2 Skrevet 30. august 2008 Fant delvis feilen selv. Jeg koblet direkte fra modem til pc og da ble det lys i ethernet-porten og full fres på nettet så da vet jeg i hvert fall at det ikke er nettverkskortet som er gått. Da er det vel routeren som er synderen her, men jeg kommer jo på nett trådløst så helt kjørt kan den vel da ikke være. Kan det være mulig at kun ethernetporten på routeren er ødelagt? Har denne routeren.
Toro Skrevet 30. august 2008 #3 Skrevet 30. august 2008 Cable/dsl lyset skal lyse. Mulig at det er kabelem mellom modemet og ruteren som er problemet. Prøv med forskjellige ledninger og se om lyset kommer på. I brukermanualen finnes det flere gode tips. Link
Gjest Snart 42 Skrevet 30. august 2008 #4 Skrevet 30. august 2008 Kablene er i orden - har prøvd 3-4 forskjellige som alle fungerer andre steder. Er det noen måte man kan teste routeren for å sjekke om alt er i orden? Kan jeg feks. koble den til en annen pc, eller må da innstillinger etc. i routeren gjøres på nytt? Prøvde å se i brukerveiledningen, men fant ikke noe om det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå