augustjenta Skrevet 26. august 2008 #1 Skrevet 26. august 2008 Hvordan pynter dere utenfor kirka, tenker på ved trappa/inngangen til kirka... Noen som vil gi meg forskjellie tips??
Gjest Gjest_mina_* Skrevet 26. august 2008 #2 Skrevet 26. august 2008 Jeg hadde to gamle melkespann med røsslyng oppi. Med brede sløyfebånd knyttet rundt ble det kjempefint :-)
Dr.Grey Skrevet 26. august 2008 #3 Skrevet 26. august 2008 Henger meg på her, vil gjerne ha tips jeg også! :juhu:
Honey Skrevet 26. august 2008 #4 Skrevet 26. august 2008 Kommer mye an på kirken dere skal gifte dere i synes jeg. Var å så på et bryllup i et hvitmalt trekapell for et par uker siden. Der passet det med norske flagg, litt potteplanter og så hadde de hengt hvite tøylengder i en bue festet med hvite silkerosetter ned smijernsgelenderet på trappen utenfor kirken. Men i den kirken vi skal gifte oss som er en stor steinkirke med høye spir og veldig utsmykket innvendig synes jeg det blir litt kræsj med noe annet enn klassiske og diskrete blomster inni kirken. Tror ikke vi kommer til å satse på noe pynt utvendig.
Gir Skrevet 27. august 2008 #5 Skrevet 27. august 2008 Jeg ønsker ikke å pynte utenfor, da kirken er pen nok som den er. Inni kirken tror jeg vi kun kjører noen enkle liljer eller noe sånt + kubbelys. Den er vakker nok i seg selv egentlig.
Gjest Sisu Skrevet 27. august 2008 #6 Skrevet 27. august 2008 Vi hadde sensommerbryllupfor noen år tilbake, og utenfor kirken og ved alteret ble det pyntet med solsikker i store, store vaser. Det var kjempefint, passet til brudebuketten min som hadde varme høstfarger
Gir Skrevet 27. august 2008 #7 Skrevet 27. august 2008 Jeg har angst for at jeg må dele kirken med to andre par som vil dekke kirken i rosa stæsj, blonder, sløyfer etc... Da må mine venninner bruke tiden før vielsen min (halvtime) til å fjerne pynt i stedet for å legge til... Jaja, det går vel bra
oktoberbrud Skrevet 27. august 2008 #8 Skrevet 27. august 2008 I et bryllup som jeg var i så hadde de eføy i mellomstore potter på trappa. Midt oppi var det en hjerteformet streng som stod rett opp å så hadde de snurret eføy rundt strengen. Syntest det var ganske enkelt og fint til en hvitmalt kirke Personlig så vet jeg ikke om jeg har interesse av å legge så mye tid og penger i pynting av kirka. Synes den er fin i seg selv. Kanskje en oppsats med litt størrelse på som kan stå inne og som vi kan ta med oss og bruke i festlokalet. Jeg er for flerbruk!
augustjenta Skrevet 27. august 2008 Forfatter #9 Skrevet 27. august 2008 I et bryllup som jeg var i så hadde de eføy i mellomstore potter på trappa. Midt oppi var det en hjerteformet streng som stod rett opp å så hadde de snurret eføy rundt strengen. Syntest det var ganske enkelt og fint til en hvitmalt kirke Personlig så vet jeg ikke om jeg har interesse av å legge så mye tid og penger i pynting av kirka. Synes den er fin i seg selv. Kanskje en oppsats med litt størrelse på som kan stå inne og som vi kan ta med oss og bruke i festlokalet. Jeg er for flerbruk! Jeg vil heller ikke overpynte kirka, men syns je må ha litt. De blomstene je ska ha inne skal je ta med til festlokalene. Greit å kunne vise fram de blomstene litt mer enn den lille tida man er i kirka. Eføy hadde kanskje blitt fint det....
øyenstikker Skrevet 28. august 2008 #10 Skrevet 28. august 2008 Jeg giftet meg i en stor stenkirke. Jeg ville egentlig ikke bruke penger på å pynte med blomster i kirka. Hvem husker hvilke blomster som var der???? Men mamma å søteren min syntes at det var lurt, så jeg køpte to oppsatser som stod på hver side i trappetrinnene op til alteret. Hat spurt flere...ibgen la spessielt merke tl blomstene.......de har vel andre ting å se på i et bryllup Så jeg syns det var bortkastede penger. Utenfor kirken skal det jo bare kysses alikevel....pynte der..nei, vi var så fine i oss selv atte
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå