Gjest Gjest_miss_* Skrevet 23. august 2008 #1 Skrevet 23. august 2008 Hei! Jeg var i dag på på tropehagen Zoo her i Trondheim. De har nå forskjellige kampanjer på klorestativ og fant et vi likte. Men når jeg kommer hjem å søker litt på nettet, har de solgt dette før til mye rimeligere enn det de gjør nå. Det sto det kostet 2400kr, men var satt ned til 1199kr nå. På en nettside her, så jeg ei som hadde kjøpt dette klorestativet til 7-800kr tidligere. Sa også at det kun kostet litt over 1000kr. Legger ved et bilde av klorestativet som jeg fant på nettstedet. Noen som har dette, er dere fornøyd?
Gjest Gjest_miss_* Skrevet 23. august 2008 #2 Skrevet 23. august 2008 Glemte å legge ved bildet.. Her er det.
la Flaca Skrevet 23. august 2008 #3 Skrevet 23. august 2008 (endret) Glemte å legge ved bildet.. Her er det. Jeg kjøpte et liknende til ca.600 kr. på ellos. (www.ellos.no) Et identisk et ble solgt til 1.300 i dyrebutikk her i Trondheim. Hva med dette her som Ellos har til 999,- ? Det som du vurderer blir for lite til to innekatter syns jeg. Her er linken: http://www.ellos.no/DetailPages/DetailPage...ryId%3d%26B%3d1 Endret 23. august 2008 av la Flaca
AnetteR Skrevet 23. august 2008 #4 Skrevet 23. august 2008 Det fra ellos har jeg sett på. Det er billig og stilig, men har ikke noe særlig kvalitet. Noe avhengig av hvor mange katter du har, om de er inne, hvor aktive de er, så ville jeg lagt mer eller mindre ned i et klorestativ. Tropehagen zoo selger veldig god kvalitet. Nå fikk jeg ikke sett på bildet, så vet ikke hvilken type det er. Men har lest at kattens NO1 er det beste på markedet mtp holdbarhet.
Gjest Skrevet 23. august 2008 #5 Skrevet 23. august 2008 1199 for det du la ut bilde til var en helt syk pris. Alt for dyrt. Men har du mulighet for å dra til sverige? Stativer er billigere der. Jeg betalte 1300 for et som i norge ville kostet 3-4000.
la Flaca Skrevet 23. august 2008 #6 Skrevet 23. august 2008 Det fra ellos har jeg sett på. Det er billig og stilig, men har ikke noe særlig kvalitet.Som sagt så har jeg det fra ellos til 599,-. Dyrenes Verden (Trondheims største dyrebutikk) har solgt ekstagt samme produkt til 1300,-. Over det dobbelte! Så det lønner seg å følge med. Kvaliteten er helt ok. Mitt ser nesten ikke brukt ut selv om katta elsker det og har brukt det hver dag i to år. Tipper han heller vil ha et nytt om et års tid enn samme kjedelige i 10 år lissom. Ikke alltid smartest å kjøpe kostbar "kvalitet".
AnetteR Skrevet 23. august 2008 #7 Skrevet 23. august 2008 Som sagt så har jeg det fra ellos til 599,-. Dyrenes Verden (Trondheims største dyrebutikk) har solgt ekstagt samme produkt til 1300,-. Over det dobbelte! Så det lønner seg å følge med. Kvaliteten er helt ok. Mitt ser nesten ikke brukt ut selv om katta elsker det og har brukt det hver dag i to år. Tipper han heller vil ha et nytt om et års tid enn samme kjedelige i 10 år lissom. Ikke alltid smartest å kjøpe kostbar "kvalitet". Ok Bra å høre erfaringer. Og jeg er enig i at dyrebutikkene priser alt for høyt jevnt over. Var nok litt kjapp til å sammenlikne med kattens NO1, som er den beste kvaliteten. Var en venn av meg som hadde brukt ellos sitt, og for han var det ødelagt innen et år, med tre aktive katter. Så det kommer helt ann på kattenes aktivitetsnivå=)
Gjest Gjest_miss_* Skrevet 23. august 2008 #8 Skrevet 23. august 2008 Jeg kjøpte et liknende til ca.600 kr. på ellos. (www.ellos.no) Et identisk et ble solgt til 1.300 i dyrebutikk her i Trondheim. Hva med dette her som Ellos har til 999,- ? Det som du vurderer blir for lite til to innekatter syns jeg. Her er linken: http://www.ellos.no/DetailPages/DetailPage...ryId%3d%26B%3d1 Hvor mye koster det for frakt da? Ca? Jeg synes det hadde vært greit med et som kan plasseres i hjørnet, har ikke store stua. Hvor i Sverige da? Kanskje jeg en eller annen gang kanskje kommer meg til Østersund eller noe.. Jeg synes dette er veeelige vanskelig. Vet liksom ikke hva som dyrt eller billig når det gjelder klorestativ. Ps. Jeg har ei innekatt, hun er 5mnd. nå.
la Flaca Skrevet 24. august 2008 #9 Skrevet 24. august 2008 Hvor mye koster det for frakt da? Ca? Jeg synes det hadde vært greit med et som kan plasseres i hjørnet, har ikke store stua. Hvor i Sverige da? Kanskje jeg en eller annen gang kanskje kommer meg til Østersund eller noe.. Jeg synes dette er veeelige vanskelig. Vet liksom ikke hva som dyrt eller billig når det gjelder klorestativ. Ps. Jeg har ei innekatt, hun er 5mnd. nå. Frakten kom på en hundrings for det jeg kjøpte. Forsket lenge og vel på korestativmarkedet, og er strålende fornøyd jeg ihvertfall. Vil heller brytte ut oftere enn å kjøpe noe jeg må ha i stua i mange år, siden det var så dyrt. Og jeg aner ikke hvordan jeg fikk for meg at du har to katter. Har du bare ei lita frøken holder jo klorestativet lenger, og det holder med et i moderat størrelse.
Gjest Gjest_miss_* Skrevet 24. august 2008 #10 Skrevet 24. august 2008 Frakten kom på en hundrings for det jeg kjøpte. Forsket lenge og vel på korestativmarkedet, og er strålende fornøyd jeg ihvertfall. Vil heller brytte ut oftere enn å kjøpe noe jeg må ha i stua i mange år, siden det var så dyrt. Og jeg aner ikke hvordan jeg fikk for meg at du har to katter. Har du bare ei lita frøken holder jo klorestativet lenger, og det holder med et i moderat størrelse. Ja, trenger ikke store greia nei. Bare 100kr ca. altså? Hvor bor du da? Bor jo i Trondheim, så frakten kan jo bli en del mer. Jeg tenker på det samme som du har, bare det lyse. Koster 200kr mer, tar heller det enn det du har.. Er ikke største fan av tigermønster(om det var det). Jeg har også sett på masse forskjellige klorestativer, og det er dyrt uansett hvilken dyrebutikk.. Men du er fornøyd med ditt altså? Hm. Da må jeg si det frister med det lyse i stedet for det jeg tenkte å kjøpe altså.
lotta80 Skrevet 24. august 2008 #11 Skrevet 24. august 2008 To sponplater (eller lignende), to stolper, planker eller noe og nylontau, vips så har du et klorestativ. LillePusen til kjæresten min er veldig glad i det hun fikk. En plate i bunn, en oppå og de to "stolpene" til å holde med. På den ene stolpen er tauet snurret rundt og den bruker hun masse. Stativet kan ko bygges helt slik man vil. Ikke så dyrt å handle inn til det, og er man heldig har man kanskje rester?
la Flaca Skrevet 24. august 2008 #12 Skrevet 24. august 2008 (endret) Ja, trenger ikke store greia nei. Bare 100kr ca. altså? Hvor bor du da? Bor jo i Trondheim, så frakten kan jo bli en del mer. Jeg tenker på det samme som du har, bare det lyse. Koster 200kr mer, tar heller det enn det du har.. Er ikke største fan av tigermønster(om det var det). Jeg har også sett på masse forskjellige klorestativer, og det er dyrt uansett hvilken dyrebutikk.. Men du er fornøyd med ditt altså? Hm. Da må jeg si det frister med det lyse i stedet for det jeg tenkte å kjøpe altså. Da jeg kjøpte solgte de et som er komninert lyst og brunt. Ser veldig pent ut. Enig i at det med tigerstriper var vel "tacky".'' Edit: bor i Trondheim jeg og. Endret 24. august 2008 av la Flaca
Gjest Gjest_miss_* Skrevet 24. august 2008 #13 Skrevet 24. august 2008 Da jeg kjøpte solgte de et som er komninert lyst og brunt. Ser veldig pent ut. Enig i at det med tigerstriper var vel "tacky".'' Edit: bor i Trondheim jeg og. Hm, ville heller ha hatt ditt da.. Og ikke det lyse:P Ja, ikke helt noe jeg ville ha hatt i stua for å si det sånn Ja, en kan lage sitt eget og det har jeg tenkt på maaange ganger. Men det blir liksom ikke så man kommer så langt.. Dessuten så har ikke jeg det store utvalget av verktøy, så hadde ikke blitt så mye billigere om jeg skulle ha kjøpt inn alt jeg trengte.. :gjeiper: Skulle ønske jeg kjente noen som kunne ha laget et slik et til meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå