Mokkon83 Skrevet 19. august 2008 #1 Skrevet 19. august 2008 Lurer på om noen har tips og råd ang utradisjonell bryllupskake? Problemstillingen er den at min forlovede ikke kan fordra marsipan og jeg har cøliaki... har ikke smakt kaker uten gluten enda, så aner ikke hvordan de er i konsistensen osv... tenkte man kunne hatt flere etasjer og at feks kun den øverste er glutenfri... blir masse andre kaker også da, både med og uten gluten... er det noen som har tips? sjokoladetrekk, og noe spennende inni? åpen for forslag! og dersom noen har bilder fra sin egen utradisjonelle kake så legg gjerne ut!! :D
Chimamanda Skrevet 19. august 2008 #2 Skrevet 19. august 2008 (endret) Vi kommer heller ikke til aa ha marsipankake, liker det absolutt ikke. Kaken kan jo trekkes med sjokolade (evt hvit) eller fondant? Har desverre ikke saa mange andre gode tips.. Her er noen jeg kunne tenkt meg selv: http://i33.tinypic.com/18c2mo.jpg http://i38.tinypic.com/vrsf2h.jpg http://i36.tinypic.com/28kmx39.jpg http://i34.tinypic.com/21oon6e.jpg http://i34.tinypic.com/or8pxz.jpg http://i37.tinypic.com/ffcs2w.jpg Og noen ganske utradisjonelle http://i36.tinypic.com/wb732t.jpg Endret 19. august 2008 av Chimamanda
Gjest lintin Skrevet 20. august 2008 #3 Skrevet 20. august 2008 Vi har bestilt en 9 etg kake med nøttebunn, hvit sjokolademousse og bringebærfyll. Den er utrolig god! og glutenfri:) Vet ikke hvor du bor da, men den selges på Moliere i Bergen:)
Klematis Skrevet 20. august 2008 #4 Skrevet 20. august 2008 Nøttebunn med bær/frukt vil jeg også ha Og det er vel som nevnt før meg glutenfritt?
Markjordbær Skrevet 20. august 2008 #5 Skrevet 20. august 2008 Vi hadde heller ikke marsipan, men hadde ikke glutenfri. Men hadde tre gjester med cøliaki, så vi hadde to andre kaker som var glutenfrie... Den ene var en vanlig suksesskake, og den andre var - ikke en kake, men mer en slags "pudding" med navn Dronning Maud. Uansett, vi hadde en sjokoladekake som bryllupskake, med pastillage i stedet for marsipan. Vi fikk smaksprøver både på kaka og på marsipanen og pastillagen da vi bestilte. Så dere kan jo spørre om dere kan få smake på litt pastillage om de har det, hvis dere ønsker en sånn kake med hvitt trekk. Jeg googlet litt og fant et bakeri som hadde en bryllupskake hvor det stod de kunne gjøre den midterste etasjen glutenfri. Denne var riktignok med marsipan, men det går sikkert an å få den uten. http://www.christensen-bakeri.no/produkter...under_kat_id=47 Ikke sikkert dere bor i nærheten av dette stedet, men hvis de klarer å lage en glutenfri, klarer sikkert andre det også! Bare snakk med en konditor, så får dere nok kaken akkurat slik dere vil ha den
Concertina Skrevet 20. august 2008 #6 Skrevet 20. august 2008 Jeg har bakt flere kaker med nøttebunn og sjokolademousse, og de fleste bakerier (hvertfall i byene) kan sikkert bake en bryllupskake slik Jeg liker ikke marsipankaker, så bryllupskaka vår blir ikke marsipankake... Tror nok vi havner på en slags sjokolademoussekake, vi begge er sjokomaner så det passer egentlig bedre. Nå er sambo er glad i marsipankake også, så jeg har lovet han at vi bestiller en for å på kakebordet i hvertfall
Julemusa Skrevet 20. august 2008 #7 Skrevet 20. august 2008 Ta en titt på bakerhansen.no, der er det en bringebærmoussekake som er bare heelt nydelig, jeg ønsker meg denne til mitt bryllup :gjeiper:
Mokkon83 Skrevet 20. august 2008 Forfatter #8 Skrevet 20. august 2008 Tusen takk for svar, folkens! nå har jeg litt mer peiling på hva slags type kake vi vil ha:) kjempefine bilder!
Humleblomst Skrevet 20. august 2008 #9 Skrevet 20. august 2008 La meg få fortelle deg at det finnes veldig mange, veldig gode glutenfrie kaker også. Kakene er gjerne bedre enn vanlige hvetekaker også, spør du meg, det er ikke i nærheten av det samme problemet som med brød. En del ferdigkake-poser som er glutenfrie selges til og med som vanlige kaker i butikkene, f.eks. toro sine muffins. Så ikke velg vekk de "vanlige kakene" før du har prøvd dem, hvis ikke du har veldig lyst på f.eks. nøttebunn og sjokolademousse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå