Gjest Gjest_Camilla_* Skrevet 13. august 2008 #1 Skrevet 13. august 2008 Gitt at noen her forklarer først hva nytten av en regresjonsanalyse for å se på sammenlikning av priser i et gitt tidsrom, hvordan får en til det i Excel?
Rawien Skrevet 14. august 2008 #2 Skrevet 14. august 2008 Har ikke tid til å forklare nå, men det gjøres slik (kort fortalt): Verktøy->Dataanalyse->Regresjon->Plott inn tall/info->OK
Gjest Lurer på mer Skrevet 14. august 2008 #3 Skrevet 14. august 2008 Hvis en vil sammenlikne hvordan to sett av tall/ tp ulike sett av datamaterialer korrelerer med hverandre? F.eks. priser. Hvordan gjør man det med regresjon i Excel?
Gjest Gjest Skrevet 16. august 2008 #4 Skrevet 16. august 2008 Jeg kan ikke hjelpe, lærte en gang om regresjonsanalyse, men det er over tre år siden og jeg har glemt alt sammen! Kanskje noen andre her kan mimre litt?
Gjest Stjernen Skrevet 18. august 2008 #5 Skrevet 18. august 2008 Kanskje Wadjet eller noen i forbrukerforumet vet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå