Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #1 Skrevet 12. august 2008 Fant ut at min far har vært utro mot mamma over en lenger periode, men at dette nå er avsluttet. Sørsmålet jeg hele tiden stiller meg er om jeg bør/skal/må fortelle dette til mamma. Mine foreldre er snart pensjonister og jeg vet de har sett frem til å nyte denne tilværelsen sammen. Skal jeg risikere deres ekteskap ved å fortelle om affæren, eller bør jeg holde munn og tie det hele ihjel - slik som pappa selv formulerte det. Skulle vel ønske jeg ikke visste noenting og slapp å føle at jeg svikter en av dem uansett hva jeg velger å gjøre. Hva ville dere ha gjort?
milla-mor Skrevet 12. august 2008 #2 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville bedt faren min fortelle det selv... Og hvis han nektet, så ville jeg følt meg forpliktet til å fortelle min mor, men vet ikke om jeg hadde klart. Uff, for en forferdelig situasjon.
Gjest Ikke logget inn Skrevet 12. august 2008 #3 Skrevet 12. august 2008 Jeg har fersket både pappa og svigerfar med utroskap (ikke sammen da), og jeg sa ikke fra til mamma eller svigermor. Jeg klarte ikke såre dem så ille. Men begge mannfolka fikk vite at jeg visste, og at om de ikke brøt forholdene ville jeg ikke beskytte dem.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #4 Skrevet 12. august 2008 Ja du bør fortelle det. Jeg tror moren din til syvende og sist vil sette pris på få vite at mannen hun trodde var til å stole på, egentlig var en svikefull løgner, slik at hun slapp å kaste bort flere år med han. Den som tjener mest på at du fortier dette, er selvsagt faren din. Og etter hva han har gjort, kan jeg ikke skjønne hvorfor han skulle fortjene noe slikt.
Brunhilde Skrevet 12. august 2008 #6 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville, i motsetning til de fleste her, latt være å si noe. Forholdet er avsluttet, din far har tydeligvis valgt å gå videre med din mor, hvorfor skal du da leke helgen og ødelegge et ekteskap som fungerer? Jeg syns du skal holde kjeft om det du vet - det er ikke din sak.
milla-mor Skrevet 12. august 2008 #7 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville, i motsetning til de fleste her, latt være å si noe. Forholdet er avsluttet, din far har tydeligvis valgt å gå videre med din mor, hvorfor skal du da leke helgen og ødelegge et ekteskap som fungerer? Jeg syns du skal holde kjeft om det du vet - det er ikke din sak. Ekteskapet fungerer ikke når den ene parten er utro... Jeg ville ikke følt meg som en helgen, dersom jeg fortalte, men jeg ville følt meg som en dritt, hvis jeg lot være.
Gjest Bellatrix Skrevet 12. august 2008 #8 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville, i motsetning til de fleste her, latt være å si noe. Forholdet er avsluttet, din far har tydeligvis valgt å gå videre med din mor, hvorfor skal du da leke helgen og ødelegge et ekteskap som fungerer? Jeg syns du skal holde kjeft om det du vet - det er ikke din sak. Enig. Så lenge de har det bra, og det er snakk om fortid så er det ingen grunn til å ødelegge noe som er bra.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #9 Skrevet 12. august 2008 Når den ene parten er utro, er det åpenbart at ekteskapet ikke er bra. Og med mindre noe forandrer seg i ekteskapet, kommer han sikkert til å være utro igjen. Det er tross alt en grunn til at man er utro i utgangspunktet, og med mindre forholdet mellom din far og mor har forandret seg, er den grunnen mest sannsynlig fremdeles til stede. For ikke å snakke om hvor ustraffet gjernigen går hen. Hvis faren din finner ut at du er på hans side (i praksis blir det jo slik. Du beskytter HAN), er det lite som hindrer han dersom han ønsker å være utro igjen. Jeg hadde i hvertfall satt pris på å få høre det hvis mannen min bedro meg. Man vil jo få vite det, dersom man er sammen med en som driver og bedrar og lyver. Ingen ønsker å kaste bort tiden på en slik person. Synes det er helt grusomt å la en person gå uvitende om noe slikt.
Gjest Ikke logget inn Skrevet 12. august 2008 #10 Skrevet 12. august 2008 Når den ene parten er utro, er det åpenbart at ekteskapet ikke er bra. ..................... Det er tross alt en grunn til at man er utro i utgangspunktet, og med mindre forholdet mellom din far og mor har forandret seg, er den grunnen mest sannsynlig fremdeles til stede. Selv om du mener dette er grunner til å fortelle, er dette grunnen til at jeg valgte å ikke si noe til mamma og svigermor. Hvor mye ønsker dere å vite om deres barns sex-liv? Og hvor mye ønsker dere å vite om deres foreldres sex-liv? Forestill dere så hvor mye foreldrene deres ønsker at dere skal vite om dems sexliv! Jeg tenkte som så: hva er vanligvis grunnen til utroskap? 1. Personen er utro fordi h*n kan, det gjelder vel sjelden 60 år gamle mennesker..., da gjenstår alternativ 2: Personen er utro fordi noe mangler i ekteskapet, for eksempel mangel på sex, oppmerksomhet, behov for spenning eller lignende Hva skjer når en person får vite at ektefellen er utro? Personen vil bli fortvilet, sint, ydmyket... Nå er dette ikke snakk om et vanlig venneforhold, men mor/datter-forhold. Som mor vet jeg at jeg foretrekker at mine barn ser på meg som et "kjønnsløst" individ. Jeg hadde blitt ydmyket av å vite at mannen min var ydmyk, og enda mer ydmyket av å vite at mitt barn visste at mannen min ikke var fornøyd med meg som kone og elskerinne. Jeg ville ikke likt at barna mine visste noe om sexlivet mitt. De skjønner jo at jeg har sex, men de trenger ikke vite noe mer enn det.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #11 Skrevet 12. august 2008 Ja du bør fortelle det. Jeg tror moren din til syvende og sist vil sette pris på få vite at mannen hun trodde var til å stole på, egentlig var en svikefull løgner, slik at hun slapp å kaste bort flere år med han. Den som tjener mest på at du fortier dette, er selvsagt faren din. Og etter hva han har gjort, kan jeg ikke skjønne hvorfor han skulle fortjene noe slikt. Hvotrdan kan du tro noe om hva moren til TS vil sette pris på? Kjenner du moren til TS? Og er du sikker på at det at han har hatt sex med ei anna er grunn nok til at moren syns det er verdt å skille seg? Når man har mange år på godt og vondt bak seg er det ikke gitt at sex er det som binder de sammen lenger. Men det er drøy kost å få servert at mannen er utro, det stempler mannen som en troløs drittsekk og henne som en stakkarslig, utkonkurert bedratt kone. Hvis min mann bedro meg ville jeg foretrekke å være lykkelig uvitende, men hvis noen kom og fortalte meg det ville jeg følt meg nødt til å gå fra ham, noe jeg hade syntes var tragisk. Vi har for mye sammen til at et feilgrep er verdt å ødelegge.
Jade Skrevet 12. august 2008 #12 Skrevet 12. august 2008 Det er trist å si det, men jeg hadde ikke sagt noe - tror jeg... Jeg vet ikke noe om den delen av deres ekteskap. Kanskje sexlivet var over for mange mange år siden. Kanskje faren hadde et sidesprang, et engangstilfelle, flere ganger? 100% følelsesløst. Jeg vet ikke. Kanskje faren elsker moren over alt på jord, og ikke kunne tenke seg et liv uten henne, og hun det samme om han, men platonisk. Kanskje hun aner, men ikke ønsker å vite. Kanskje sannheten i klartekst vil knuse alt de har. Bryte opp, og gjøre alle ulykkelige. Hvem vet? Og hvem er jeg til å dømme, og vite bedre enn alle andre (Og i denne tråden, så vet jeg enda mindre, da jeg ikke kjenner paret det gjelder). Det er stor forskjell på noen som har vært sammen i 40 år og som ønsker å være sammen livet ut, og noen som har vært sammen i 3, hvor den ene kun er sammen med henne til han finner noe bedre (noe han stadig er ute og henter inn "smaksprøver" på). Kanskje jeg har rett, kanskje jeg tar feil. Aller helst skulle jeg ønske jeg ikke visste. Jeg ville overlatt dette til faren å ordne opp i, med mindre jeg visste at han var en drittsekk som bare utnyttet moren min og var stygg med henne.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #13 Skrevet 12. august 2008 Litt vanskelig å si noe om jeg ville ha sagt noe. Jeg ville kanskje ha fisket litt og spurt min mor om hun ville vist noe slikt eller ikke, kanskje hun vil være uvitende? Kanskje ikke hun vil ha sex mer? Kanskje hun ikke kan. Jeg ville nok ha passet meg veldig for å si noe slikt til mor, fordi jeg hadde vært livredd for å gjøre henne lei seg. Da tenker jeg at hun har det bedre uten å vite. Hva om ekteskapet deres faller helt i grus, og de begge sitter bittre og skylder på deg. Trå forsiktig uansett hva du velger å gjøre. Må si jeg reagerer på at din far sier til deg at du skal tie det ihjel, han må da vite at han har satte deg i en skikkelig klemme?
Purple Basil Skrevet 12. august 2008 #14 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville sagt ifra. Tenk om moren din en dag finner det ut? Tenk om hun finner ut at du, datteren hennes var klar over dette sviket? Hvis datteren min hadde visst om at mannen min evt. var utro, og ikke sagt noe til meg, vet jeg ikke om jeg kunne hatt noe godt forhold til henne lenger...
covergrl Skrevet 12. august 2008 #15 Skrevet 12. august 2008 offa.. litt av en knipe du er i.. men jeg synes du burde få din far til å fortelle det.. er du imot det han har gjort..? da ber du ham fortelle det, gjør ikke han det så gjør du det!! tenk bare hvis din mor finner det ut selv og i tillegg finner ut at du visste det? selv om forholdet er avsluttet så fortjener hun å få vite det.. tenk for et svik det vil bli om hun finner det ut selv!! da er det ikke sikkert hun klarer å tilgi hverken deg eller din far.. å sist men ikke minst: kan du leve med en så stor hemmelighet..? tåler samvittigheten din det..?
Gjest StockDama Skrevet 12. august 2008 #16 Skrevet 12. august 2008 Først ville jeg blitt forbanna på faderen for å ha gjort noe slikt. Så ville han fått beskjed at enten sier han ifra, eller så gjør jeg det.
Brunhilde Skrevet 12. august 2008 #17 Skrevet 12. august 2008 Ekteskapet fungerer ikke når den ene parten er utro... Jeg ville ikke følt meg som en helgen, dersom jeg fortalte, men jeg ville følt meg som en dritt, hvis jeg lot være. Har vært utro, det kommer tydelig frem at det er et tilbakelagt stadium. Han har valgt konen, la det bli med det.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2008 #18 Skrevet 12. august 2008 Ikke rart det er så mye utroskap rundt omkring, når det er så akseptert. Hvorfor skal TS beskytte en mann som har gått bak ryggen til konen sin og gjort noe av det styggeste man kan gjøre mot et annet menneske??? Det er jo som å gi han grønt kort til å være utro igjen, siden han vet at TS beskytter han uansett.
Noli Skrevet 12. august 2008 #19 Skrevet 12. august 2008 Jeg ville ikke sagt noe, og for alt du vet kan det hende hun vet det. Utroskap er heller ikke i mine øyne i nærheten av det verste man kan gjøre mot noen.
Gjest Gjest_Annie_* Skrevet 13. august 2008 #20 Skrevet 13. august 2008 Ekteskapet fungerer ikke når den ene parten er utro... Jeg ville ikke følt meg som en helgen, dersom jeg fortalte, men jeg ville følt meg som en dritt, hvis jeg lot være. Kjære deg!! Skikkelig lei situasjon å komme i. Det er ikke slike ting man ønsker å vite om sine foreldre. Men jeg ville aldri sagt noe. Kanskje har de hatt en kritisk periode, kanskje har han forelsket seg i en annen bare, kanskje har han bevisst valgt å bli hos din mor,og nå høres det jo ut til at de har det bra sammen. Jeg ville aldri blandet meg inn, men latt fortid være fortid så lenge det virker som de har det fint nå. Hvorfor skal du fortelle noe som kanskje velter ekteskapet over ende ?? Det vil uansett være din far og ikke du som har forårsaket dette men hvorfor ikke bare la det bero. Husk at alle ekteskap vil ha gode og dårlige perioder og det er mange som er på nippet til å gå fra hverandre men som finner tilbake til hverandre igjen. Da er det kanskje like greit å ikke vite alt slik at man går og nager på dette i ettertid selv om man velger å fortsette sammen etter utroskapen. Jeg er helt sikker på at om din mor får greie på utroskapen og at du visste så vil hun forstå at du kom i en lojalitetsklemme og ikke fortalte noe. Jeg tviler egentlig på at hun noengang uansett vil få vite at du visste. Det er ikke slike ting man involverer sine barn i. Nei la dine foreldre ordne opp seg imellom og vær gla' for at det ser ut som de har det bra sammen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå