Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 11. august 2008 #1 Skrevet 11. august 2008 hei alle sammen, jeg er en dame på 40 som er 159 høy å 73 kilo alt for mye, sier jeg da, har lyst å gå ned til 55 kilo som jeg var en gang i tiden å da trivest jeg med meg selv, har en hund jeg lufter dagelig, men nå nå har jeg begynnt å lufte han tre ganger om dagen en time om morgen, en 15 min mitt på dagen å en time heller mere på kvelden, føler meg alerede i bedre form, tenker på hva jeg putter i munnen å hvor mye jeg er i akvitet, har ikke tro på noen slanke piller for da går en bare opp etter en har slutta med de, noen som vet om en kan gå ned en tur med å gå lange turer i skogen, løpe litt å leke med hunden, gå litt så løpe litt, vil så gjærne ned i trifsel vekt igjen
Gjest Gjest Skrevet 11. august 2008 #2 Skrevet 11. august 2008 Når man skal ned (eller opp) i vekt er det ÈN ting som avgjør alt: Forholdet mellom kaloriene du får i deg, og kaloriene du forbruker. Hvis du får i deg mindre kalorier enn du forbruker, går du altså ned i vekt. Det er i grunn ikke vanskeligere enn det. Så hvorvidt akkurat DU kommer til å gå ned i vekt eller ikke, avgjør av hvor mange kalorier du får i deg gjennom kostholdet ditt, og hvor mange kalorier du forbruker til vanlig. Og ikke minst hvor mange kalorier du forbrenner på gåturen din. ( For helsens skyld er det selvsagt positivt å gå tur, uansett om man går ned i vekt eller ikke. )
Purple Diamond Skrevet 13. januar 2013 #3 Skrevet 13. januar 2013 Gammel tråd, men lurer på en ting; hvordan vet man forholdet mellom kaloriene en får i seg og kaloriene en forbruker? Man kan jo ikke måle alt hele tiden, eller?
AnonymBruker Skrevet 13. januar 2013 #4 Skrevet 13. januar 2013 Gammel tråd, men lurer på en ting; hvordan vet man forholdet mellom kaloriene en får i seg og kaloriene en forbruker? Man kan jo ikke måle alt hele tiden, eller? For meg er registrering av mat det eneste som funker for å gå ned i vekt. Får både en og to og tre aha-opplevelser når man ser svart på hvitt hvor mye kcal man får i deg. Anbefaler vektklubben.no!!! Der kan man registrerer trening også. Og regne ut ca forbruk per dag. Etterhvert får du litt følelse på det og trenger ikke registrere så rigid. Anonym poster: 9a85833a36ddc141c97734cdac2a5df4
Purple Diamond Skrevet 2. februar 2013 #5 Skrevet 2. februar 2013 Takk for svar, nå ble jeg mye klokere!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå