Gjest Gjest Skrevet 6. august 2008 #1 Skrevet 6. august 2008 Jeg fikk et smykke til jul, og lurer på om det er ekte gull. Tviler egentlig veldig, det ser veldig sydensjappeaktig ut, og det er veldig lett. Fikk det dessuten som en av flere gaver som vi avtalte skulle koste 500kr. Men det er "gravert" noen tall på det. Er det bare for at det skal se ekte gull ut, eller graveres det i uekte smykker og?
Mamma1 Skrevet 6. august 2008 #2 Skrevet 6. august 2008 Du må se hvilke tall som står der- 585,750 er gull. Gull fra utlandet kan se litt juglete ut, det er fordi det ofte er mye kobber i det, og det blir rødt på farge.
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2008 #3 Skrevet 6. august 2008 Det står 585 øverst. Nedenfor er det et rart tegn (en slags sløyfe) og .55 Er det gull?
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2008 #5 Skrevet 6. august 2008 Hvor mye kan det være verdt tro? Det er et kjede (ikke så tynt som de mest vanlige, men bare litt bredere) og jeg får det lett over hodet, så man trenger ikke bruke låsen... Også er det stjernetegnfigur-anheng. Jeg synes fortsatt det ser veldig sydenbutikk ut. Men det er kanskje ikke så dyrt der, selv om det er gull?
LilleCanCan Skrevet 6. august 2008 #6 Skrevet 6. august 2008 Det er billigere enkelte steder utenlands ja.
Blåbæret Skrevet 6. august 2008 #7 Skrevet 6. august 2008 Gull er veldig billig i enkelte sydenland. Har kjøpt både gull og sølv i syden til en billig penge i forhold til Norge. Men hvis du lurer så kan vel en gullsmed sjekke slikt?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå