Gjest Gjest Skrevet 30. juli 2008 #1 Skrevet 30. juli 2008 Jeg må bare krype til korset å si at verken jeg eller mannen min er noen flinke kakebakere. De få gangene vi lager sjokoladekake (fra pose he,he) blir den tørr i kantene og egentlig inni også, enda vi følger oppskriften til punkt og prikke. Tenkte det kunne være en ide å kjøpe ferdig kakebunn å lage bløtkake? Noen som kan hjelpe meg med ideer så kaken blir saftig og god og som barn liker? (2 år og oppover) Tar gjerne i mot tips på alle typer kaker, men den må ikke være for vanskelig å lage med MASSE ingredienser osv. Noen som kan hjelpe?
Gjest men Skrevet 30. juli 2008 #2 Skrevet 30. juli 2008 Til småbarnsbarnehage kan du f.eks lage sjokolademuffins fra pose, og pynte stykkene på en morsom måte.
Pemille Skrevet 30. juli 2008 #3 Skrevet 30. juli 2008 Jeg er kjempeglad i å bake. Sjokoladekake er likevel noe jeg synes er litt vanskelig. (Merkelig nok) Mine metoder for å lykkes er å ha litt mindre form til kakene enn det som ofte er anbefalt, og alltid dynke dem godt når de er stekt. Ofte bruker jeg appelsinjuice til å dynke, men det kan kanskje være litt dumt når man skal "levere den fra seg" og ikke vet om noen av barna har sitrusallergi. Kaka blir i alle fall veldig mye saftigere av det, og jeg får ALLTID kommentarer på at det er godt. Man kan gjerne dynke med melk også, men da bør den spises samme dagen eller dagen derpå i fare for at det kan surne. Sier mamma. Haha. Jeg dynker bare sukkerbrød med melk, (evt. ananasjuice) og det lager jeg ikke så ofte, så har ikke så mye egen erfaring på det området. Ja, det var bare noen tips, hvis du velger å bruke ferdigmikspose (eller hvis du skulle finne en annen ok oppskrift og fortsatt er redd for at den blir tørr). Lykke til!
Brunhilde Skrevet 30. juli 2008 #4 Skrevet 30. juli 2008 Min erfaring er at små barn ofte ikke er så glad i verken bløtkake med krem eller sjokoladekake med appelsinsaft. Prøv en oppskrift med surmelk, denne, for eksempel, og pass på at du ikke steker den for lenge. Dette burde bli en saftig og fin kake til bursdagsfeiring.
liv Skrevet 30. juli 2008 #5 Skrevet 30. juli 2008 http://www.verpesdal.net/mat/sjokoladekake.htm Anbefaller den som står som nr to der, den er hentet fra en barnebok og er enkel å lage og veldig god.. Lag den i langpanneform og så kan du pynte den med seigmenn og lage fotballbane eller noe sånt
Gjest Gjest_Kari_* Skrevet 30. juli 2008 #6 Skrevet 30. juli 2008 Jeg hadde ikke giddi å lage kaker og sånt til skoler og barnehager! Det får andre stå for...jeg betaler ikke og står og jobber for at mine barn og andres barn skal få i seg sukker. Blir jeg spurt om å ta med boller, kaker, godteri og annet liknende svarer jeg alltid nei. Synes det er frekt, jeg.
Brunhilde Skrevet 30. juli 2008 #7 Skrevet 30. juli 2008 Jeg hadde ikke giddi å lage kaker og sånt til skoler og barnehager! Det får andre stå for...jeg betaler ikke og står og jobber for at mine barn og andres barn skal få i seg sukker. Blir jeg spurt om å ta med boller, kaker, godteri og annet liknende svarer jeg alltid nei. Synes det er frekt, jeg. Eeeeh, javel? :klø:
Gjest Gjest Skrevet 30. juli 2008 #8 Skrevet 30. juli 2008 Til småbarnsbarnehage kan du f.eks lage sjokolademuffins fra pose, og pynte stykkene på en morsom måte. Jeg ville også ha gått for sjokolademuffins. Hadde tenkt å ta med muffins i barnehagen i forbindelse med min datters bursdag, men barnehagen hun går i har sukkerforbud, så da ble det fruktspyd og fruktsalat.
Gjest Nishiki Skrevet 30. juli 2008 #9 Skrevet 30. juli 2008 Muffins er greie å lage. Hadde nok gått for det jeg og.
Gjest Gjest_Trådstarter_* Skrevet 31. juli 2008 #10 Skrevet 31. juli 2008 Tusen takk for alle svar. Det blir nok muffins til barnehagen og kake til feiringen hjemme. Tar gjerne imot flere oppskrifter på kake om noen har. NB: det er ingen som har bedt meg ta med noe til bursdagen hennes, men jeg synes selv det er hyggelig:D
Leanne Skrevet 31. juli 2008 #11 Skrevet 31. juli 2008 synes denne kaken alltid blir kjempe god jeg... dessuten er den glutenfri i tilfelle det skulle være noen barn med allergi i bhg så er jo det greit..
Leanne Skrevet 31. juli 2008 #12 Skrevet 31. juli 2008 synes denne kaken alltid blir kjempe god jeg... dessuten er den glutenfri i tilfelle det skulle være noen barn med allergi i bhg så er jo det greit..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå