Gjest Donna Skrevet 31. mai 2003 #1 Skrevet 31. mai 2003 Les denne - jeg ble overasket !........Så nå er vi visst altså blitt det sterke kjønn .....jaja hvorfor ikke ...... http://www.dagbladet.no/magasinet/2003/05/.../31/370012.html Men er det bare bra det da ....at kvinner tar lengre utdannelse .....reiser fra bygdene ....prioriterer kariere fremfor mann og barn? uansett er jeg glad for at vi baner oss frem i verden ....og at tiden ved kjøkkenbenken er over For hvem gidder vel stå der hele dagen? ikke jeg ialllefall! *ler*...(*røeme*...tas litt i skippertak)
Samsara Skrevet 31. mai 2003 #2 Skrevet 31. mai 2003 Jeg gleder meg til den dagen gutta gjør en kraftanstrengelse for å komme på banen igjen. Dagens mannfolk er så pinglete at det gjør vondt. :-?
Miew Skrevet 31. mai 2003 #4 Skrevet 31. mai 2003 Vi er sterke på forskjellige måter, så alt i alt er vi ganske likeverdige. Eller er det helt feil? Hvorfor er det så viktig å være sterkest? Bryr meg lite, jeg er meg, du er deg, osv. Alle er individuelle individer med individuelle styrker og svakheter.
Gjest Minnie Emmerdale Skrevet 31. mai 2003 #5 Skrevet 31. mai 2003 Det som er virkelig skremmende med en slik utvikling er at det får mange menn til å ty til vold for å hevde seg. Fyskisk styrke kan snart bli det eneste våpnet de har mot oss kvinner og da er ikke veien lang til "muslimske tilstander" med systematisk vold og untertrykkelse av kvinner. Minnie
Gjest Kinga Skrevet 31. mai 2003 #7 Skrevet 31. mai 2003 Synes denne tabloidiseringen og karakteriseringen av forskjeller mellom kvinner og menn som sterkt og svakt kjønn er fullstendig latterlig og feilslått. En annen ting som er verdt å merke seg, er at kvinner aldri hadde vært der de er i dag, hadde det ikke også vært for påtrykk av mange oppegående menn. Selvsagt kan man jo i ekte kvinnelig offer-stil påstå at hadde det ikke vært for menns undertrykkelse, hadde ikke denne kampen vært nødvendig. Det er igrunnen viktig å passe seg for ikke å ta igjen med samme mynt, og å bevisst eller ubevisst "undertrykke" mannen i våre dager (som å omtale mannen som det svake kjønn f.eks.). Å utjevne forskjeller mellom kjønn til fordel for det annet er en felles oppgave. Nå som menn ser ut til å bli "utdanningstapere" er det utrolig viktig for ikke bare menn selv, men også kvinner å komme på banen for menn. Samfunnet som helhet er ikke tjent med slike forskjeller og ujevnheter, etter min mening. Vibeke
Gjest Vega Skrevet 31. mai 2003 #8 Skrevet 31. mai 2003 Det som er virkelig skremmende med en slik utvikling er at det får mange menn til å ty til vold for å hevde seg. Fyskisk styrke kan snart bli det eneste våpnet de har mot oss kvinner og da er ikke veien lang til "muslimske tilstander" med systematisk vold og untertrykkelse av kvinner. Minnie Ja. Skremmende. Men så har jo kvinner mulighet til å oppdra gutta, fra de er små. I muslimske land, overtar mennene styringen for oppdragelsen av guttebarn når de er 5-6 år (7?). Men, ganske mange voksne menn vil ty til knyttneven, eller Heimevernsvåpnet, når deres rolle er truet. Disse mennene er kanskje potensielle voldsmenn, uansett Dessuten har gutta noe som vi ikke har, maskuliniteten, den kameratslige tonen og sin beskyttende rolle... eller har de ikke?
ringblomst Skrevet 31. mai 2003 #9 Skrevet 31. mai 2003 Er enig med Vibeke angående alt det maset om svakt/sterkt kjønn. Og det er vel lenge siden kvinnen hadde sitt virke på hjemmekjøkkenet, jeg kjenner i hvert fall ingen mødre og kvinner som har vært hjemmeværende hele livet.
Gjest Anonymous Skrevet 31. mai 2003 #10 Skrevet 31. mai 2003 Ja stakkars gutter, er vel like før jeg må skru noe sammen for gubben.
Gjest Anonymous Skrevet 31. mai 2003 #11 Skrevet 31. mai 2003 Det som er et lite paradoks, er at man satser millioner av kroner på kvinneforskning, men det at mange unge gutter begår selvmord er visst ikke så interessant. Det er visst ikke interessant å hjelpe gutter med lesevanskene sine på skolen heller - "ingen vits" liksom, "gutter er bare noen svake jævler, uansett". Vi skal ikke så mange åra tilbake, da gutta var flinkest på skolen. Dette har mye med feminiseringa av hele skolesystemet og samfunnet generellt. Allt er tilpasset kvinner og dems "behov". Vel mange av oss menn begynner å bli grundig lei av dere kvinner, og dere forstår nok hvorfor. En grunn, er at dere i media sprer "sannheter" om at menn er svake. En annen er at dere ser på dere selv som perfekte vesener, som står høyt over mannen på alle områder. Vel, vi ser hvordan kvinners forming av mannsrollen arter seg - flere selvmord, forbrytelser og generell "oppgitt over livet" tilstand. La oss være menn i fred! Ikke lag unødvendige intriger menn imellom!!
MarianneE Skrevet 1. juni 2003 #12 Skrevet 1. juni 2003 Tror Minnie er inne på noe der, men og gå så langt og kalle det "Muslimske tilstander" er drøyt! Men, det er litt sremmende når mannfolk blir gjort til "bare menn!" Da vil de nok føle at de må hevde seg på en måte, og da er det muskelkraft..... Tror nok vi kvinner kan fremme mannen i mannfolka våre, slik at de ikke skal føle seg underlegne.
Gjest Donna Skrevet 1. juni 2003 #13 Skrevet 1. juni 2003 Viktig å se på hverandre som likeverdige. Synes igrunnen det blir dumt med sterke og svake kjønn. For vi er sterke og svake på ulike områder. Vi fyller hverandre ut.
Crazee Skrevet 1. juni 2003 #14 Skrevet 1. juni 2003 Er det noko som ligg i lufta? Det var ein artikkel i Washington Times, òg: Disappearing Acts
Gjest Anonymous Skrevet 1. juni 2003 #15 Skrevet 1. juni 2003 Tror nok vi kvinner kan fremme mannen i mannfolka våre, slik at de ikke skal føle seg underlegne. Nei, egentlig ikke, men på en måte ja også. En god start (som jeg nevnte tidligere) er å la menn få være i fred.
Gjest salma Skrevet 1. juni 2003 #16 Skrevet 1. juni 2003 Skjønner ærlig talt ikke vitsen med slike uttalelser (at nå er mannen det svake kjønn). Det er de da IKKE. Hva oppnår vi med å polarisere partene slik? En ny kjønnskamp for å ikke bare være likeverdige gutta, men heller overlegen dem? Dette er ikke måten å skape gode dialoger og et godt samfunn for ALLE på. Poenget er vel at samfunnet bør tilpasses slik at flest mulig kan fungere der - heller enn at alle skal tilpasses samfunnet. Om man tar høyde for individuelle forskjeller i eks skole, trenger man ikke bli taper om man ikke er lik alle andre - men alle kan ses på som en ressurs. Den personen jeg beundrer mest her i verden, og den som støtter meg mest og som er absolutt mest pålitelig, er en mann. Mange ganger hadde jeg ikke greid meg uten ham. Er jeg da svak - eller er det bare et tegn på et godt forhold oss i mellom og at ulike mennesker kan være ressurspersoner for hverandre - uavhengig av hva som gjør dem ulike (også kjønn)?
VesleBråka Skrevet 1. juni 2003 #17 Skrevet 1. juni 2003 Det er en illusjon å tro at det ikke er kvinner som er hjemmeværende hele livet. Jeg kjenner en drøss. Riktignok er de litt oppe i åra nå, og ville kanskje valgt anderledes hadde de valgt om igjen idag. Men sånn var det da. Og de sitter fast i valget de gjorde med en tufs av en mann, fordi de er avhengige av ham gjennom valget sitt. Trist. Forøvrig er jeg enig i at det er utrolig mange menn idag som er tufser og pingler. I artikkelen snakker de om at det er så vanskelig å finne seg dame, nå når damer ikke lenger er avhengige av menn! Hva med å skjerpe seg litt, vise litt interesse for kvinner, være litt sjarmerende, flikke litt på personligheten sin? Det er mange kvinner også som gjerne vil finne en hyggelig mann. Såklart er det ingen som gidder å være sammen med tufsene. Som kun er interessert i og driver å mekker bil, og tenker på en kjæreste som en som krever tid av dem og kjefter på dem. De har ikke helt skjønt hva et forhold er, stakkar. De har kanskje aldri hatt dame..?
Gjest Anonymous Skrevet 1. juni 2003 #18 Skrevet 1. juni 2003 Ja det hadde vært fint om ting fungerte slik du nevner Salma. Men det gjør det jo ikke. Jeg tror kvinner har funnet ut at de har en slags "makt" over menn, og dette utnytter de til det fulle. Bl.a. så er en del av denne makten det å bestemme hva et "bra mannfolk" er, og det værste er at vi menn ofte hører på det dere sier (merkelig nok , men det er jækla synd at vi gjør det). Selv så har jeg fått høre mange ganger at jeg er en "elendig type" som ikke er "slik" eller "sånn". Den store "skavanken" hos meg, er at jeg aldri har vært særlig interessert i penger, og hvordan skaffe mest mulig av dem. Og når damene får greie på slikt, så skal jeg si deg de skygger unna også. For ikke å snakke om, når de ser at du kjører rundt i en skabbete bil, og en praktisk utdanning som tilsier at man ikke akkurat er noen rakettforsker. . Det blir til at man til syvende og sist, rett og slett holder unna damer, for man blir aldri bra nok alikevel. I en alder av 34 år, så oppdager jeg til min store overaskelse at t.o.m. kvinner på min egen alder, ikke greier å "se" dette mennesket fordi han har en skabbete Volvo. Og hvor er det disse "kunnskapene" om menn havner? Jo, hos døtrene, og dermed er snøballen i gang. Det er dette jeg mener med "la menn få være i fred"
Gjest Anonymous Skrevet 1. juni 2003 #19 Skrevet 1. juni 2003 Til Veslebråka! Hvorfor kan vi ikke få lov til leve med dere, og ikke for dere? Det er jo det vi vil, ikke noe annet Hvorfor er vi tufser fordi vi ikke dyrker dere opp & ned? Hva er galt med å mekke bil, eller å være datanerd? Har du noen gang satt deg ved siden av en datanerd og oppdaget at han faktisk har noe å lære bort, både menneskelig OG teknisk?
VesleBråka Skrevet 1. juni 2003 #20 Skrevet 1. juni 2003 Til Veslebråka! Hvorfor kan vi ikke få lov til leve med dere, og ikke for dere? Det er jo det vi vil, ikke noe annet Hvorfor er vi tufser fordi vi ikke dyrker dere opp & ned? Hva er galt med å mekke bil, eller å være datanerd? Har du noen gang satt deg ved siden av en datanerd og oppdaget at han faktisk har noe å lære bort, både menneskelig OG teknisk? Du har misforstått fullstendig. Mange menn tror tilsynelatende at kvinner skal være fornøyd så lenge de finner noen med utovertiss som ikke er fullstendig skabbete. Som svarer i enstavelsesord, ikke har særlig interesse for å snakke med personen de bor sammen med sålenge middagen er på bordet til riktig tid. Mens kvinner av idag gjerne vil ha en mann de kan le med, gjøre ting sammen med, snakke og diskutere med, og flørte med. Dette er høyere krav, men jeg synes ikke de er urimelige. Kvinner vil ha kjærlighet, og ikke en forsørger. Man må ikke dyrke hverandre opp og ned, men det må litt mer til enn felles middagstid. Og ja, jeg har sittet ved siden av datanerder flere ganger, er flust av dem på mitt studie :blunke: og jeg kommer overrens med dem. Men jeg kunne ikke blitt sammen med dem, for de er så enspora. Det hadde blitt kjedelig i lengden. Og det er ikke noe galt i å mekke bil, men det funker ikke hvis det er eneste interesse og det eneste som gjøres utenom arbeidstid. Hvis det er du som er over, så hadde ikke jeg heller giddet å være sammen med en mann som ikke er interessert i å klare seg i samfunnet, eller interessert i kunnskap av noe slag. Man må ikke være rikest i landet, men jeg vil ikke bekymre meg for penger hver dag i mitt liv fremover. Og hvis mannen bare har ungdomsskole, så hadde nok samtalene blitt litt uinspirerende. Jeg er interessert i verden rundt meg, og essensen av alt dette er vel at det er nødvendig å ha noen felles interesser for å gå overrens.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå