Gjest ...samma det... Skrevet 28. juli 2008 #1 Skrevet 28. juli 2008 Det gjelder alle disse fordømrade-nesten-helnakne-kroppene som jeg møter over alt, i disse dager. En ting er på stranda...strandliv/båtliv og denslags, der forventes det å være horder av slike. Jeg kan altså la være å gå dit om det byr meg i mot. Jeg var på Lindex her forleden, så kom det en stor venninneflokk rundt hjørnet; de hadde KUN minimalt badetøy på seg. Alt for smått sådan, på alle sammen. Noen var i tillegg ganske drøye i kroppsformen og jeg syns det er jævlig plagsomt å få damers tytende, dissende patter og kropper opp i ansiktet mitt når jeg er i "nøytral sone"! Det er så uhøflig å ikke ha på seg litt tildekkende klær når man er i byen/butikker. Jeg blir skikkelig støtt av det! Og jeg gir blaffen i om jeg så er det eneste mennesket som syns dette i hele landet. VIS HENSYN!!!
Rødtoppen86 Skrevet 28. juli 2008 #4 Skrevet 28. juli 2008 Jeg går gjerne i skjørt og bikinitopp på matbutikken, men det holder I denne varmen skjønner jeg at folk vil kle litt av seg, men jeg synes det blir for drøyt å gå i kun bikini på et kjøpesenter hehe... Har ikke lyst til å komme borti svette og klamme folk når jeg skal handle klær
Gjest StockDama Skrevet 28. juli 2008 #5 Skrevet 28. juli 2008 Hvis du blir støtt av at mennesker ikke dekker seg helt til når det er over 30 grader ute...så burde du holde deg unna det offentlige =)
Gjest ...samma det.... Skrevet 28. juli 2008 #6 Skrevet 28. juli 2008 Man blir ikke vesentlig varmere av å ha et tynt plagg over "det grøvste" av de private delene av kroppen. Det handler om å ta litt hensyn til sine omgivelser. Det er veldig ego å tro at alle har lyst til å få innblikk i alles deiligheter, uansett hvor varmt det er eller ikke.
Kosemose Skrevet 28. juli 2008 #7 Skrevet 28. juli 2008 Enig med TS, men syns egentlig ikke jeg ser så mange som går i bikinioverdeler i butikker og på offentlig steder som ikke er badestrand. Folk flest har da vett og folkeskikk. Syns det er litt søkt å mene at man må gå i bikini i butikker fordi det er så varmt: I butikksentere har de vel aircondition? Skjønner ikke hvorfor noen har behov for å gå i bikinitopp i en butikk? Og løst, lett bommulstøy er da minst like svalt som å gå i en tettsittende bikinitopp.
Gjest Zia Skrevet 28. juli 2008 #8 Skrevet 28. juli 2008 Jeg er også enig med ts. Bikinioverdeler for kvinner eller bar overkropp for menn er noe som hører til i hagen, på hytta, på stranda, om man soler seg i en park, osv. Og det helt uavhengig av om det dreier seg om vakre eller mindre vakre kropper. Jeg synes ikke noe om det på butikken, på uterestauranter, på gata, eller på kontor. En kollega av meg, som er i 60-årene satt på kontoret sitt og spradet rundt i gangene med bar overkropp. Da begynner jeg nesten å mistenke at man har ekshibisjonistiske tendenser.
Brunhilde Skrevet 28. juli 2008 #11 Skrevet 28. juli 2008 Det aller verste er mannfolk i bar overkropp med svette hår under armene. Traff en av den typen på matbutikken (!) på lørdag, og handelen ble liten. Mistet helt matlysten av det ekle vesenet.
mysan Skrevet 28. juli 2008 #13 Skrevet 28. juli 2008 Sånn rent fornuftsmessig tenkt så ser jeg ikke forskjell på å skulle se en avkledd kropp i en butikk fremfor på en strand. Kroppen er den samme og det er muligens badetøyet også, men jeg trodde faktisk ikke det var lov å gå slik, nettopp av hensyn til folk som kan bli støtt.
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2008 #14 Skrevet 28. juli 2008 Jeg er også enig med TS Jeg forstår ikke når det ble ok for menn å gå i bar overkropp i matbutikker og ellers i gatene i byen. I byen jeg bor i er det ganske trangt og jeg ønsker over hodet ikke nærkontakt med andres svette kropper. En tynn lett hvit t-skjorte gjør ikke store forskjellen. En liten singlet gjør heller ikke forskjell for kvinner, men dette er ikke et like stort problem her som jeg bor. I parken i byen så jeg ei som lå og solte seg i bare g-streng. Greit nok, hun lå på maven meg jeg ønsker ikke å bli utsatt for nakenhet i slike offentlige rom. På stranda og kanskje også i mer avsides parker etc kan man forvente mer hud og da vet man hva man går til, men i parker i byen og inni kjøpesenter/matbutikker etc, nei takk. Selv den lekkreste typen i bar overkropp på kjøpesenteret vil gi meg avsmak.
The Kitten Skrevet 28. juli 2008 #15 Skrevet 28. juli 2008 Jeg er enig med TS. I sin egen hage, på sin egen leilighetsbalkong, på stranden, i båten, i en park eller andre steder hvor det er naturlig å sole seg kan man gjerne kle seg lettkledd. På butikken, på restauranter o.l. bør man ha på seg noe som dekker en mer til. Det trenger ikke være mer enn en singlet og en shorts. Hilsen The Kitten :banantroll:
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2008 #16 Skrevet 28. juli 2008 Enig med trådstarter. Jeg vil ikke bli tvunget til å se på kroppsdeler som burde vært dekket av undertøy. Og jeg vil strengt tatt ikke se undertøyet deres heller. BH-stropper under singlet = stygt, stygt, stygt. Og gutta er ikke bedre. Saggebukse med rosa Bjørn Borg under! Har aldri kunnet begripe denne trenden der gutta skal gå med en annen manns navn i digre bokstaver der solen aldri burde skinne. Og bare, voksede overkropper (kan ikke se noen annen forklaring på at det knapt fins et hårstrå å se på menn lenger). Men neida, gutta skal ikke være maskuline lenger nå til dags. Hvis man ser bort fra gigantiske tatoveringer over hele overkroppen, da, DET er tydeligvis in :gjeiper:
Gjest Nishiki Skrevet 28. juli 2008 #17 Skrevet 28. juli 2008 Snakket med sambo i går om dette. Jeg klagde min store nød over alle de nakne menneskene over alt. Greit nok på stranda, i hagen eller på plasser det er naturlig, men dissende mager opp i min handlevogn; nei takk!
Gjest Zia Skrevet 28. juli 2008 #18 Skrevet 28. juli 2008 Sånn rent fornuftsmessig tenkt så ser jeg ikke forskjell på å skulle se en avkledd kropp i en butikk fremfor på en strand. Ikke jeg heller. Men du er vel enig i at det går en grense et eller annet sted? De fleste vil for eksempel reagere negativt dersom kunderådgiveren i banken sitter i bar overkropp når man er der for å søke lån. Det samme med lærere (eller foreldre for den del) på foreldremøter. Og dersom en person driver et gatekjøkken som er veldig varmt på grunn av alle ovnene og frityrgrytene, ville det vært ubehagelig om vedkommende hadde bar overkropp eller bikinioverdel om vinteren. Jeg synes som sagt også at det er ubehagelig å treffe på folk uten klær i byen eller på restauranter. Det ligger ikke nødvendigvis noen fornuft her, men det dreier seg mer om sosiale normer og konvensjoner og hvordan jeg selv synes at man skal te seg i det offentlige rom.
Gjest Bellatrix Skrevet 28. juli 2008 #19 Skrevet 28. juli 2008 Enig med ts. Skal man på butikken, på café eller lignende tar man på seg litt dekkende klær.
Blåbæret Skrevet 28. juli 2008 #20 Skrevet 28. juli 2008 Bryr meg ikke så veldig mye om at de går uten klær på overkroppen, men det er verre når det er trangt å de kommer borti meg med disse nakne klamme kroppene. DET er ubehagelig!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå