Gjest Gjest Skrevet 26. juli 2008 #1 Skrevet 26. juli 2008 Jeg er en ung mann i en alder av 25 år, men kroppen min bærer preg av et mer "begivenhetsrikt" liv enn de fleste i den alderen. Jeg har vært i en kraftig bilulykke etc, og det har gitt meg arr, skulder, lår,armer, hofte og rompe er "tatovert" med arr. Dette gjør at jeg liker lite å kle av meg og ha naken hud offentlig, og spesielt nå på sommeren er dette en plage. Jeg undres over hvilke tanker kvinner har om arr på mannskroppen?
Wildy Skrevet 26. juli 2008 #2 Skrevet 26. juli 2008 Arr er nå der, og det er lite å gjøre med de. Har det litt på samme måte selv, har en kropp som bærer preg av til tider hardt bruk.... Min kjære har også vært i en bilulykke for mange år siden, og har mange og store arr. Det er sjelden han får kommentarer på sine arr, men jeg får utrolig mye spørsmål og bemerkninger fra både kjente og fremmede på mine.Opplever at mange forventer at jeg dekker til arrene slik at de slipper å "utsettes" for synet ( operasjonsarr på kne, legg og underarm...og de er ikke stygge arr, bare store...). Og mange lurer på om jeg ikke skal gjøre noe med arrene?Hva skal jeg gjøre liksom? Opereres på nytt igjen? Selv blir jeg litt fasinert av arr, og da ment på en god måte. Blir nysgjerrig på historien bak de. Så for min del gjør det ingenting om en mann har arr. Min kjære bryr seg heller ikke så mye om arrene mine. De er nå der, og forandrer seg ikke.
Gjest StockDama Skrevet 26. juli 2008 #3 Skrevet 26. juli 2008 Jeg er en av de som syns arr er stilig, gir er mer personlig preg. Ikke at jeg mener at folk burde gi seg selv arr...=p Syns ikke det er noe man skal dekke til eller skamme seg over.
Gjest Gjest Skrevet 26. juli 2008 #4 Skrevet 26. juli 2008 Jeg har faktisk ennå ikke sett et arr jeg har mislikt. Noen av de ser ikke helt bra ut når dde er helt ferske, men eter et par måneder eller et års tid så er jeg enten likegyldig til de, eller jeg tenner på de Kjenner og igjen den facinasjonen Wildy beskriver. Arr tyder ofte på at folk har levd, og overlevd, ting som andre igjen har sluppet unna.
Gjest Gjest Skrevet 26. juli 2008 #5 Skrevet 26. juli 2008 Min samboer har store arr på begge armene pga et uhell med kokende vann da han var barn. Har aldri reagert negativt på de. Arrene er en del av ham, det sier noe om livet hans. Hvordan folk reagerer på arr har kanskje mest med deres modningsnivå å gjøre? Akkurat som jenter på 16 sier æsj og usj når de ser en mann med hår på brystet, mens 10 år etterpå så er hår på et mannebryst sexy.
Gjest Glør Skrevet 26. juli 2008 #6 Skrevet 26. juli 2008 Jeg synes arr er fascinerende, og sitter de på en ellers kjekk mann kan det være ganske sexy, på lik linje med tatoveringer.
Gjest Tigress Skrevet 26. juli 2008 #7 Skrevet 26. juli 2008 Eg synst det er kult med arr, eg, det viser at folk har levd litt. Eg har nett vore ute og skaffa meg noko som sikkert blir eit nytt eit. Det var på tide, er jo fleire veker sidan eg sist var oppreven...
Gjest Gjest Skrevet 26. juli 2008 #8 Skrevet 26. juli 2008 Jeg synes ikke arr er negativt, samboern min har et par ganske synlige arr (operasjon og skade), og det er jo bare med på å fortelle historien om ham... Jeg ville antagelig vært naturlig skeptisk om jeg møtte en person med "selvmordsarr" eller tydelige selvskadearr, da jeg ikke orker å involvere meg med en med store psykiske problemer - men i en slik situasjon ville det også kommet an på hva som hadde skjedd, når og hvor i livet vedkommende var på nåværende tidspunkt. At man har opplevd noe dramatisk tidligere betyr jo ikke at man alltid vil være sårbar og utsatt.
Arkana Skrevet 26. juli 2008 #9 Skrevet 26. juli 2008 Arr ville jeg aldri tenkt over. Kanskje spurt hvor de kommer fra, men neppe mer enn det. Men nå har jeg operasjonsarr selv, så for meg er det ikke spesielt mystisk eller rart.
Ciara Skrevet 26. juli 2008 #10 Skrevet 26. juli 2008 Enig med de andre, jeg ville ikke tenkt over dem på en negativ måte. Jeg hadde vært nysgjerrig på hvordan du fikk dem, men jeg hadde ikke reagert ellers. Jeg må derimot innrømme at det hadde vært et pluss om du ikke viste at du var voldsomt ukomfortabel og sjenert. Det kunne kanskje gjort meg litt brydd over situasjonen også.
angeleyes Skrevet 26. juli 2008 #11 Skrevet 26. juli 2008 Eg synst det er kult med arr, eg, det viser at folk har levd litt Signerer! Noen arr kan være sexy De er en del av en person og jeg vil gjerne høre historien bak arrene.
Gjest Gjest Skrevet 27. juli 2008 #12 Skrevet 27. juli 2008 synes det blir litt rart å synes at arr er "kult" når det stammer fra bilulykke, men...... det blir jo vanskelig å generere, men jeg kjenner ingen som misliker det. enten tenner de på det(vet ikke helt hvorfor...?) eller så bryr de seg ikke. endel har eks arr etter selvskading, og det er helt sikkert mer vanskelig å forklare hvis man ikke lengre er "der" liksom...... ingenting å være flau for, det verste som kan skje er at noen blir litt vel opptatt av det av de "feile" grunnene (les: fetisj..... )
Gjest Tigress Skrevet 27. juli 2008 #13 Skrevet 27. juli 2008 (endret) synes det blir litt rart å synes at arr er "kult" når det stammer fra bilulykke, men...... Det var vel eg som skreiv det, så eg får rydde opp etter meg. Eg svarte på det med arr generelt, og dei fleste arr kjem jo frå mindre uhell (min kjære skaffa seg nett eit nytt eit i går, etter ein fantastisk sykkelvelt!) som gjerne viser at ein ikkje har sitte på ræva heile livet. Arr etter ei bilulukke er jo ikkje det same, men eg vil nok seie likevel at dei er merke på eit liv som har vore levd, viss du skjønar kva eg meiner. Eg meiner ikkje at det er kult som i at fleire burde kome seg ut og bli overkjørde, men arr frå ei ulukke er heller ikkje noko eg ville tenkje på som turn-off. Det var slik eg meinte "kult", altså som ei motsetning til turn-off, då. Blei dette rotete, så sei i frå, eg ser at det ikkje var så lett å skildre! Endret 27. juli 2008 av Tigress
Wildy Skrevet 27. juli 2008 #15 Skrevet 27. juli 2008 Det var vel eg som skreiv det, så eg får rydde opp etter meg. Eg svarte på det med arr generelt, og dei fleste arr kjem jo frå mindre uhell (min kjære skaffa seg nett eit nytt eit i går, etter ein fantastisk sykkelvelt!) som gjerne viser at ein ikkje har sitte på ræva heile livet. Arr etter ei bilulukke er jo ikkje det same, men eg vil nok seie likevel at dei er merke på eit liv som har vore levd, viss du skjønar kva eg meiner. Eg meiner ikkje at det er kult som i at fleire burde kome seg ut og bli overkjørde, men arr frå ei ulukke er heller ikkje noko eg ville tenkje på som turn-off. Det var slik eg meinte "kult", altså som ei motsetning til turn-off, då. Blei dette rotete, så sei i frå, eg ser at det ikkje var så lett å skildre! Men skjønner hva du mener!
Strix Skrevet 27. juli 2008 #16 Skrevet 27. juli 2008 Arr ville jeg aldri tenkt over. Kanskje spurt hvor de kommer fra, men neppe mer enn det. Men nå har jeg operasjonsarr selv, så for meg er det ikke spesielt mystisk eller rart. Sånn har jeg det også. Ville nok likt å vite hvor arret/arrene kom fra, men ellers hadde jeg ikke tenkt så mye over det.
Honey Bee Skrevet 27. juli 2008 #17 Skrevet 27. juli 2008 Arr plager ikke meg....mye fordi jeg har et synlig arr selv,i ansiktet av alle steder.Det plaget meg veeeeldig i ungdommen,det er på kinnet og da var det stort og rødt.I slutten av tenårene opererte jeg og fikk det sydd penere enn det ble i 1978,og påfølgende laser behandling.Det er ikke stygt lenger men det syns.Lurer vel egentlig litt på om menn syns det er dumt??Har fått et par kommentarer på at det er sexy da Liker jeg personen blekner fort de fleste skavanker eller hva det måtte være.
Gjest Helt ærlig Skrevet 27. juli 2008 #18 Skrevet 27. juli 2008 Jeg synes arr - spes på damer - er en tanke frastøtende første gang jeg ser det. Men etter noen minutter eller uker (avhengig av hvor ille det er) overser jeg det fullstendig. Da er det heller litt kult.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå