Gå til innhold

Maling av panel


Anbefalte innlegg

Gjest nalle-maja
Skrevet

Jeg skal male panel på et rom, vegger og tak. Det er ca 80 cm med vegg, resten skråtak, og kanskje 25 cm med vanlig "flatt" tak der de to skråene møter hverandre. Har til nå tenkt å ha lister rundt dør og vindu i en litt mørkere farge enn veggene. Spørsmålet er om jeg heller bør ha skrå-taket + det flate taket i den mørkere fargen? Har lite peiling på slikt :fnise: Det er lyse, varme farger det går i, tror det er eggehvit som den lyseste hovedfargen, og caffe latte som den mørkere fargen (originalt:P) Takknemlig for synsing og evt. referansebilder om dere vet om noen :regn:

Gjest Gjest
Skrevet

Jeg synes stort sett det er finest med tak i den lyseste nyansen, ellers blir det fort litt mørkt og dystert, eller virker som det er "skygge" i taket på en måte.

Gjest Forbruker
Skrevet

Uansett hva slags farge du maler skråtaket i vil det bli den mest dominerende delen av rommet. For å dempe dette bør du velge den lyseste fargen på taket.

Skrevet

Helt enig. Bruke den mørkeste nyansen på veggene, la det bli lysere jo lenger oppover du kommer. (Om du f.eks. har brystning, strie over der) Blir finest dersom taket er lysest.

Skrevet

Velg lys farge øverst, ellers blir det "tungt" og du får følelsen av at rommet er mindre enn det er..

Skrevet

Jeg ville hatt den lyse fargen på listverk, skråtak og tak. Mørkere på veggen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...