Gjest Gjest_gro_* Skrevet 25. juli 2008 #1 Skrevet 25. juli 2008 Jeg har sett flere som enten lukker øynene helt, eller som blunker veldig fort mens øynene forsvinner oppi hodet på dem en stund mens de snakker eller diskuterer. Hva slags kroppsspråk er dette, hva signaliserer det?
Gjest Frk Åberg Skrevet 25. juli 2008 #2 Skrevet 25. juli 2008 Fordi de tenker, og tror at de tenker bedre om de reduserer visuelle, mulig forstyrrende inntrykk?
The Kitten Skrevet 25. juli 2008 #3 Skrevet 25. juli 2008 Fordi de tenker, og tror at de tenker bedre om de reduserer visuelle, mulig forstyrrende inntrykk? Fordi de er redd for å se reaksjonen til den de snakker med.
mysan Skrevet 25. juli 2008 #4 Skrevet 25. juli 2008 Automatisk og antakelig noe de ikke merker selv engang. Konsentrer deg om hva folk sier istedet for å henge deg opp i hvordan de bruker ansiktsmuskulaturen mens de snakker.
Gjest Gjest Skrevet 25. juli 2008 #5 Skrevet 25. juli 2008 Jeg har hørt at ofte når man lyver flakker blikket ofte opp mot høyre ettersom man bruker mer av den høyre siden av hjernen når man ikke snakker sant! Men om dette stemmer, vet jeg ikke..!
Gjest Sativa Skrevet 26. juli 2008 #6 Skrevet 26. juli 2008 Jeg har også lagt merke til dette hos noen, og jeg tolker det dithen at de på en måte understreker det de sier når de lukker øynene. Sånn at det er noe ekstra viktig / hemmelig/ alvorlig etc de driver og forteller om. Og noen ganger stusser jeg på dette fordi jeg ikke synes at viktigheten av ordene jeg hører passer overens med viktigheten som ansiktsuttrykket tilsier.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå