happyhappy Skrevet 16. juli 2008 #1 Skrevet 16. juli 2008 Nå har det seg sånn at jeg ikke er forlovet ennå, men jeg vet at det blir meg og min samboer en vakker dag. Han har snakket om å gifte seg men ønsker ikke storslagent kirkebryllup, og det gjør i grunnen ikke jeg heller da jeg ikke føler noen tilhørighet til kirken. Men for all del, det er veldig romantisk og typisk/vanlig å gjøre det slik VI kunne altså tenkt oss å giftet oss på en strand eller gjøre noe litt annerledes! Behøver ikke å være en sokk av folk, men heller et lite, intimt og privat bryllup med kun de aller nærmeste. Hvor finner man fram til et slikt arrangement? Hvordan går man fram? Har ikke tenkt så langt som "hvor" vi skulle gjort det, men vi er litt nysgjerrige på om det kunne latt seg gjøre. (har lest om folk som har gjort det, og det høres fantastisk ut!) Noen som har opplevd det forresten?
NemoLinn Skrevet 16. juli 2008 #2 Skrevet 16. juli 2008 Det er mange måter å gjøre det på, og som nevnt ovenfor så finnes det mange som arrangerer bryllup hvor dere ønsker å ha det. Eksempelvis hvis dere drar til Mauritsius så finnes det mange bryllupspakker å velge mellom, og det på hotellet ordner alt. Tror det eneste dere må sørge for er at papirene er i orden. Selv så giftet jeg og mannen min oss i Danmark. Mannen min trodde det bare skulle være oss to og forlovere på rådhuset, men han tok grundig feil :rødme: Jeg hadde i skjul fått nedover våre nærmeste familie og fikset bryllupssermoni og fest på et hotell ved stranden. Hardt arbeid ja, men alt var verdt det. Jeg startet bare med å ta kontakt med hotellet for å høre om det var ledige rom der for å ha sermoni og fest. Så eskalerte det bare videre til fotograf, kjole, slør, tiara etc etc. Dere må bare bli enige om hvordan dere har lyst til å gjøre det, så kommer nok initiativet til hvem du skal kontaktet osv.
*Emma* Skrevet 16. juli 2008 #3 Skrevet 16. juli 2008 Vi giftet oss i Florida. Der var Disney arrangør (de gjør hva man vil) - og vi betalte x kr for en pakke som inkluderte vielsessted, fotograf, limo. chmapis, kake, bukett til meg, blomst til mannen, samt bryllupsplanlegger som hjalp til med alt og ordnet med alt for oss. Sandals Resorts (som finnes på diverse karibiske øyer) har også bryllupsopplegg ... Se link her
txt Skrevet 17. juli 2008 #4 Skrevet 17. juli 2008 Jeg giftet meg på en strand i Karibien Helt idyllisk! Bare meg å mannen, de jeg "hyrte" til å fikse alt for meg ordnet med vitner også. Vil bare anbefale de på det sterkeste: www.nofrillswedding.com Vi kombinerte dette med et cruise. Båten stopper jo på flere forskjellige plasser, og dermed når vi var på en av øyene som NoFrills arrangerer vielser på, så kunne vi få vie oss der, de ordner alt i forkant for oss. (det er visst noe med at papirer må være til en "godkjennelse" borte i usa/karibien 60dager før enn skal vies) Det var i hvertfall vedlig deilig å vite at alt en trengte å gjøre var å skaffe klær å ringer (og gyldige papirer i norge, det må du jo uansett da). Kle oss i finstasen og gå ut av båten, så sto det sjåfør å ventet på oss å kjørte oss til stranden der vi ble viet :rødme: Det jo også mange som reiser på et cruise og får cruise-"skipet" til å arrangere bryllupet. http://www.rccl.no/no/alt_om_cruise/bryllu..._cruiseskip.htm Det er også mulig og kontakte sjømannskirken der de har kirker å høre om de vil gjøre noe ekstra for deg. Jeg kontaktet kirken i Pattaya i Thailand, og de var villige til å vie oss på en strand på Phuket, vi måtte selvsagt betale opphold og slikt for presten og "hjelperen", men nå ble jo ikke det aktuelt for oss da. http://www.sjomannskirken.no/hoved.aspx?m=2723 Med andre ord, du kan stort sett få gifte deg i utlandet hvor du vil, mitt forslag er å bestemme dere for 2-3 plasser hvor dere kan tenkte dere å gifte dere, også finne frem alternativene dere har på dette stedet. Reisen vår med fly tur-retur, 1 hotel overnatting, + 7 netter på cruise, vielsen, klær(offwhite selskaps kjole til meg + skjorte&vest til mannen) + pluss alt dill å dallet til meg,(sko, undertøy, hårstell på båten, smykker osv.), også ringer, så kom alt våres på ca. 50 000kr. Men da velgte vi den "dyreste" bryllups pakken, For vi ville ha sjåfør og fotograf. De bryllups arrangørene (no frills) betalte vi rett over 10 000kr. Bare helt i bunnen her, så vet jeg at de har sjømannskirke på Aguinguin på Gran Canaria, hvor de arrangerer bryllup med fest etterpå. Det var noe jeg vurderte da vi lurte på å ta med foreldre+søsken. Det jo enkelt å reise til Gran Canaria (Men har hørt en må bestille vielse i god tid.)
Gjest Gjest_Ariadne_* Skrevet 17. juli 2008 #5 Skrevet 17. juli 2008 Bryllupsarrangørene "Brudepikene" kan hjelpe med å arrangere bryllup i utlandet. Gå inn på http://www.brudepikene.no/ for mer informasjon. Sjekk også http://www.bryllupsweb.no/. Min samboer og jeg gifter oss i Hellas til neste år, men vi arrangerer alt selv ved hjelp av vertskapet på det hotellet vi har bodd på hver sommer de 8 siste årene.
AnetteR Skrevet 17. juli 2008 #6 Skrevet 17. juli 2008 Vi giftet oss i Paris. Her må du i ambassaden, noe som ikke er så veldig romantisk. Men du kan få velsignelse i sjømannskirken etterpå om du ønsker det. Du må være obs på at mange land ikke godtar religiøse vielser, man må innom å signere papirer først=) Ellers er det bare å bestille "time" i god tid, sørge for å få vielsesattesten i god tid og få sendt denne inn, og huske på passet. Vi hadde i allefall en fantastisk dag, og ikke noe stress. Det jeg har brukt mest tid på er å redigere bilder og skrive takkekort faktisk... Og det ble veldig intimt og romantisk. Etter å ha sett diverse venner være bridezillas og forsake venner og jobb for planlegging i et år, og ikke minst ha et vanvittig pengebruk på en dag, er jeg veldig fornøyd med vår løsning. Ikke minst når de nevnte bridezillaene i ettertid er mer opptatt av hva som gikk galt enn at det var en fin dag... Vi brukte en brøkdel av pengene og hadde det gøy i en uke. Og har hatt åpent hus med middag og kaffebesøk i ettertid for å vise bilder og motta gaver=)
happyhappy Skrevet 18. juli 2008 Forfatter #7 Skrevet 18. juli 2008 Tusen takk for alle svar. Kjempebra. Karibien eller Mauritius er min store drøm. Vi skal lagre noen av linkene dere foreslo og sjekke ut litt. Og så er det bare å vente på at ringen kommer på fingeren da.. Takk!
Heritære Skrevet 18. juli 2008 #8 Skrevet 18. juli 2008 Henger meg på denne tråden da vi ønsker det samme, men i Skottland ^^
Gjest Gjest_GJEST_* Skrevet 19. juli 2008 #9 Skrevet 19. juli 2008 jeg lurte på om det er vanlig å betale for gjestenes opphold hvis man skal gifte seg i utlandet? eller er det som regelt at gjestene betaler selv hvis de vil være med? er det frekt å skrive i brullups invitasjonen?
Gjest Gjest_Bandida_* Skrevet 19. juli 2008 #10 Skrevet 19. juli 2008 Vi gifter oss i Sør-Spania. Har ordnet alt selv på avstand uten problem...men så er det også det jeg skal jobbe med i framtiden Vi gifter oss i sjømannskirken, middag og fest på et 5 stjerners resort. De er veldig vante til bryllup, og ordner det meste. Vi blir 45 stk. Gjestene betaler reise og opphold selv.
Gjest Gjest_Pernille_* Skrevet 19. juli 2008 #11 Skrevet 19. juli 2008 Tusen takk for alle svar. Kjempebra. Karibien eller Mauritius er min store drøm. Vi skal lagre noen av linkene dere foreslo og sjekke ut litt. Og så er det bare å vente på at ringen kommer på fingeren da.. Takk! Hei! Vi skal gifte oss i Karibien til høsten :-) Vi har brukt en lokal "wedding-planner" til å hjelpe oss. Hun skal ha ca kr 7500,- og da inkluderer det: Prest, alle papirer, vitner, transport tur/retur stranden og Registrar Office, fotograf inkl 36 bilder på CD og utgifter/gebyrer som hun dama skal ha for hjelpa :-) Antrekk og ringer har vi ordnet i Norge!! Lykke til med planleggingen! Klem :love:
*Emma* Skrevet 21. juli 2008 #12 Skrevet 21. juli 2008 jeg lurte på om det er vanlig å betale for gjestenes opphold hvis man skal gifte seg i utlandet? eller er det som regelt at gjestene betaler selv hvis de vil være med? er det frekt å skrive i brullups invitasjonen? Hos oss betalte alle reise og opphold selv. Da vi bestemte oss for å gifte oss i USA fortalte vi det til venner og familie. Vi sa at dersom noen ville komme var det kjempe koselig - samtidig sa vi også at vi forsto om folk ikke ønsker/kunne prioritere slik at de brukte penger på dette. Vi var fullt klar over at bryllupet kunne ende med oss to og barna våre og det var helt ok. Likevel ble vi totalt 15 og det var over all forventning. Vi sa ifra 14 mnd i forveien slik at folk som ønsket å bli med hadde tid til å søke om noe av ferien sin i mars (som ikke er en helt vanlig ferie måned) og også tid til å spare opp penger. Vi var selv i 14 dager. 2 av kompisene til mannan ble igjen en uke etter oss og reiste mere rundt. Alle de andre gjestene var i 1 uke.
AnetteR Skrevet 21. juli 2008 #13 Skrevet 21. juli 2008 (endret) jeg lurte på om det er vanlig å betale for gjestenes opphold hvis man skal gifte seg i utlandet? eller er det som regelt at gjestene betaler selv hvis de vil være med? er det frekt å skrive i brullups invitasjonen? Jeg synes ikke dette skal være din kostnad. Samtidig synes jeg at man aldri bør skrive bryllupsinvitasjoner når man har planlagt et utenlandsbryllup, uten at man dekker kostnadene. Jeg synes ikke man skal dra til utlandet om man ønsker å ha mange gjester. Vi opplevde at nærmeste familie og gode venner veldig gjerne ville være med, og begge familiene har god råd så da dekket de det selv. Endret 14. september 2008 av AnetteR
Gjest antigartner Skrevet 21. juli 2008 #14 Skrevet 21. juli 2008 Et tips til: Hvis en vil reise vekk, men ikke er så glad i sol og varme, så går det an å gifte seg hos Sysselmannen på Svalbard også. På Svalbard gjelder norske regler, så det blir ikke noe ekstra papirarbeid, men stedet er jo ganske eksotisk for de fleste.
Kontormus Skrevet 25. juli 2008 #15 Skrevet 25. juli 2008 Vi gifter oss i Sør-Spania. Har ordnet alt selv på avstand uten problem...men så er det også det jeg skal jobbe med i framtiden Vi gifter oss i sjømannskirken, middag og fest på et 5 stjerners resort. De er veldig vante til bryllup, og ordner det meste. Vi blir 45 stk. Gjestene betaler reise og opphold selv. Ahhh... nå ble jeg litt nysgjerrig på om vi har tilsvarende planer. Jeg gifter meg Sør-Spania, en sjømannskirke, juni neste år. Hvordan har du gjort det med fotograf, blomster og event. frisør?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå