Gjest Gjest Skrevet 12. juli 2008 #1 Skrevet 12. juli 2008 Hei hei:) Var i Danmark i ferien og spise HVIT sjokoladefondant... det var utrolig godt, så i dag forsøkte jeg å lage det, har en god oppskrift på mørk sjokoladefondant, og byttet kun ut den mørke sjokoladen med tilsvarende mengde hvit sjokolade.... men problemet er at det ble forferdelig melsmak av hele blandingen, så den var bortimot umulig å spise, da den skal være rennende inni!!! noen som har tips til hvordan jeg kan unngå dette neste gang? evt hva jeg kan bruke istede for, eller har en annen oppskrift? takker for hjelp på forhånd;)
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 12. juli 2008 #2 Skrevet 12. juli 2008 Heisann! Har ingen oppskrift, men bare lurte på om jeg kunne få oppskriften på den gode mørke sjokoladefondanten din? På forhånd takk!
Silvert Skrevet 13. juli 2008 #3 Skrevet 13. juli 2008 Heisann! Har ingen oppskrift, men bare lurte på om jeg kunne få oppskriften på den gode mørke sjokoladefondanten din? På forhånd takk! Her har de oppskrifter på alt mulig av kaker http://detsoteliv.no . Søk på fondant
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå