Gjest -diddeline- Skrevet 12. juli 2008 #1 Skrevet 12. juli 2008 Hei! Som tittelen sier, så lurer jeg på om det er egg i kjeksen digestives?? Har laget ostekake og så får jeg besøk av noen som ikke tåler egg. Hjelp meg fooort noen!!
Gjest -diddeline- Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 Nei, fant ikke noe om egg på pakken jeg heller, men vet at den som kommer på besøk blir utrolig dårlig bare det inneholder spor av egg...... kan jo be personen skrape bort kjeks-bunnen for å være på den sikre siden!! Takk for svar!
Gjest -diddeline- Skrevet 12. juli 2008 #4 Skrevet 12. juli 2008 Nå fant jeg en oppskrift på nettet, ostekake uten melk og egg, der digestives er brukt. PHU-jeg kan trygt servere til kaffekosen!
Nausicaä Skrevet 13. juli 2008 #5 Skrevet 13. juli 2008 Neste gang kan du kanskje spørre de som kommer på besøk, så "seriøse" allergikere har vel full kontroll på hva de kan og ikke kan spise når det gjelder de mest kjente produktene.
Gjest nextlife Skrevet 13. juli 2008 #6 Skrevet 13. juli 2008 Nei, fant ikke noe om egg på pakken jeg heller, men vet at den som kommer på besøk blir utrolig dårlig bare det inneholder spor av egg...... kan jo be personen skrape bort kjeks-bunnen for å være på den sikre siden!! Takk for svar! Litt utenfor tema, men hvis vedkommende blir utrolig dårlig av spor av egg, er det nok ingen god løsning å skrape vekk kjeksbunnen. Som et tips til en annen gang kan du bruke lettkokte havregryn, som males i foodprocessor, tilsettes litt vaniljesukker eller brunt sukker, og bland inn smør til passe konsistens
Gjest -diddeline- Skrevet 15. juli 2008 #7 Skrevet 15. juli 2008 Neste gang kan du kanskje spørre de som kommer på besøk, så "seriøse" allergikere har vel full kontroll på hva de kan og ikke kan spise når det gjelder de mest kjente produktene. Når man får "overraskelses besøk" langveis fra, og ostekaken var allerede laget, uten tanke på den personen som ikke tåler egg, så hadde jeg dessverre ikke anledning å spørre personen. Men det er sant som du sier, personen har full kontroll! Det var bare meg som synest det var litt ekkelt hvis det viste seg at jeg hadde "ingenting" å severe...hvis du skjønner?
Gjest -diddeline- Skrevet 15. juli 2008 #8 Skrevet 15. juli 2008 Litt utenfor tema, men hvis vedkommende blir utrolig dårlig av spor av egg, er det nok ingen god løsning å skrape vekk kjeksbunnen. Som et tips til en annen gang kan du bruke lettkokte havregryn, som males i foodprocessor, tilsettes litt vaniljesukker eller brunt sukker, og bland inn smør til passe konsistens Takk for flott tips!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå