Lille Lea Skrevet 11. juli 2008 #1 Skrevet 11. juli 2008 Bare lurer på en ting..fant fram en stoor boks med CLA som jeg kjøpte for veldig lenge siden. Den er gått ut på dato for ett halvt år siden og litt til, men er det unødvendig å putte de i seg eller har de fortsatt sin funksjon? Alle varer må jo ha en utgådato..
Gjest Ulva35 Skrevet 12. juli 2008 #2 Skrevet 12. juli 2008 Det står sikkert best før. Gjør det ikke? Dette er noe de må skrive fordi det er bestemt sånn. Når det står: Holdbar til så er det noe helt annet. Jeg har noen vanntabletter skrevet ut av legen min i 2002. De var "best før" i 2003 engang. Får av og til vann i kroppen, men trenger ikke ta de så ofte. Skal ta de etter behov. Tok en for noen uker siden, og jada de virker som bare det de. Spurte legen min og hun bekreftet det jeg sier.
Gjest Gjest Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 holdbarhetsdatoen på feks tabletter er den tiden da produsenten kan garantere at virkningen og virkestoff mengden er det som er oppgitt på pakken. vanlige faste tabletter kan ha nesten opptimal virkning i mange år etter holdbarhetsdatoen, men virkestoff mengden kan reduseres med tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå