Gå til innhold

Selvdisiplin hvor er du?


Anbefalte innlegg

Gjest Miss Gemini
Skrevet

Hjelp! Eksamenstiden nærmer seg, men jeg får meg ikke til å sette meg og lese effektivt. Etter å ha lest bare en liten stund finner jeg ut at kjøkkenet må vaskes, klær må vaskes, jeg har limt alle bildene mine i fotoalbumet og ryddet klesskapet og vasket resten av leiligheten..

Hvorfor er det så mye vanskeligere å lese effektivt nå enn det har vært resten av året??? HJELP!!

Vet ikke hva slags råd jeg kan få på dette jeg, men godt å få en liten utblåsing da..

Masse klemmer fra meg12

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjenner meg godt igjen ja.

Tror ikke at det er noe godt råd å gi, men prøv å tømme hodet. Kanskje du kan gå på biblioteket eller et annet sted der det ikke er oppvask og klesvask.

Sett deg i et leserom eller bare i en stol og les. Kom deg vekk fra alle forstyrrelsene! Skru av mobilen (eller la den bli hjemme)!12

Skrevet

Etter noen år på Universitetet har jeg funnet ut at det finnes to typer mennesker: De som klarer å lese hjemme, og alle de som ikke klarer det. Selv klarer jeg det ikke, for da kommer jeg på alt annet jeg kunne ha gjort, til og med kjedelig husarbeid. Så for meg er det Blindern hver dag! Kan du ikke sette deg på et bibliotek eller en lesesal? Da har du ikke noe annet å gjøre enn å ... lese.

Amarone

Skrevet

Hvis noen skulle ha litt selvdisiplin til overs så vær så snill å send meg en boks!12

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...