Gjest ts Skrevet 10. juli 2008 #1 Skrevet 10. juli 2008 Litt ferieplanlegging på kg: Skal først til Bodø for så å dra over til Lofoten. Noen som har erfart fine teltplasser/campingplasser i Lofoten? Skal dra dit med barn på 11, 9 og 5 år. Det viktigste for oss er beliggenheten (at området er vakkert) og at det er gode bademuligheter.
Gjest Gjest Skrevet 10. juli 2008 #2 Skrevet 10. juli 2008 Sjekk ut her blant annet: http://www.lofoten.com/ Ramberg gjestegård har en bra camping: Ligger rett ved en hvit strand med gode bademuligheter. Flott som utgangspunkt for videre utforsking av Vest-Lofoten. Rett før Ramberg finnes det også en fin strand(Flakstad) som jeg mener det er camping på. Unstad Camping. Her er det flott og gode surfemuligheter. De arrangerer også surfekurs flere ganger i uken. Ellers så kan jeg anbefale å leie rorbu i Nusfjord, på Ballstad eller på Å. Dette er plasser dere burde sjekke ut uansett. På tur utover må dere også stikke innom Henningsvær, det er et must. Ellers så er Haukland(før Leknes) en super badestrand der Vestvågøyfolk bader når det er pent vær. Det er ikke lov å campe her, men er verdt et besøk. Har vært med i noen kåringer om fineste strender. Videre ut samme vei er uttakleiv. Stranden her er vell kåret til mest romantiske strand i norge eller europa. Her er det også flott. Tror kanskje det er lov å campe her. Ønsker dere en god ferie. Bor selv i Lofoten og stortrives.
Gjest Lofoting Skrevet 10. juli 2008 #3 Skrevet 10. juli 2008 Litt ferieplanlegging på kg: Skal først til Bodø for så å dra over til Lofoten. Noen som har erfart fine teltplasser/campingplasser i Lofoten? Skal dra dit med barn på 11, 9 og 5 år. Det viktigste for oss er beliggenheten (at området er vakkert) og at det er gode bademuligheter. På Viksanden (nabostranda til Hauklandsanden som er kåret til Norges fineste strand) på Vestvågøy kan man telte/ campe på stranden. Nydelig kritthvit strand men usikker på om det finnes noe særlig fasiliteter der siden det ikke er en campingplass. Badetemperaturene er det så som så med....Det gjelder hele Lofoten.
Gjest Oxford Skrevet 10. juli 2008 #4 Skrevet 10. juli 2008 (endret) ss Endret 27. juli 2008 av Oxford
Gjest ts Skrevet 11. juli 2008 #5 Skrevet 11. juli 2008 Takk jenter (gutter?)! Har surfa litt på nettet og det er mye info. Men det er veldig kjekt å få guiding fra fastboende eller folk som er kjent der.
Gjest ts Skrevet 11. juli 2008 #6 Skrevet 11. juli 2008 Badetemperaturene er det så som så med....Det gjelder hele Lofoten. Vi e jo nordlændinga! Heile familien (unntatt ho mor) ska ha våtdrakta med på ferieturn. Så kain ungan ligg å dupp utti sjyen heile dagen.
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2008 #7 Skrevet 11. juli 2008 Campingplassen på Fredvang er også ganske fin. Skikkelig sandstrand, liten kiosk, utleie av småbåter, utsikt til midnattsola, og 1,5 km til en liten landhandel og en kro som muligens er åpen. Om dere er på Fredvang, anbefaler jeg også å ta en liten tur til Mulstøa, det er en fin tur som også små barn kan gå på ca tre kvarter (bare hold ungene samlet når dere er halvveis, det er en plass det er rimelig bratt rett nedenfor stien, så det er ikke så lurt om de stormer avgårde på egen hånd ). I Mulstøa var det husmannsplass i gamle dager, og der er det en spesiell strand med mange hele skjell som ungene synes det er gøy å plukke, og fine plasser for de voksne å sette seg ned og drikke kaffe. Men vannet er kaldt!
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2008 #8 Skrevet 11. juli 2008 "Magiske Eggum ligger på yttersida og nordsida i Vestvågøy kommune. Her ser vi rett ut i Norskehavet , og solen skinner døgnet rundt i den korte hektiske Nordlandssommeren." Fantastisk flott sted å se på "midnattsola", er også en gammel tysker bunker der som er spennende for barna. Mange som camper en natt der. Passer altid på å få meg en tur ut dit når jeg er i Lofoten om sommeren og det er fint vær. http://www.vgb.no/8978/perma/334642/
Gjest ts Skrevet 11. juli 2008 #9 Skrevet 11. juli 2008 Har sjekket 10 dagers varslet på yr. Ser ikke akkurat varmt ut i neste uke . Fatter ikke hvorfor jeg lar meg innbille at denne ferien, da, DA skal det bli varmt og godt her i nord. Alt fra fjordåret er glemt. Så er det i panikk å pakke kofferten og dra sørover i dritkjedelige Sverige. Kan ikke noen være så snill og fortelle meg at det er feil på yr og at det i neste uke isteden er meldt 20 + og knallsol, ikke kuling og regn?
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2008 #10 Skrevet 11. juli 2008 Har sjekket 10 dagers varslet på yr. Ser ikke akkurat varmt ut i neste uke . Fatter ikke hvorfor jeg lar meg innbille at denne ferien, da, DA skal det bli varmt og godt her i nord. Alt fra fjordåret er glemt. Så er det i panikk å pakke kofferten og dra sørover i dritkjedelige Sverige. Kan ikke noen være så snill og fortelle meg at det er feil på yr og at det i neste uke isteden er meldt 20 + og knallsol, ikke kuling og regn? VG i går meldte kjempehøytrykk på vei! Yr.no er ikke særlig pålitelig i sine langtidsvarsler. Det endrer seg skal du se!
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2008 #11 Skrevet 11. juli 2008 VG i går meldte kjempehøytrykk på vei! Yr.no er ikke særlig pålitelig i sine langtidsvarsler. Det endrer seg skal du se! Takk, kjære gjest. Jeg driter i yr. Satser på at det blir kjempevær. Har pakket sakene. I morgen drar vi.
Gjest Oxford Skrevet 14. juli 2008 #12 Skrevet 14. juli 2008 (endret) ddd Endret 27. juli 2008 av Oxford
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå