Gjest Gjest Skrevet 8. juli 2008 #1 Skrevet 8. juli 2008 Hei! Jeg skal til Japan og lurer på om noen kjenner til noen gode japanske skjønnlitterære forfattere som beskriver japansk kultur og historie? Har akkurat lest Balansekunst (om India), og Tusen Strålende Soler (om Afghanistan), og jeg syns at det å lese sånne bøker er en så fin måte å lære om et land på. Jeg lurer forresten på det samme mht Thailand..
Gjest lesehest Skrevet 8. juli 2008 #2 Skrevet 8. juli 2008 Ruri Kumoi Pilgrim - Hun har skrevet romanen "En samurai dør stående". Shoko Tendo - Hun har skrevet selvbiografien "Yakuza Moon - Memoirs of a Gangster's Daughter". Sistnevnte bok fins foreløpig ikke på norsk, og må bestilles. Den handler om å være gangsterdatter. Den er ikke så velskrevet, men du får et innblikk i dagens japanske samfunn.
Gjest Lesehest Skrevet 8. juli 2008 #3 Skrevet 8. juli 2008 Jeg vil legge til at du kan ta en titt på linken nedenfor. Der er det mange godbiter: http://www.kodansha-intl.com
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå