Gjest Gjest Skrevet 29. juni 2008 #1 Skrevet 29. juni 2008 Hva vil dere kvinner si er definisjonen av ondskap `?
Gjest vimselot Skrevet 29. juni 2008 #2 Skrevet 29. juni 2008 Hva vil dere kvinner si er definisjonen av ondskap `? Hva vi KVINNER vil si om saken? Hvorfor akkurat vi da? Diskutererte litt ang def. på ondskap i går faktisk, og iflg. meg er de sjuke, men jeg ble så dårlig når vi kom innom div tema innenfor historie at jeg kastet opp. Min "enkle" definisjon, var at uten godhet eksisterer ikke ondskap (ondskap er en sykdom, en sykelighet i hodet), men jeg motsa meg jo selv, for da eksisterer ikke godhet heller... Men godhet gir man til andre, med underbevisst hensikt, å få tilbake godhet, det er en slags egoisme i det, samtidig som man ikke venter at alle skal være snille som man er snille mot. Jeg ble spørrende. Men ondskap (vi pratet om hitler-tyskland) er en sykdom. Jeg er fremdeles enig med meg selv, selv om jeg kan tvile litt siden det hender så mye forferdelig i verden.
camilla* Skrevet 29. juni 2008 #3 Skrevet 29. juni 2008 om du møter svigermoren min vet du hva ondskap er
Gjest Lamia Lenis Skrevet 29. juni 2008 #4 Skrevet 29. juni 2008 (endret) ... Endret 18. oktober 2009 av Lamia Lenis
Gjest Gjest Skrevet 29. juni 2008 #5 Skrevet 29. juni 2008 Mennesker er ondskap. Takk Gud for at det finnes noen fornuftige mennesker som forstår at mennesker er ondskap
yoga Skrevet 29. juni 2008 #6 Skrevet 29. juni 2008 Jeg er enig med Vimselot at ondskap er sykdom.. Ondskap er jo som regel rettet mot en eller flere personer. I direkte relasjoner eller ei. Menneskelige relasjoner handler om å gi og ta. Men med ondskap i bildet, så er intensjonen kun å ta. Ondskap blir brukt for å skade, eller at personen som bruker ondskap har egen vinning på handlingen, uten å ta hensyn til konsekvenser eller virkning for den andre part, eller seg selv.. Hmm..
Gjest Raptuza Skrevet 29. juni 2008 #7 Skrevet 29. juni 2008 Det er mykje ondskap utan sjukdom og. Berre tenk på dyre-og kvinnemishandlarar...
Gjest Bond Skrevet 29. juni 2008 #8 Skrevet 29. juni 2008 ..... og selvfølgelig er ikke de som mishandler menn og barn onde. khm. Jeg synes ikke det finnes noe som heter ondskap som en substantiv. Det kan finnes i så mye at det finnes ikke en definisjon.
Gjest Gjest Skrevet 29. juni 2008 #9 Skrevet 29. juni 2008 ..... og selvfølgelig er ikke de som mishandler menn Forskjellen er at kvinner blir mishandlet mens menn de blir ikke mishandlet en mann tåler og bli slått og sparket og trakasert. Mens om dette skjer med kvinner er det mishandling Vel ei jeg kjenner som er med i Ottar sa dette.
Gjest *smak* Skrevet 29. juni 2008 #12 Skrevet 29. juni 2008 Ondskap er handlinger som er gjort med overlegg som går ut over andre.
Gjest Lamia Lenis Skrevet 29. juni 2008 #13 Skrevet 29. juni 2008 (endret) ... Endret 18. oktober 2009 av Lamia Lenis
Gjest Bond Skrevet 29. juni 2008 #14 Skrevet 29. juni 2008 Forskjellen er at kvinner blir mishandlet mens menn de blir ikke mishandlet en mann tåler og bli slått og sparket og trakasert. Mens om dette skjer med kvinner er det mishandling Vel ei jeg kjenner som er med i Ottar sa dette. Herregud, det er faktisk skremmende!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå