Gjest Gjest Skrevet 27. juni 2008 #1 Skrevet 27. juni 2008 Hei. Har prøvd å lage barn i 3 år. Har derfor behov for utredning! Håper noen har en klinikk å anbefale. Har kontaktet Andrologisk senter, men de har ikke veldig imponerende rutiner for å ta telefonen evt. ringe tilbake når man legger igjen beskjed...Noen som har noen andre å anbefale? Kort ventetid er viktigere enn pris. På forhand tusen takk for svar.
Toblerone Skrevet 29. juni 2008 #3 Skrevet 29. juni 2008 Vi har bare gode erfaringer med andrologisk senter, men husk at de i hovedsak utreder mannen. Kan forøvrig anbefale smestadgynekologene
Gjest Muskat Skrevet 30. juni 2008 #4 Skrevet 30. juni 2008 Jeg var hos Smestadgynekologene (for noe annet), hos Ove A. Mortensen. Jeg tror det sto at han er spesialist på kvinnesykdommer og barnløshet. En utrolig hyggelig og behagelig type og virket absolutt flink. Han ga meg streng beskjed om å bli gravid for mine plager, så vi prøver nå. Få en henvisning fra fastlegen din med en gang. Han har 3 måneders ventetid...
Gjest Gjest Skrevet 1. juli 2008 #5 Skrevet 1. juli 2008 Takk for anbefaling begge to. Henne: Vi kontakter Smestadklinikken Meg: Er vel og bra at man er fornøyd med andrologisk senter, men det hjelper dessverre lite når det er umulig å komme i kontakt med dem. De ringer ikke tilbake når man legger igjen beskjed (gjentatte ganger). Har noen erfaring med Volvat? Der er det vel typisk kortere ventetid...?
Gjest Muskat Skrevet 1. juli 2008 #6 Skrevet 1. juli 2008 Om dere er positive til å prøve akupunktur, så kanskje dere kan gjøre det mens dere venter på legene? Hørt mye positivt om virkningen av akupunktur for både kvinner og menn. Jeg har hørt mye positivt om både Klinikk Fjeld (som jeg vet tar både menn og kvinner) og Holtegaten Akupunktur (som jeg ikke vet mer om). Selv har vi prøvd å bli gravide i noen måneder uten klaff, så jeg dro like godt med min samboer til Vibeke Fjeld hos Klinikk Fjeld. Hun var meget hyggelig og virket som om hun hadde god peiling. Hun sa ihvertfall mye av det samme som gynekologen min sa da jeg beskrev problemene mine og var utfyllende i sine svar, så jeg følte at hun kunne sine ting. Selv min meget skeptiske samboer virket positiv da vi dro derfra. Hun hadde nemlig satt noen nåler som hadde fått hele underlivet hans til å "riste" (eller hva det var..), så åpenbart at noe skjedde ihvertfall. Ellers har vi bare vært der en gang, så ikke så godt å si så mye mer.
Gjest trimjenta Skrevet 3. juli 2008 #7 Skrevet 3. juli 2008 Jeg har ingen anbefaling å komme med. Men har selv vært inne og tittet på www.alerishelse.no - våre tjenester - barnløshet Du kan jo ta en titt.
Grace Skrevet 3. juli 2008 #8 Skrevet 3. juli 2008 Var til utredning hos Volvat pg behandling på Riksen. Var kjempefornøyd med begge stedene. Har forøvrig vært hos alle tre gyn på Volvat pg syns de var kjempegreie alle tre
Gjest Gjest Skrevet 4. juli 2008 #9 Skrevet 4. juli 2008 Takk for svar alle samme. Vi satser på Volvat. Hjelper lite at de er flink på andrologisk senter når det er helt umulig å komme i kontakt med de.
Catzy Skrevet 4. juli 2008 #10 Skrevet 4. juli 2008 Vi har hatt god oppfølging hos Aleris-klinikken. Men der vet jeg at de har tatt sommerferie nå, dessverre. De er tilbake i august, hvis du ikke vil gå for Volvat.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå