Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2008 #1 Skrevet 26. juni 2008 Jeg hadde et dataspill for noen år siden, der var nokså simpelt med utrolig gøy :gjeiper: Poenget var at man hadde en ball man skulle holde i luften hele tiden mens man prøvde å fjærne alle brikkene som var i lufta. Man hadde tre liv men kunne også få nye. Den "planken" man holdt ballen oppe med styrte man med musa. Noen av brikkene var slik at når man traff de kom det ut forskjellige merker, feks dødningerhode, et ekstra liv, noe som gjorde planken lengre/kortere osv. Det er bare det at jeg nå ikke husker hva dette spillet heter. Har så lyst til å finne det igjen..... Noen som har en anelse av hva jeg tenker på??????
Gjest *.* Skrevet 26. juni 2008 #2 Skrevet 26. juni 2008 Det høres ut som du tenker på Arkanoid. Det finnes utallige versjoner av det spillet. 1001spill.no: Arkanoid (flash spill) Arkanoid.com (ikke testet)
Aziza Skrevet 26. juni 2008 #3 Skrevet 26. juni 2008 Er sikker på at vi hadde det samme spillet, mener å huske at mamma var avhengig av det. Kommer ikke på hva det heter, though. Var det sånn at det var mange forskjellige brett? Blant annet var et brett en blomst osv.? Har prøvd å google litt, men er jo hundreogørten slike spill ;p
malicious Skrevet 26. juni 2008 #4 Skrevet 26. juni 2008 Jeg hadde dilla på spillet som het DX-ball. http://www.magicwandsoft.com/games/dxball/
Gjest StockDama Skrevet 26. juni 2008 #6 Skrevet 26. juni 2008 dxball er avhengihetsdannende, spilte det i evigheter før.
Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2008 #7 Skrevet 26. juni 2008 Haha, ja det var DX BALL jeg mente. Har lastet det ned nå, og det var like kult nå som for noen år siden...spilte til jeg fikk over 70 000poeng;) jo, det var en bane med rose:p
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå