Gjest Maeta Skrevet 21. juni 2008 #1 Skrevet 21. juni 2008 Hei Æ og ei venninne skal til syden i midten av august. Men vi har ikke funnet ut enda hvor vi skal. Tyrkia - Spania - Kreta ?? Vi vil ha: * Først og fremst billigtur.. max 3-4000 kr * Fin sandstrand * VARMT vær (25*C +) * Basseng på hotellet Noen som har noe forslag?
Gjest Oxford Skrevet 22. juni 2008 #2 Skrevet 22. juni 2008 www.startour.no www.ving.no www.restplass.no www.berg-hansen.no www.solfaktor.no +++
Gjest Meata Skrevet 22. juni 2008 #3 Skrevet 22. juni 2008 Synd for oss nye her på forumet at ikke vi kan komme med våre spørsmål og ønske om råd. Forståelig at dere kan bli lei av slike "til syden - men hvor" spørsmål.. men come on.. gi oss nye en sjanse til å komme med vårt. Ja vet om nettsider.. men er fortsatt like blankt på når det gjelder HVOR det er fint og varmt i syden..?? Vi er to nordlennings jenter som aldri har vært i syden før.. Så prøver en gang til: Noen seriøse snille vennlige sjeler her inne som kan anbefale hvilket land og evt by vi kan dra til? Hvor det er ganske varmt i midten av august OG fine strender. Ønsker KUN seriøse svar.. På forhånd TAKK......
Gjest Oxford Skrevet 22. juni 2008 #4 Skrevet 22. juni 2008 Unødvendig å svare så nedsettende til den eneste som har svart deg. Det er ikke slik at alle her på KG har førstehåndskunnskap til "sydensteder" du kan reise til for under kr 4000, til et sted som også har sandstrand, over 25 grader og hvor hotellet har et tilhørende basseng... De fleste landene sør i Europa har godt over 25 varmegrader i august: Italia & Tyrkia har f.eks. ofte over 40 grader den måneden. Uendelig mange hoteller i mange såkalt varme land har hoteller med svømmebasseng, og prisen på charterturer er vanskelig å anslå uten å selv søke etter steder du kan komme deg til for under 4000,- per pers. Hva med å søke på Google el.l. på navnet på forskjellige land eller spesielle steder du ønsker å reise til? Jeg googlet nå "Alanya", som er et populært feriested i Tyrkia: http://www.altomreiser.no/destinasjon/130 Her står blant annet: Kleopatra-stranden vest for sentrum er ca. 2 kilometer lang og består mest av sand. & Dagtemperaturen i august er ca 34 grader.
Gjest Gjest Skrevet 22. juni 2008 #5 Skrevet 22. juni 2008 Feststeder, om det er det dere vil ha: Ayia Napa, Hersonissos, Kos
Gjest Maeta Skrevet 23. juni 2008 #6 Skrevet 23. juni 2008 Oxford; Uhm.. har ikke forventa eller trodd at ALLE her på KG skal vite alt om syden. Det er nettopp derfor jeg klikka meg inn på kategori <Reiseliv> og spurte om råd fra folk som leste det og som faktisk kunne svare på det. Hvis du/de som ikke har råd eller tips kan heller bare klikke seg videre istedenfor å irritere seg for at andre har sine spørsmål. Likvel, takk for at du orket og ta deg tid til å lese mitt innlegg og i tillegg å svare på det:) håper du har en fortsatt fin kveld:)) Natta
Lissi Skrevet 23. juni 2008 #7 Skrevet 23. juni 2008 Oxford; Uhm.. har ikke forventa eller trodd at ALLE her på KG skal vite alt om syden. Det er nettopp derfor jeg klikka meg inn på kategori <Reiseliv> og spurte om råd fra folk som leste det og som faktisk kunne svare på det. Hvis du/de som ikke har råd eller tips kan heller bare klikke seg videre istedenfor å irritere seg for at andre har sine spørsmål. Likvel, takk for at du orket og ta deg tid til å lese mitt innlegg og i tillegg å svare på det:) håper du har en fortsatt fin kveld:)) Natta Jeg vil anbefale Sozopol i Bulgaria. Da flyr dere til Burgas. Fins billige turer dit. Det er et paradis. Flotte strender, billig mat og vin, nattklubber om dere ønsker, men samtidig et sjelfullt sted. En gammel fiskelandsby. Ingen innkastere på restauranter og ingen slibrige muslimske menn:) Der får dere være i fred:)
Lissi Skrevet 23. juni 2008 #8 Skrevet 23. juni 2008 Det er varmt de fleste steder på denne tida. Jeg syns ikke Kreta var noe særlig. Jeg var på Rethymnon. Reis for all del ikke til Zakhyntos. Møkkasted. Thassos i Hellas er ei koselig øy, men kanskje litt for rolig. Kanariøyene er jeg en stor fan av, men ikke om sommeren. Orker ikke fly så langt når det er fint ved middelhavet/svartehavet. Bulgaria har fått grønt flagg for sitt rene hav. Det er turkis:) Det er kanskje siste året før euroen kommer, så det er verdt å benytte seg av. Du får en middag for 20 kr:) 40 for en flaske vin på restaurant. Jeg elsker det stedet og er der minst to ganger i året:)
Gjest Maeta Skrevet 23. juni 2008 #9 Skrevet 23. juni 2008 Tusen takk :D Ble gla æ no.. og MYE klokere;) Har ikke vurdert Bulgaria engang.. siden alt man har lest i media å sånt.. "bloody beach" bl.a.. Men turkis sjø/hav hørtes jo nyydelig ut:D
Gjest Oxford Skrevet 23. juni 2008 #10 Skrevet 23. juni 2008 Oxford; Uhm.. har ikke forventa eller trodd at ALLE her på KG skal vite alt om syden. Det er nettopp derfor jeg klikka meg inn på kategori <Reiseliv> og spurte om råd fra folk som leste det og som faktisk kunne svare på det. Hvis du/de som ikke har råd eller tips kan heller bare klikke seg videre istedenfor å irritere seg for at andre har sine spørsmål. Likvel, takk for at du orket og ta deg tid til å lese mitt innlegg og i tillegg å svare på det:) håper du har en fortsatt fin kveld:)) Natta Unnskyld meg, men jeg har aldri gitt uttrykk for at spørsmålet ditt irriterte meg! Jeg gav deg linker til flere gode nettsider hvor du finner restplasser (altså charterturer innen den prisklassen du ønsket). At jeg ikke gav deg et spesifikt svar på alt du lurte på, betyr altså at jeg irriterte meg over spørsmålet ditt? Jeg irriterte meg snarere over svaret du gav til min respons... Ha en fortsatt fin dag...
Gjest AnneShirley Skrevet 23. juni 2008 #11 Skrevet 23. juni 2008 Jeg er direkte forbauset over at det går ann å reagerer negativt på svaret til Oxford. Man kan stille hvilke spørsmål man vil på KG, men man kan ikke diktere hvilke svar man får. Oxfords svar var konkrete linker om det det ble spurt om. *Et klapp på skuldren til deg Oxford*
Lissi Skrevet 23. juni 2008 #12 Skrevet 23. juni 2008 Tusen takk :D Ble gla æ no.. og MYE klokere;) Har ikke vurdert Bulgaria engang.. siden alt man har lest i media å sånt.. "bloody beach" bl.a.. Men turkis sjø/hav hørtes jo nyydelig ut:D Bulgaria er et stort land. Det fins mer der enn et lite fillepartysted som Sunny beach. Dessuten er en voldtekt i løpet av en hel sommer med nakne kjempefulle jenter lite. I Norge skjer det overfallsvoldtekter hver dag. De hadde lite å skrive om i fjor, så de dro opp dette som verste sted i verden. Jeg kjenner mange barnefamilier som reiser dit år etter år. De har aldri sett dette, men da raver de ikke drita om klokka 5 om natta. Dette stedet jeg skriver om en 3 mil sør for Burgas. Der er det trygt og herlig. Faste priser når du tar taxi og sjelden noen som prøver å tyne penger ut av deg. De er lite pushy på boder og butikker, og restaurantene bruker ikke innkastere. Det er hvertfall mitt paradis på jord. Akkurat vært der to uker og ville ikke hjem igjen;)
Lissi Skrevet 23. juni 2008 #13 Skrevet 23. juni 2008 Nå sporer tråden av, er vel ikke vits å krangle om dette? Tydeligvis beror dette på en misforståelse, hvor hun trodde: ååååh, orker ikke svare deg, finn det ut selv, her er linker. Mens Oxford mente det godt. Ofte når man skriver ting blir ting misforstått fordi man ikke hører stemmen, toneleie, og ser ansiktsuttrykk:) Hvorfor er folk så sinna om dagen?
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2008 #14 Skrevet 23. juni 2008 Hvorfor er folk så sinna om dagen? Det får du nesten spørre TS om.. (ser ingen andre sinte i denne tråden i alle fall.. )
Timar Skrevet 23. juni 2008 #15 Skrevet 23. juni 2008 Som Oxford foreslår: www.solfaktor.no Her fyller du inn at du reise fra feks. østlandet, til det generelle "Syden", avreisedatoer med det slingringsmonnet du har, du kan legge inn makspris, at det skal være svømmebasseng på hotellet, og hvor langt du vil ha til nærmeste strand, og til shopping. Da burde du være mye lenger på vei i forhold til hvor du kan reise, alle sydenreisemål holder nok 25 grader i august, hvis ikke har du sabla uflaks. Klikk på hotellene du får opp som alternativer, så står det nok noe om hvilken type sandstrand som er i nærheten. God tur!
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2008 #16 Skrevet 23. juni 2008 Hvis du bor i Nord Norge kan det være lurt å sjekke hvor det går turer til fra en flyplass nær deg. De fleste steder rundt middelhavet er nemlig bra. Så for å gjøre det enkelt og billig, sjekk hvor du kan reise fra, sånn at reisen hjemmefra og til flyplassen bli billigst mulig. Det er som oftest det å komme seg hjemmefra og til for eksempel Gardermoen som er dyrt for oss nordlenninger. Særlig hvis flyet går grytidlig om morgenen og lander seint. Da må vi ha to overnattinger på Gardermoen i tillegg.
Gjest gust Skrevet 14. juli 2008 #17 Skrevet 14. juli 2008 - Magaluf, spania - Side, tyrkia - Bali(men tror det er dyrt å reise dit)
Gjest Snart 42 Skrevet 15. juli 2008 #18 Skrevet 15. juli 2008 (endret) Vet ikke hvor langt dere har kommet i planleggingen, men søkemotoren hos solfaktor er kjempebra når man ser etter restplasser. Den henter info fra alle selskaper og du slipper å sveive innom alle nettsidene til de forskjellige reisebyråene. Gå hit http://www.solfaktor.no/tour/tpage/no/charter.html og legg inn de forutsetninger du ønsker (skriv bare "syden" der det står "reise til". Med utg.pkt. i de "vanlige" sydenstedene er land som Tyrkia og Bulgaria billigere enn Spania og Hellas. Tenker da først og fremst på mat, drikke etc. - ikke nødvendigvis selve reisen. Sol og varmt er det alle steder, men av de stedene jeg har vært i syden om sommeren var Tyrkia definitivt hottest. Men; man er jo på stranden og det er air condition på omtrent alle hotell så varmen går fint! (her er vel innpåslitne og masete selgere og innkastere et større problem enn varmen....) Mallorca og syd-Spania er ikke like safe mht. sol. Som regel sol og fint der og, men av de stedene jeg har vært så er det faktisk kun på disse stedene jeg har opplevd skyer og regn. Rhodos by tror jeg kan være et veldig "passe" sted - strand midt i byen, byen er passe stor/liten, "alltid" knallblå himmel - men; det er bare et av veldig mange steder som er bra. Synes Kos by også er veldig ok, men tror at det i sommerferien er relativt høy partyfaktor der så om dere IKKE er ute etter dette kan det kanskje være greit å skygge unna. Anbefaler å scanne Solfaktor sine treff i f.t. hva som er ledig den tiden dere kan dra og deretter lese litt mer om stedene på de forskjellige sidene til reisebyråene. Alle de store selskapene har bra beskriveler av stedene. Hvis man ikke orienterer seg litt på forhånd kan man fort havne på "feil sted" i f.t. hva man hadde tenkt seg. Det finnes veldig mange fine plasser som ligger relativt avsides så hvis man helst vil være på sted med litt størrelse på sentrum og ha greit utvalg av butikker og restaurantet i nærheten må det utforskes litt på forhånd om man ikke er kjent. Husk å sjekke avstander til sentrum og strand som står oppgitt i hotellbeskrivelsene. De rimeligste hotellene ligger ofte et stykke unna stranden og/eller sentrum og dette kan klart forringe ferien. Kan være greit å betale litt ekstra for å bo litt mer sentralt. Men dette er selvsagt smak og behag - selv foretrekker jeg gangavstand til mest mulig når jeg er på ferie. Endret 15. juli 2008 av Snart 42
Gjest Snart 42 Skrevet 15. juli 2008 #19 Skrevet 15. juli 2008 Forresten.... så nå at dere var på jakt etter FIN SANDSTRAND!! Da trekker jeg tilbake tips om Rhodos by og Kos by!! Da er kanskje Tyrkia rette stedet likevel; fine strender, varmt, billig - og dere finner garantert et hotell med basseng (de fleste har det)!!
Gjest Snart 42 Skrevet 18. juli 2008 #20 Skrevet 18. juli 2008 Bare litt nysgjerrig jeg... Hva endte dere opp med..??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå