Gjest pompel&pilt Skrevet 19. juni 2008 #1 Skrevet 19. juni 2008 Vi er et samboerpar som planlegger en tur til Roma og Venezia. Vi har ikke lyst til å reise på sommeren, for da er det altfor varmt og altfor mange turister. Det ideelle for oss hadde vært å reise når det ikke er så mange turister, sola skinner og temperaturen ligger et sted mellom 15-20 grader i skyggen. Når på året burde vi reise da? (vet det ikke finnes garantier selvsagt, men er ute etter når på året vi har størst sjanse for å finne slike forhold) Om noen har tips om andre reisemål med samme værforhold og ikke altfor mange turister (holder oss unna høysesongen) så tar vi imot det også med takk, til en annen anledning. Hilsen to som ikke orker for sterk varme, men heller ikke vil ta med skjerf og votter på ferie
Gjest Elfrida Skrevet 19. juni 2008 #2 Skrevet 19. juni 2008 Roma og Venezia har stort sett en god del turister året rundt. Men det er litt færre av dem og mer behagelig temperatur i mai - tidlig juni, og september - tidlig oktober.
Leone Skrevet 19. juni 2008 #3 Skrevet 19. juni 2008 Vi var i Roma i midten av mars i år og var veldig fornøyd med temperaturen. Sol og norsk sommer temperatur på dagtid. Bukse og tynn jakke på kveldstid ;o) Var endel turister ettersom vi var der uka før påske, men tror Roma i likhet med andre populære storbyer har endel turister året rundt.
Gjest Gjest Skrevet 19. juni 2008 #4 Skrevet 19. juni 2008 Høsten er det sikreste. Det kan falle en del regn på våren.
Gjest Oxford Skrevet 22. juni 2008 #5 Skrevet 22. juni 2008 Jeg har vært i Roma og Venezia i månedene oktober/november og mars/april - mars/april var det beste tidspunktet for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå