MarianneE Skrevet 16. juni 2008 #1 Skrevet 16. juni 2008 Mulig feil forum, men... Om en uke entrer jeg, Mannen og Veslejenta Trondheim. Gleder meg!!!!!! Men; *Hva bør man se? *Er det noen fine hobbybutikker der? *Kule museer? *God kaffe? hjelp. skulle ikke tro jeg opprinnelig er fra byen!
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #2 Skrevet 16. juni 2008 Hva du bør se: Munkholmen, Ringve (er det ikke rockemuseum der? og botanisk hage), Festningen kanskje, Nidarosdomen... tur rundt i sentrum, Bakklandet o.l? Svartlamoen (kaffe og lunsj på Ramp)... Museer? Tja, nevnte rockemuseum, Nordenfjeldske (kunstindustrimuseet), Trondheim Kunstmuseum, Vitenskapssenteret. Sikkert flere, men det er disse jeg kommer på. God kaffe er en sjeldenhet i byen, så det overlater jeg til andre. Men de har utrolig god is og helt ok kaffe på Cielo i Merkursenteret (øverst) og Solsiden. Unngå for enhver pris Jordbærpikene hvor kaffen ofte er hårreisende og maten kjøleskapskald, dyr og kjip. Jeg pleier å drikke kaffe på Godt Brød om jeg kjøper lunsj der... forresten er Dromedar-kafeene bra. Kanskje noe ok på Bakklandet også? Fine hobbybutikker... det har jeg ikke så greie på og vet egentlig ikke hva folk regner som hobbyer (:rødme: ), men det ligger en uti Elgsetergata ("guttehobbyting"), og en knappe- og sybutikk rett ovenfor Platekompaniet, og Panduro i Fjordgata. Og bra garnbutikk (Jens Hoff) blant annet inne på Trondheim Torg. Tegnemateriell o.l på Østerlie i Søndre gate.
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #3 Skrevet 16. juni 2008 Den :rødme: - smileyen ble jo rimelig latterlig, jeg mente en sånn:
MarianneE Skrevet 16. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 16. juni 2008 Takk. Nå er jeg født i Trondheim og har vært der masse, men det er 7 år siden sist og første gang jeg er der som voksen (altså ikke må dilte etter familien). Munkholmen, Ringve, Nidarosdomen og slike plasser har jeg vært på mange ganger før. Rockemuseet Må jeg bare på! Takk! Panduro holder lenge for meg, må notere meg den. Godt brød...hmm... må lage meg liste! Takk, takk, takk!!!!
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #6 Skrevet 16. juni 2008 Vitensenteret er også ganske gøy. Særlig om du har barn som er noen år gamle. Mye å prøve og oppleve. (Ligger i Kongensgt, ovenfor biblioteket)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå