Gjest Meii Skrevet 7. juni 2008 #1 Skrevet 7. juni 2008 Jeg har fremdeles god kontakt med en eks av meg, mest fordi vi har felles venner. I noen år nå har det hele bare vært på vennskap stadie og det har fungert ok til tross for at vi tidligere var et ganske så turbolent par. Det ble noen drinker (ingen ble full) og sent ut i de små timer, så da et par av de spurte om de kunne overnatte så sa jeg ja, noe som også har skjedd tidligere uten noe problemer. Jeg rigger frem gjestesengene, finner dyner og sånt noe og legger etterhvert meg selv. Dagen etter lager vi alle sammen frokost i lag og alt ser ut til å være ok. Senere den dagen ringer exen min og spør 'hadde vi samleie i natt?' hvor jeg svarer 'hæ? hva babler du om nå?" Viser seg at han har da kommet inn til meg og bare tatt for seg. Ikke varte det spesielt lenge eller noe, i følge han men han ville nå høre om jeg gikk på p pillen for han hadde ikke brukt noe. Jeg går da ikke på p pillen men nektet å utlevere den infoen til han. Så da begynte han å stresse noe så voldsomt med at jeg måtte da sørge for at det ikke ble noe unge selv om vi hadde kost litt . Det hele endte i at jeg ble så forbanna at jeg slang på røret. Og her sitter jeg. Slukøret og pissed off. Da vi var sammen hendte det ofte at fyren hadde sex med meg om natten, som regel husket jeg ikke noe av det heller. Men at han har brukt den 'knnskapen' og invadert kroppen min på den måten nå som vi ikke er sammen lengre.. jeg vet nesten ikke hva jeg skal si... .. føler meg så liten og brukt nå. Vil ikke bli gravid og tenkte da på disse pillene man kan ta innen 72 timer eller noe? Vet om et par venninner som har brukt de, men hadde aldri trodd at jeg ville komme i den siuasjonen Er nesten helt tom inni, jeg husker jo ikke noe av det og kan ikke ha noe traumatiske flash backs akkurat, men likevel føler jeg meg brukt og ekkel "/ Skikkelig pinlig også, hadde tenkt og ringe en god venninne og prate litt med hun, men klarer det bare ikke. Hvordan skal jeg liksom forholde meg til han nå.. til vennegjengen om han er der? sorry for å være anonym, vanligvis er jeg alltid innlogget men situasjonen er så klam at jeg ikke har lyst til å bli evnt gjenkjent av noen
birma Skrevet 7. juni 2008 #2 Skrevet 7. juni 2008 Ene xn min hadde sex med meg mens jeg sov. Jeg anmeldte det ikke før et par år senere. Jeg fikk desverre avslag på min anmeldelse - eller, saken ble henlagt da, pga. bevisets stilling. Hadde jeg vært deg hadde jeg anmeldt han jeg. Hvordan du skal forholde deg til han? Slik du føler du vil forholde deg til han. Selv hadde jeg mislikt han sterkt og holdt han vekke, jeg hadde heller ikke vært redd for å si fra til andre hva han hadde gjort. INGEN har lov til å ha seg med andre med mindre de gir tillatelse til det!
Gjest Meii Skrevet 7. juni 2008 #3 Skrevet 7. juni 2008 Vel jeg føler meg skikkelig uggen.. føler også at jeg bør gjøre noe med det, men har litt frykt for autoriteter (som politiet) uten noe spesiell grunn til det. Derfor tenkte jeg litt på å snakke med en venninne om det.. er bare redd for at venne gruppen skal komme ut av kurs og så er det liksom min feil at det er blitt sånn.. x( Det som skikkelig plager meg er at han tar så lett på det, sa til og med at det gjør vel ikke noe i og med at jeg ikke husker noe av det heller. Uff, blir en lang natt dette tror jeg :'( Takk for svar i allefall -_-
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #4 Skrevet 8. juni 2008 Jeg synes definitivt du bør anmelde dette. Ring til DIXI Ressurssenter hvis du vil snakke med noen. http://www.dixi.no/index.php?language=no&cat=74299 Du får også gratis advokathjelp hvis du tar kontakt med dem. Advokatene har lang erfaring og selvfølgelig taushetsplikt.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #5 Skrevet 8. juni 2008 Du husker ikke å ha hatt samleie. Alt dukker opp fordi din x har gjort deg oppmerksom på det. Synes definitivt du skal kjøpe angrepillen så du slipper å bli gravid. Anmeldelse kan du bare glemme. Du husker jo ingenting! Kanskje du har gitt ditt samtykke i søvne?
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #6 Skrevet 8. juni 2008 Uansett om du anmelder eller ikke, bør du skaffe noen å snakke med. Snakk ved venninnna di. Eller noen profesjonelle hvis det blir for vanskelig. Drit i hvertfall i om det vil få "vennegruppen ut av kurs". Skulle det skje, er det faktisk hans feil. Det er han som har gjort noe galt her. Nødprevensjon (angrepille) kan fåes resptfritt på apoteket Må brukes inntil 72 timer etter samleie. Les mer her: http://www.nettdoktor.no/helseraad/fakta/angrepillen.php Lykke til
Gjest Glør Skrevet 8. juni 2008 #7 Skrevet 8. juni 2008 Kjøp angrepille så fort som mulig, og følg med på om du får mensen når du skal, og evt kjøp en test dersom det er noe uregelmessigheter. (Nødprevensjon er ikke 100% sikker, så det lønner seg å følge med likevel.) Finn også noen å snakke med, enten av venner eller DIXI ol. Hvordan du skal forholde deg til han? Jeg ville kuttet han ut, og fortalt hvorfor, og selvsagt aldri overnattet i nærheten av han igjen. I forhold til anmeldelse er det en vurdering du må ta. Det kan være med å gi deg en liten følelse av oppreisning, i tillegg til at det kan være nyttig dersom han gjør det mot noen andre senere. Men saken vil mest sannsynlig bli henlagt, siden det er ord mot ord.
Mul@n Skrevet 8. juni 2008 #8 Skrevet 8. juni 2008 Angrepille bør du skaffe deg så fort som overhodet mulig. Du trenger ikke å forholde deg til han lenger, han har begått et så stort overtramp at du har all verdens grunner for å nekte å ha noe som helst med han å gjøre igjen.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #9 Skrevet 8. juni 2008 Han har jo innrømmet å ha sex med deg - selv om du ikke husker, så anmeld han! Jeg lar svært gjerne kjærsten min "antaste" meg i søvne, jeg elsker å våkne av det, men fy pokker om jeg hadde tilgitt noen andre, kompis/ex eller ei, for å ta for seg på samme måte!! Nei, dette er ikke greit. Ring Dixi, som noen over her foreslo, snakk med dem. Om du anmelder og saken blir henlagt, så vet han i alle fall hvor alvorlig du ser på dette og at han skal være ytterst forsiktig med seksuelle tilnærmelser av dette slaget uten å ha fått klart samtykke!!
Gjest Meii Skrevet 8. juni 2008 #10 Skrevet 8. juni 2008 Du husker ikke å ha hatt samleie. Alt dukker opp fordi din x har gjort deg oppmerksom på det. Synes definitivt du skal kjøpe angrepillen så du slipper å bli gravid. Anmeldelse kan du bare glemme. Du husker jo ingenting! Kanskje du har gitt ditt samtykke i søvne? Antyder du til at jeg faktisk har gitt han lov? Om formålet er for å såre eller provosere, så skjønner jeg det.. hvis ikke er det bare en bunch med bulls*** Så det er okay at folk bare legger seg i sengen min og har sex med meg når jeg ikke er med mine fulle fem? Som jeg har sagt tidligere, så gjorde han også dette når vi var sammen, og derfor vet jeg at jeg ikke pleier å si noe som helst. Verken godta eller protestere.. men likefull er det da et overtramp. Om han trodde jeg ville ha sex med han, hvorfor vente til jeg sover? Jeg ringte tilslutt til DIXI etter mye om og men.. kjenner meg nesten mer forvirret nå, men slik er det vel kanskje av og til. Avtalte at jeg skulle ringe tilbake igjen i morgen og selv om det er litt rart og snakke om dette med fremmede, så kjentes det også ok ut etterpå. De rådet meg også til å bruke denne nødprevensjonen, så i dag har jeg vært inne på apoteket i sentrum siden de er de eneste som er åpne på en søndag. Kan ikke la være og føle meg rimelig teit likevel..
Shyn Skrevet 8. juni 2008 #11 Skrevet 8. juni 2008 Hvorfor vente til hun er sovnet med å ha sex med hun hvis hun liksom samtykket, det lurer jeg nå på. Om mannen hadde rent mel i posen, så ville han vel ha prøvd seg før hun sovnet vel?
la Flaca Skrevet 8. juni 2008 #12 Skrevet 8. juni 2008 Hvis du skal anmelde det så bør du ha noe å fare med, annet enn "ditt ord mit hans". Det han gjorde mot deg var et gedigent overtramp, og det bør du sørge for at han forstår. Forslag: ring han, sett telefonen på høyttaler og ta opp samtalen. Sørg for at alle detaljer kommer frem, og at han innrømmer skyld.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2008 #13 Skrevet 8. juni 2008 (endret) Sex med en person som ikke samtykker eller ikke er i stand til å samtykke er voldtekt. Endret 9. juni 2008 av Trampe
Gjest Meii Skrevet 8. juni 2008 #14 Skrevet 8. juni 2008 For de som ikke har skjønt det enda; HAN ringte meg senere den kvelden og sa at han hadde hatt sex med meg og jeg ikke hadde vært våken. Han sa ingenting om at jeg ble med på det, faktisk sa han at det er så enkelt å ha sex med meg da fordi jeg verken gjør eller sier noe på det! Er mentaliteten her at den som tier, samtykker? Jeg trodde virkelig at jeg måtte samtykke til sex for at det skulle gjelde som frivillig? Og til du som lurer på hvorfor han ringte dagen etter, det var for å høre at jeg gikk på p pillen for at han ikke vil ha noe barn. Det var den eneste grunnen til det faktisk. Så om en vilt fremmed brøt seg inn til meg om natten etter jeg hadde noen glass med vin og hadde sex med meg mens jeg sov, så hadde det også telt som frivillig sex? For en lusen verden vi lever i.
Gjest Meii Skrevet 8. juni 2008 #15 Skrevet 8. juni 2008 Hvis du skal anmelde det så bør du ha noe å fare med, annet enn "ditt ord mit hans". Det han gjorde mot deg var et gedigent overtramp, og det bør du sørge for at han forstår. Forslag: ring han, sett telefonen på høyttaler og ta opp samtalen. Sørg for at alle detaljer kommer frem, og at han innrømmer skyld. Han hadde nok innrømmet skyld, det gjorde han jo første gangen lett så bare det.. kunne sikkert også ringt med påskyld for å fortelle han at jeg ikke gikk på pillen så snakker han helt sikkert om det meste i og med at det virket som om han hadde panikk for at noe kunne skje. Problemet er at jeg ikke vet om jeg klarer å snakke med han igjen
la Flaca Skrevet 8. juni 2008 #16 Skrevet 8. juni 2008 Han hadde nok innrømmet skyld, det gjorde han jo første gangen lett så bare det.. kunne sikkert også ringt med påskyld for å fortelle han at jeg ikke gikk på pillen så snakker han helt sikkert om det meste i og med at det virket som om han hadde panikk for at noe kunne skje. Problemet er at jeg ikke vet om jeg klarer å snakke med han igjen Huff. Skjønner at det må ta på veldig, og at en sånn telefon sitter langt inn. Men jeg tror du kommer til å angre på det hvis du ikke sørger for en mulighet til å anmelde. Og kanskje kan det gjøre deg godt å få sagt hva du mener om saken hvis det er den retningen samtalen tar. Å ringe for å fortelle at du har tatt angrepille etc. er en grei innfallsvinkel. Håper du finner ut av det. Bare sørg for at du ikke sitter og angrer deg om noen år, fordi drittsekken fikk slippe uten konsekvenser.
Alice Ayres Skrevet 9. juni 2008 #18 Skrevet 9. juni 2008 Det viktigset først - Dette suger. Virkelig. Jeg vil anbefale deg å anmelde han. Det han gjorde mot deg er ikke mindre enn et overgrep. Juridisk sett faller det under voldtektsparagrafen. MEN, jeg vil føye til dette. Det er, som flere har påpekt her, desverre en umulig sak. Du husker ingenting - og selv om du gjorde er det bare ord mot ord - selv om du har fysisk bevis (sædrester eller lignende). Jeg regner med at du har vasket deg selv allerede, men hvis du har truse eller sengetøy er sjangsen stor for at det finnes bevis på dette. Nå vet jeg ikke hvordan loven er når det gjelder å ta opp samtaler uten den andre personens samtykke og om dette kan brukes som bevis, men det kan vært en idé å ta en slik samtale.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå