Gå til innhold

Naboen mater katten min!


Anbefalte innlegg

Gjest mimi_puss
Skrevet

Hei, jeg har 2 katter, det ene er veldig hjemmekjær og så vidt vi vet spise hun kun hjem hos oss. Men den andre katten vår er hos naboene hele tiden og er nesten aldri hjem. Vi har sett flere naboer mate henne, hun er nå aldri hjem hos oss lenger. Vi har prøvd å si ifra men det virker som om de tror vi ikke mate henne, selv om hun har mat tilgjengelig hele tiden. Er det noen som har noe tips? vi har spurt naboen om hun vil ha katten, men neida det kan hun ikke da hun reiser bort til hytta så ofte. Noen som har noen tips?

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest
Skrevet

Så lenge kattene dine får fly til naboene så må du nok bare finne de i at de blir matet der.

Hvis det er katten din og naboen ikke vil ha katten. Ja så er det din katt, om den er ofte hjemme eller ei.

Gjest Gjest
Skrevet

Har du sagt rett ut til dem at de ikke må mate katten din? At du mater den selv?

Du kan jo evt spe på med en hvit en om at hun er på en diett etter ordre fra dyrlegen, og at det derfor er veldig viktig at de ikke gir henne noe ekstra siden hun kan bli syk av det.

Skrevet

Du får prøve å si ifra litt skarpere, og nevne det at katten nærmest har flyttet over til de som mater henne, og at det ikke er ønskelig siden det er din katt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...