Gjest Gjest_Sol_* Skrevet 21. mai 2008 #1 Skrevet 21. mai 2008 Hei. Jeg lurte på hvor mye det ca koster å ha en revisor som kan ha oversikt over regnskapet mitt. Jeg har opprettet et enkeltforetak og trenger derfor en regnskapsfører/revisor.
Frey Skrevet 21. mai 2008 #2 Skrevet 21. mai 2008 Med enkeltmannsforetak er du ikke revisjonspliktig, noe som er bra siden revisorer gjerne tar seg bedre betalt enn regnskapsførere. Hvor mye det koster er veldig individuelt: noen tar timespris, noen tar betalt pr bilag - ring rundt du og sjekk.
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2008 #3 Skrevet 21. mai 2008 Med enkeltmannsforetak er du ikke revisjonspliktig, noe som er bra siden revisorer gjerne tar seg bedre betalt enn regnskapsførere. Hvor mye det koster er veldig individuelt: noen tar timespris, noen tar betalt pr bilag - ring rundt du og sjekk. Høres bra ut:) Du eller noen er ute, har ikke noen flinke reinskapsførere?
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2008 #4 Skrevet 21. mai 2008 Min regnskapsfører tar 430 kr timen, og totalprisen blir helt ok (har ikke fått regning for selvangivelsen ennå, så kan ikke anslå prisen for 2007). Jeg tror dette er en nokså moderat pris - dessuten er han grei - eller effektiv - på timeantallet. Jeg synes det er en fordel å ha regnskapsfører i nærheten av der man bor eller jobber, så det er vanskelig å anbefale noen uten videre
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2008 #5 Skrevet 21. mai 2008 Min regnskapsfører tar 430 kr timen, og totalprisen blir helt ok (har ikke fått regning for selvangivelsen ennå, så kan ikke anslå prisen for 2007). Jeg tror dette er en nokså moderat pris - dessuten er han grei - eller effektiv - på timeantallet. Jeg synes det er en fordel å ha regnskapsfører i nærheten av der man bor eller jobber, så det er vanskelig å anbefale noen uten videre Takk for fint svar. Skjønner at det kan være en fordel å ha en regnskapsfører i nærheten. Jeg bor forøvrig i Oslo.
Gjest Pupsilure Skrevet 21. mai 2008 #6 Skrevet 21. mai 2008 Min tok 450 i timen. Jeg hadde et lite enkeltmannsforetak, fritatt for moms. Jeg betalte ca 10-12 000 i året.
Sol79 Skrevet 22. mai 2008 #7 Skrevet 22. mai 2008 Vanlig timepris for regnskapsfører i Oslo ligger på ca 580 kr timen + mva. Får du en regnskapsfører som tar under kr 500 i timen i Oslo, skal du være litt skeptisk til kvaliteten på jobben han gjør.
Gjest Gjest Skrevet 22. mai 2008 #8 Skrevet 22. mai 2008 Vanlig timepris for regnskapsfører i Oslo ligger på ca 580 kr timen + mva. Får du en regnskapsfører som tar under kr 500 i timen i Oslo, skal du være litt skeptisk til kvaliteten på jobben han gjør. Mulig - min regnskapsfører som tar 430 kr holder til på en mindre plass (ikke i Oslo) hvor jeg vet det er gunstig husleie. Jeg synes det er greit å forhøre seg med folk man kjenner om de har en de er fornøyd med; jeg har hørt litt av hvert rart av erfaringer (regnskapsførere som plutselig ikke har tid til å føre selvangivelsen din, som gjør helt feil skatteberegninger år etter år, ikke klarer å svare på faglige spørsmål osv).
Sol79 Skrevet 22. mai 2008 #9 Skrevet 22. mai 2008 Om du har hatt en avtale med en regnskapsfører og så plutselig har ikke han tid til å ta selvangivelsen din, sier vel det litt om seriøsiteten til vedkommende? Prisene er lavere utenfor Oslo enn i Oslo.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå