Tabris Skrevet 18. mai 2008 Forfatter #21 Skrevet 18. mai 2008 Hvor i XII er du, Maneo? Utrolig kjekt spill. :-D
Maneo Skrevet 18. mai 2008 #22 Skrevet 18. mai 2008 Hvor i XII er du, Maneo? Utrolig kjekt spill. :-D Godt spørsmål, har vært så mye skolestuff at jeg har falt litt av, dessverre. Men jeg husker at jeg i et snødekt land, og inne i et tempel (?). Tror nettopp jeg har gjort siste save før en boss.
Miel Skrevet 20. mai 2008 #23 Skrevet 20. mai 2008 jeg skjønner det ikke, for jeg fikk bare tatt han ene som han zidane og kompis skulle drepe! De andre 2-3 fikk jeg aldri lov å ta, for da var det hei og hopp og off to terra. Er det noe spesielt en må gjøre for å ta resten? Tror du blander med Earth Shrine (ellerno) nå; man må dele opp gruppen i par, og hvert par må bekjempe et monster knyttet til et element (earth i Zidanes tilfelle, og det er kun den kampen du faktisk må vinne, de andre ser du bare glimt av).
Gjest milkyway Skrevet 20. mai 2008 #24 Skrevet 20. mai 2008 Ah da så! Leit jeg ikke kunne sloss med alle, jeg hadde tatt dem hele gjengen!
Tabris Skrevet 20. mai 2008 Forfatter #25 Skrevet 20. mai 2008 Godt spørsmål, har vært så mye skolestuff at jeg har falt litt av, dessverre. Men jeg husker at jeg i et snødekt land, og inne i et tempel (?). Tror nettopp jeg har gjort siste save før en boss. Ja, da vet jeg hvor du er. Det snødekte landet er Paramina Rift.
Maneo Skrevet 21. mai 2008 #26 Skrevet 21. mai 2008 Ja, da vet jeg hvor du er. Det snødekte landet er Paramina Rift. Stemmer det. Er det bare meg, eller er spillet mye hyggeligere når du er i land med sol, enn snø og vind?
Miel Skrevet 21. mai 2008 #27 Skrevet 21. mai 2008 Er det bare meg, eller er spillet mye hyggeligere når du er i land med sol, enn snø og vind? Samme synes jeg. Men de stedene som ser litt utrivelige ut og har dårlig vær, har også skumle saker som angriper deg, så det er vel en sammenheng der høhø.
Tabris Skrevet 21. mai 2008 Forfatter #28 Skrevet 21. mai 2008 Hehe, jeg trives som regel best ute, og er ikke så glad i caves, caverns og dungeons. (Bortsett fra templene i FF-X, da!)
Maneo Skrevet 21. mai 2008 #29 Skrevet 21. mai 2008 Nemlig! Spiller fortest mulig gjennom de utrivelige områdene og oppholder meg lengre i fine og solrike områder.
Tabris Skrevet 21. mai 2008 Forfatter #30 Skrevet 21. mai 2008 Åh, senere i spillet kommer du til et sted som heter Cerobi Steppe. Jeg falt helt for stedet, siden det lignet så utrolig på en typisk norsk bjørkeskog! :-D
Maneo Skrevet 21. mai 2008 #31 Skrevet 21. mai 2008 Åh, senere i spillet kommer du til et sted som heter Cerobi Steppe. Jeg falt helt for stedet, siden det lignet så utrolig på en typisk norsk bjørkeskog! :-D Åh, glede seg! :-D
Gjest Vampen Skrevet 8. august 2010 #32 Skrevet 8. august 2010 Hehe, jeg har akkurat tørket støv av og blitt hektet (igjen) på FFX, så da måtte jeg bare bumpe opp denne tråden. Noen andre FF mennesker her?
Shade Skrevet 8. august 2010 #33 Skrevet 8. august 2010 Meg! Holder på med 13 nå, eller, jeg prøver å holde på med den men jeg jobber hver kveld og er hjemme med barn på dagtid så jeg sliter litt med å få tid til det..
Gjest Anjelika Skrevet 8. august 2010 #34 Skrevet 8. august 2010 Jaaa! Jeg har ikke spilt det på årevis da, men nå fikk jeg lyst igjen. Min favoritt er definitivt 7ern, har spilt gjennom det flere ganger og gjort alt man kan gjøre. Er faktisk veldig glad i 8 også, selv om det var altfor lett (var noe dårlig system for å levle opp og få magi/limit breaks som gjorde at man var supermann på disc 1 og tok alle bossene i resten av spillet med et par slag). Har selvsagt planer om å kjøpe FF13, men det blir når det blir høst ute. Noen her som har spilt det? Må si jeg savner verdenskartet mye, har hørt at det er enda mindre av slikt i 13..
Shade Skrevet 8. august 2010 #35 Skrevet 8. august 2010 Historien og personlighetene i 13 er foreløpig mye bedre enn 12 (ikke at det skulle så mye til..) men i hittil har jeg ikke hatt noen sjanse til å løpe rundt og utforske og ut ifra det jeg har lest er man veldig bundet av historien et godt stykke ut i spillet. Og det rareste er at det faktisk ikke gjør meg noe Hvis jeg skulle brukt like mye tid på å løpe rundt som jeg har gjort i de andre spillene ville jeg ikke kommet halvparten så langt enda Ellers er 8 og 9 favorittene mine Og, vær så snill og ikke mobb meg nådeløst for dette, jeg har spilt VIII, IX, X, X2, XII og holder på med XIII men jeg har aldri fullført en eneste av de.. Innen jeg kommer til slutten og har hovedkjempen igjen er jeg bare så lei at jeg etter å ha dødd i forsøket på å drepe vedkommende et par ganger suller rundt med sidemissions litt før jeg legger fra meg spillet med planer om å fortsette senere, noe jeg selvfølgelig aldri gjør.. (I XII kom jeg ikke en gang til siste kampen før jeg ble lei..)
Gjest Anjelika Skrevet 8. august 2010 #36 Skrevet 8. august 2010 (endret) Haha! Vel, jeg la faktisk fra meg FF10 før jeg var gjennom det.. var ikke med vilje eller fordi jeg ikke likte det, ble bare så opptatt med andre ting en stund! Og så blir det sånn at man må begynne på ny igjen, for man husker ikke hva man holdt på med i det hele tatt. Men de andre har jeg spilt helt rundt, dvs tatt alle sidemissions og fått alle de beste våpnene, kommet til lvl 99 osv (til et knippe av spesielt utvalgte favorittkarakterer, ikke alle da) og slikt. Det er jo ikke bossen som er den gullgjeve å ta, det er alltid noen fiender som er enda verre der ute! Endret 8. august 2010 av Anjelika
Gjest Vampen Skrevet 8. august 2010 #37 Skrevet 8. august 2010 Hurra! Det er årevis siden jeg har spilt FF, eller spill i det hele tatt. Har liksom ikke hatt tid, men jeg fikk et plutselig innfall for et par uker siden. Har blitt noen timer siden da. Jeg er veldig glad i både 8 (Squall :rødme: ), 9 og 10. 10-2 ble litt for dumt, så det tror jeg aldri at jeg fullførte. Tror jeg rotet meg ned i en kjeller i Bevelle, møtte en bedriten boss, og oppdaget at jeg hadde gått glipp av en hel masse våpen jeg burde ha hatt. Da ga jeg opp hele greia. Etter dte har jeg rett og slett ikke spilt noe særlig FF. Men det var ikke vanskelig å bli hekta igjen, så kanskje jeg får sjekke ut 13 etterhvert.
Gjest Vampen Skrevet 8. august 2010 #38 Skrevet 8. august 2010 Haha! Vel, jeg la faktisk fra meg FF10 før jeg var gjennom det.. var ikke med vilje eller fordi jeg ikke likte det, ble bare så opptatt med andre ting en stund! Og så blir det sånn at man må begynne på ny igjen, for man husker ikke hva man holdt på med i det hele tatt. Men de andre har jeg spilt helt rundt, dvs tatt alle sidemissions og fått alle de beste våpnene, kommet til lvl 99 osv (til et knippe av spesielt utvalgte favorittkarakterer, ikke alle da) og slikt. Det er jo ikke bossen som er den gullgjeve å ta, det er alltid noen fiender som er enda verre der ute! Sett i gang, 10`ern er full av morsomme ting. Jeg har hatt maraton de siste dagene for å få det pokkers airshipet, sånn at jeg kan begynne med sidequest. Siste boss er på ingen måter målet nei. Jeg har masse saver som stopper like før jeg skal dit. I 10`eren har man jo f. eks Omega ruins (hvor jeg sitter fast for øyeblikket) med både Omega og Ultima weapon og ikke minst Nemesis i monster arenaen. Målet mitt denne gangen er å få tak i alle Celestial weapons. De andre gangene jeg har spilt har jeg ikke orket å få tak i Tidus sitt da det innebærer et forferdelig Chocobo løp hvor man må komme i mål med tiden 0.00. Og ikke minst, å få alle Blitzball spillerene opp på et akseptabelt nivå. Det tar også noen timer vet jeg.
Gjest Cipheria Skrevet 9. august 2010 #39 Skrevet 9. august 2010 Har spilt litt 13. Vanille er tidenes mest irriterende FF karakter. Og da er det et problem at hun er så dominerende i spillet. Liker ikke spesielt godt noen av karakterene, egentlig. Og spillet er alt for følelsesladet alt for raskt. Jeg syns da ikke synd på dem når jeg ikke "kjenner" dem! Personene har heller ikke mye dybde. Det er egentlig ganske mye negativt med FF13, syns jeg. Absolutt alt av historien blir lagret i, skal vi si dagboken? Alt forklares, ingenting blir overlatt til egen tolking. Og hvem sitter egentlig og leser all den teksten om alle karakterene, monstrene, stedene osv osv. Unødvendig. Kampsystemet syns jeg er ok. Men, jeg savner å kunne skru av enkelte abilities for å forhindre at de blir brukt. I tillegg vet ikke karakteren om han skal bruke faith eller bravery, så da kaster han begge. Jeg bruker ganske kjappe parad. shifts, så det funker dårlig. Ja, også begrensningene i krystallgreiene! Du kan ikke levle opp før du har kommt så og så langt i spillet! Historien er rotete forklart, jeg har faktisk ikke oversikt over hva som skjer. Jeg vil si at FF13 er midt på treet så langt, om ikke under. Målet mitt denne gangen er å få tak i alle Celestial weapons. De andre gangene jeg har spilt har jeg ikke orket å få tak i Tidus sitt da det innebærer et forferdelig Chocobo løp hvor man må komme i mål med tiden 0.00. Og ikke minst, å få alle Blitzball spillerene opp på et akseptabelt nivå. Jeg fikk aldri tak i sommerfuglene til ....Katamari, var det det han het? Så jeg ga opp.
Gjest Anjelika Skrevet 9. august 2010 #40 Skrevet 9. august 2010 Sett i gang, 10`ern er full av morsomme ting. Jeg har hatt maraton de siste dagene for å få det pokkers airshipet, sånn at jeg kan begynne med sidequest. Siste boss er på ingen måter målet nei. Jeg har masse saver som stopper like før jeg skal dit. I 10`eren har man jo f. eks Omega ruins (hvor jeg sitter fast for øyeblikket) med både Omega og Ultima weapon og ikke minst Nemesis i monster arenaen. Målet mitt denne gangen er å få tak i alle Celestial weapons. De andre gangene jeg har spilt har jeg ikke orket å få tak i Tidus sitt da det innebærer et forferdelig Chocobo løp hvor man må komme i mål med tiden 0.00. Og ikke minst, å få alle Blitzball spillerene opp på et akseptabelt nivå. Det tar også noen timer vet jeg. Mm, var da jeg kom til Omega Ruins jeg og stanset! Jeg tror jeg er på det punktet hvor jeg kan gå og ta siste bossen, men nå er jo det noen år siden så jeg kan ikke plukke opp og starte der nå. Og når du nevner det Chocoboracet så minner du meg på en stor ulempe med å begynne på ny: jeg må klare den umuligheten en gang til!! Satt i mange dager med det der og kom aldri i nærheten engang, helt til jeg en gang nærmest ved et mirakel og tilfeldigheter fikk det til. Blitzball har jeg også lagt mye tid i, og det er ikke det kuleste. Likte mye bedre kortspillet i FF8, det kunne jeg spille i mange timer bare for moro skyld (men også for å få alle de beste kortene, selvsagt!). Nå savner jeg dagene som FF-nerd. Blir nok FF13 på meg snart! PS: Jeg hadde et stort crush på squall! Og cloud i 7ern.. Noen fjortiser drømte om Jared Leto, jeg drømte om spillfigurer. Sånn går det når man spiller for mye seint om natta, hehe
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå