Gjest Gjest_junibrud_* Skrevet 15. mai 2008 #1 Skrevet 15. mai 2008 Festen skal være på en gård. Hadde tenkt å pynte med markblomster men er litt usikker da det vil ta mye tid å plukke alle blomstene før kirken. Peoner er et alternativ, mange kaller dem jo bonderoser. Peonene kan vi kjøpe og pynte med dagen før. Hva tror dere? Kanskje det bare er bryllupsnervene som setter inn.
Concertina Skrevet 15. mai 2008 #2 Skrevet 15. mai 2008 Peoner er jo sååå nydelige da! Plukke nok markblomster før vielsen OG sette de på plass på bordene høres ut som litt risky spør du meg, men om du vet hvor du skal plukke og du får hjelp så kan det kanskje fungere. Men helt ærlig så er peoner vakrere og jeg tror du har nok å tenke på den dagen
Saeria Skrevet 15. mai 2008 #3 Skrevet 15. mai 2008 Er enig med Concertina. Peoner er alldeles NYDELIGE! Risken med markblomster er at de taper seg ofte fort.
Gjest Gjest_junibrud_* Skrevet 15. mai 2008 #4 Skrevet 15. mai 2008 Takk for tilbakemeldinger. Peoner vil altså ikke virke for stive eller litt malplaserte?
Bomull Skrevet 15. mai 2008 #5 Skrevet 15. mai 2008 Husk at peoner kan lukte fryktelig stramt og vondt!
Gjest ts Skrevet 15. mai 2008 #6 Skrevet 15. mai 2008 Husk at peoner kan lukte fryktelig stramt og vondt! Eller søtt og godt Kommer nok ikke til å sette dem på bordet før om morgenen da enkelte kanskje vil reagere på for sterk luft. Setter bare vasene med blomstene klare i naborommet kvelden før, da går det fort og greit før vielsen.
Gjest *Mim* Skrevet 15. mai 2008 #7 Skrevet 15. mai 2008 Peoner er romantiske, flotte blomster som passer fint til til et tradisjonelt bryllup.
Bomull Skrevet 15. mai 2008 #8 Skrevet 15. mai 2008 Eller søtt og godt Kommer nok ikke til å sette dem på bordet før om morgenen da enkelte kanskje vil reagere på for sterk luft. Setter bare vasene med blomstene klare i naborommet kvelden før, da går det fort og greit før vielsen. Ja, det kommer bare ann på typen tror jeg. Hør med blomsterbutikken!
Gjest *smak* Skrevet 15. mai 2008 #9 Skrevet 15. mai 2008 Peoner er romantiske, flotte blomster som passer fint til til et tradisjonelt bryllup.
Ebano Skrevet 15. mai 2008 #10 Skrevet 15. mai 2008 Peoner er romantiske, flotte blomster som passer fint til til et tradisjonelt bryllup. Helt enig. Og det er jo sesong for dem i disse dager også så om du ikke gifter deg sent i juni så skulle det ikke være noe problem å få tak i dem.
Gjest men Skrevet 15. mai 2008 #11 Skrevet 15. mai 2008 Peoner er nydelig, og enkelt. Markblomster er også veldig vakkert, men om du velger den løsningen, bør du absolutt be noen andre om å stå for plukkingen, f.eks noen store småjenter som du kjenner og som gjerne vil gjøre den tjenesten for en påskjønnelse. Bare stress å gjøre det selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå