Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Noen som vet hvordan man (uten å gå til gullsmed) kan sjekke om perler er ekte?

Sist jeg var hos gullsmed for å sjekke et smykke, så tok hun en eller annen test med å ta perlen i munnen /kjente med tennene. Men hva hun kjente etter, det vet jeg ikke.

Noen som kan hjelpe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ekte perler riper ikke når man gnisser de mot tennene, og du kan kjenne om det er ekte ved å bruke neglen og pikke på de ( høre etter lyden de avgir) ikke så enkelt å høre hva som er ekte hvis du ikke er kjent med disse lydene da, fordi glassperler med overtrekk av perlemor/perle og ekte perler høres nesten lik ut.

Ekte perle er som sten, og hematitt som man bruker i mange smykker, derfor tror jeg perlen skal være kald av natur når du kjenner på dem, altså de holder ikke lenge på varmen når du holder de i handa, en uekte perle derimot holder på varmen en god stund etter du har varmet de i handa. Vet ikke om du ble noe klokere på dette, men jeg lærte det vertfall slik når jeg jobbet i en håndlaget smykkebutikk.

Gjest Gjest
Skrevet

Jeg har et ekte perlekjede, så jeg får teste i forhold til det.

Takk for svar!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...