Pimbila Skrevet 8. mai 2008 #1 Skrevet 8. mai 2008 Jeg bruker høvel eller voks på legger, og foretrekker voks siden da varer det lenger før hårene vokser ut. Hvordan er voksing i forhold til epilering? Jeg trodde hårene ble borte like lenge ved både voksing og epilering, men nå har jeg lest at epilering må gjøres oftere enn voksing. Taes ikke røttene ved epilering? Erfaring ønskes
Lille-me Skrevet 9. mai 2008 #2 Skrevet 9. mai 2008 Jeg bruker høvel eller voks på legger, og foretrekker voks siden da varer det lenger før hårene vokser ut. Hvordan er voksing i forhold til epilering? Jeg trodde hårene ble borte like lenge ved både voksing og epilering, men nå har jeg lest at epilering må gjøres oftere enn voksing. Taes ikke røttene ved epilering? Erfaring ønskes Slenger meg på her. Dette lurer jeg også på!!!
Essie_ Skrevet 9. mai 2008 #3 Skrevet 9. mai 2008 Hårene kommer like fort tilbake ved voks og epilering hos meg. Begge metodene gjør at man napper ut hårene ved hårsekkene.. Men voks er mindre vondt. Epilering er forsåvidt ikke kjempevondt, men noen områder svir mer enn andre.
lillo89 Skrevet 15. mai 2008 #4 Skrevet 15. mai 2008 hei Jeg kjøpte en epileringsmaskin etter jul og det er det beste kjøpet jeg noengang har gjort. Med meg kommer hårene like sein ut som med voksing, men hårene er myyye mykere en de ble når jeg vokset dem.. Dessuten er det mindre smertefullt å epilere
Lille-me Skrevet 15. mai 2008 #5 Skrevet 15. mai 2008 hei Jeg kjøpte en epileringsmaskin etter jul og det er det beste kjøpet jeg noengang har gjort. Med meg kommer hårene like sein ut som med voksing, men hårene er myyye mykere en de ble når jeg vokset dem.. Dessuten er det mindre smertefullt å epilere så bra!! hvem type kjøpte du? hvor mye kostet den?
*Mocca* Skrevet 15. mai 2008 #6 Skrevet 15. mai 2008 Vær litt obs når det gjelder epilering, jeg var fornøyd noen få måneder, før jeg begynte å få inngrodde hår på leggene, Hårene bøyer seg slik at de blir sittende innunder det ytterste hudlaget.
lillo89 Skrevet 15. mai 2008 #7 Skrevet 15. mai 2008 så bra!! hvem type kjøpte du? hvor mye kostet den? hei Jeg kjøpte hos pixmania.com, den heter Silk-épil Xelle 5285 og kostet 700kr er kansje litt mye, men siden du slipper å kjøpe voks, og slipper klisset så synes jeg at det absolutt var vært det =) Må bare advare at den første gangen var kjempe vond, men andre gangen kjente jeg det nesten ikke.. nå er det bare litt stikking:)
murray Skrevet 15. mai 2008 #8 Skrevet 15. mai 2008 Nå har ikke jeg prøvd å voksing, men kan anbefale epilering. Tar ca. fire uker før hårene vokser ut igjen. Det gjør j*vlig vondt første gangen (det synes i alle fall jeg), men hårene som vokser ut er myke, og da gjør det mindre vondt å epilere.
Lille-me Skrevet 16. mai 2008 #9 Skrevet 16. mai 2008 Noen som har prøvd denne:Epilator Satinelle Soft HP6408/03 Den er her på denne linken: http://www.euronics.no/euronics/produkter/..._soft_hp6408_03 Noen som anbefaler den
Gjest Lilleulv Skrevet 16. mai 2008 #10 Skrevet 16. mai 2008 Prøvde epilering en gang i år 1999 og det var grusomt. Det var så vondt at jeg har aldri noen sinne vurdert det siden. MEN for alt jeg vet kan det ha skjedd en revolusjon med epilering siden 1999. er det noe bedre nå enn da? for om jeg så hadde gått et halvt år uten hår så tror jeg jammen ikke jeg hadde orka epilering hvis det fortsatt er like vondt...
Hinata Skrevet 16. mai 2008 #11 Skrevet 16. mai 2008 Slike tråder gjør at jeg vil kjøpe jeg også, blir så fristet.. Da var det ikke sparing av de pengene likevel...
Pimbila Skrevet 17. mai 2008 Forfatter #12 Skrevet 17. mai 2008 http://www.expert.no/product/product.aspx?identifier=SE5270 Jeg kjøpte denne. Virker veldig bra! Og jeg synes ikke det gjorde særlig vondt Kjørte på med 40 pinsetter med en gang, selv om det er med 20 for nybegynnere.
Gjest Gjest Skrevet 17. mai 2008 #13 Skrevet 17. mai 2008 hvorfor skulle én epilator gjøre mindre vondt enn en annen? prinsippet er jo det samme, røske ut hårstrå...
Arwen Skrevet 17. mai 2008 #14 Skrevet 17. mai 2008 (endret) Tråden er ryddet. Reglene. Arwen (mod) Endret 17. mai 2008 av Arwen
Suzy Skrevet 17. mai 2008 #15 Skrevet 17. mai 2008 Jeg er kjempefan av epilering - og Lilleulv; det har skjedd en revolusjon innen epilering siden 1999... Jeg har byttet maskin (den første kjøpte jeg vel ca 1998) og det var milevid forskjell. De er mye bedre nå. Det gjør vondt første gangen, men hårene holder seg borte og kommer mykere igjen. Jeg bruker den ca en gang i uka (fordi hårene mine vokser ut i ujevnt tempo og det dermed kommer noen hår her og der omtrent en gang i uka). Det tar ikke lange tiden og gjør ikke vondt (bortsett fra bikinikant og under armene da...)
Gjest Lilleulv Skrevet 18. mai 2008 #16 Skrevet 18. mai 2008 Jeg er kjempefan av epilering - og Lilleulv; det har skjedd en revolusjon innen epilering siden 1999... Jeg har byttet maskin (den første kjøpte jeg vel ca 1998) og det var milevid forskjell. De er mye bedre nå. Det gjør vondt første gangen, men hårene holder seg borte og kommer mykere igjen. Jeg bruker den ca en gang i uka (fordi hårene mine vokser ut i ujevnt tempo og det dermed kommer noen hår her og der omtrent en gang i uka). Det tar ikke lange tiden og gjør ikke vondt (bortsett fra bikinikant og under armene da...) seriøst :-D Men husker også at jeg fikk noen inngrodde hår, og sånne som vokste under huden sist jeg prøvde. er det sånn man fortsatt kan få?
*MEDUSA* Skrevet 18. mai 2008 #17 Skrevet 18. mai 2008 Jeg er også fan av epilering Jeg bruker en sånn hanske (sånn som føles som stålull- nermeste forklaringen jeg kommer siden jeg ikke vet hva det heter) som jeg masserer føttene etterpå med, før jeg smører meg inn.. og jeg er ikke plaget av inngrodde hår
Hinata Skrevet 18. mai 2008 #18 Skrevet 18. mai 2008 Jeg er også fan av epilering Jeg bruker en sånn hanske (sånn som føles som stålull- nermeste forklaringen jeg kommer siden jeg ikke vet hva det heter) som jeg masserer føttene etterpå med, før jeg smører meg inn.. og jeg er ikke plaget av inngrodde hår Er det en hampvott eller skrubbehanske du sikter til?
Gjest Yoghurt Skrevet 18. mai 2008 #19 Skrevet 18. mai 2008 Hårene kommer like fort tilbake ved voks og epilering hos meg. Begge metodene gjør at man napper ut hårene ved hårsekkene.. Men voks er mindre vondt. Epilering er forsåvidt ikke kjempevondt, men noen områder svir mer enn andre. er både enig og uenig. Syns at epileringa er bedre alle andre steder enn underlivet, men jeg har ikke nærmet meg dette området med epilatoren etter en par mislykka forsøk, for fy faen, fy faen *holder seg til voksing der*
Suzy Skrevet 18. mai 2008 #20 Skrevet 18. mai 2008 Men husker også at jeg fikk noen inngrodde hår, og sånne som vokste under huden sist jeg prøvde. er det sånn man fortsatt kan få? Jeg bruker en sånn anti-inngrodde-hår spray jeg har kjøpt hos hudpleier, og jeg skrubber meg med jevne mellomrom. Er ikke plaget med inngrodde hår noe sted jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå