Gjest Gjest_Lise_* Skrevet 4. mai 2008 #1 Skrevet 4. mai 2008 Mitt kjære marsvin har gått gravid nærmere 70 dager nå, og de siste timene har hun blitt varmere og virker litt klam. Hun ligger helt stille i buret. Kan hun ha feber? Ser at pattene har blitt rødere og hun er hoven baki. Er så bekymret for den vordende mor.. noen som har erfaring med marsvinfødsler som kan gi meg noen råd? (og forhåpentligvis beroligende ord, er helt på tuppa)
Gjest _Hufsa_ Skrevet 4. mai 2008 #3 Skrevet 4. mai 2008 Jeg har ikke peiling på marsvinfødsler, men kanskje du kan prøve å spørre på dette marsvinforumet? http://marsvinforum.diskusjonsforum.no/
Gjest Skrevet 4. mai 2008 #4 Skrevet 4. mai 2008 (endret) Kanskje det står noe her? http://dyrenett.no/no/s/artikkel.asp?art=G...;h=d&id=190 Og du har vel tatt hannen ut av buret om du har han der? Veldig kjedelig om hun føder også parrer hannen henne med en gang igjen, det kan bli alt for slitsomt for henne. Og hvor gammel er hun? Spiser/drikker hun ok? Har hun hatt kull tidligere? Endret 4. mai 2008 av Gjest
Gjest Gjest_Lise_* Skrevet 5. mai 2008 #6 Skrevet 5. mai 2008 Hun er cirka 6 mnd, det er hennes første kull (naturlig nok). Hun både spiser og drikker normalt, og "snakker" i ett kjør. Men ligger veldig mye, men så har hun jo blitt _meget_ stor da. Temperaturen roet seg ned iløpet av i går kveld. Men synes da hun må få babyene sine snart? Hun ser ut som om hun har svelgt ei pære hel!
Gjest Skrevet 5. mai 2008 #7 Skrevet 5. mai 2008 Prøv på marsvinforumet og hør der. Evt på dyrenett eller lignende forum. Det kan jo hende hun går over tiden, men marsvin er jo kjent for å aldri vise seg at de er syke før det er for sent så pass godt på. Og mest trolig får hun nok ungene om natta, kan være du er heldig og hun får de om dagen, men ikke håp for mye. Men du skal aldri vært sikker når de kommer, marsvin bygger jo ikke reir så de sier ikke ifra.
Gjest Skrevet 5. mai 2008 #9 Skrevet 5. mai 2008 Ring en veterinær! Ja, det glemte jeg å si. Så lenge dyrlegen er oppe så ville jeg ringt og hørt litt om de har opplevd det før. Bedre å ringe en gang for mye enn en gang for lite.
Gjest Hanne K Skrevet 5. mai 2008 #10 Skrevet 5. mai 2008 Tlfnmr til veterinærhøyskolen, døgnvakt 820 90 102 Bedre å ringe en gang for mye en en gang for lite, spes hvis du har mistanke om dyret har feber OG er gravid i tillegg! Ring med en gang du og hør la oss få vite hvordan det går, good luck!
Gjest Hanne K Skrevet 5. mai 2008 #11 Skrevet 5. mai 2008 Ja, det glemte jeg å si. Så lenge dyrlegen er oppe så ville jeg ringt og hørt litt om de har opplevd det før. Bedre å ringe en gang for mye enn en gang for lite. Oj, skrev samtidig det samme ordtaket vi
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå